Garmin Oregon firmware 2.94 BETA

Hlásím další FTF B)

Changes made from version 2.93 to 2.94:

* Report any problems with beta software to [email protected]
* Note: After updating, the first GPS acquisition will take longer than normal. After the Oregon has been on long enough to collect the necessary GPS data, acquisition times will return to normal.
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added ability to edit a waypoint from the waypoint review
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved Main Menu setup and added option to add and remove items.
* Improved readability of configurable data fields
* Fixed increased battery consumption and shutdowns in some units

http://www8.garmin.com/software/Oregon300_294Beta.exe

EDIT:
Šipky pro snadnější prohlížení listingů opět nejsou :expressionless:

EDIT2:
Pro ty, kteří si nedovedou představit co se pod popisem změn skrývá, tu je pár příkladů http://www.gpsfix.net/garmin-oregon-beta-294/

tak nainstalovano.. uvidime jak se osvedčí v terenu…
jinak první postřehy:

  1. listing jako vždy bez šipek :frowning:
  2. ty čísla např. v trasovém počítači jsou veliký jak kráva a potřebovaly by místo těch malejch obdélníčku celou garáž :smiley: a uvidi je aj slepej :smiley:
  3. rychlejší možnosti upravy a možnost vypnutí některých funkcí v menu je super :slight_smile:

to je asi tam vše

  1. možnost editovat waypoint i z "Kam vést", netřeba chodit do "správy waypointů"

Mam Oregon kratce, nahral jsem do nej 2.93 a pri tom procitam co se na oregonu lidem libi a nelibi. Casto tu vidim, ze se zadoni nejake sipky do listingu. Mohl by mi nekdo vysvetlit v cem by byly tak velikym prinosem? Me uplne v pohode staci, ze si listing muzu posunout tahem prstu, podobne jako na iPhonu. Pokud jsou ty sipky mysleny na neco jineho, tak se rad necham poucit.

Na to přijdeš velmi rychle u hodně obsáhlých listingů. Například dlouhé multiny, které mají vlastní vzorce a zadání až na konci jsou zvláště výborné. Tam pak při přepnutí do kompasu či mapy a zpět do listingu šipky oceníš.

Vyzkousime uvidime, sipky urcite budou, ale ne v Oregonu :wink:

Tak nainstalováno a dnes otestováno v terénu. Nová funkčnost je parádní a dost to usnadňuje práci s Oregoušem. Jen se mi od předchozí verze začal sám od sebe vypínat. Co jsem stačil vypozorovat tak se tak děje při napojení v autě na kabel a následné navigaci. Někdy se po posunu mapy a následném stisku takové té malé šipky v dolním rohu (zpět) prostě vypne. A s touto verzí FW se to stává čím dál častěji…

JJ, me to dela taky a nekdy se mapy pri posouvani uplne rozhodi, asi se vratim k predchozimu fw.

Je to popsaná chyba. Dělá to při pohybu, když se přepneš do mapy a pak dáš šipku zpět. Padá taky při definování trasy a použití mapy. Protože se o to garmin support velmi zajímá a toto je závažná, dá se čekat nový firmware hodně brzo. Jsou teď na oregonbeta velmi komunikativní. Chtějí poslat tracklog a z debug adresáře XML se výpisem registrů. Tohle je kritická chyba a čekám na začátku příštího týdne bude další beta.

Me se to tedy jeste nestalo, nemuze to byt cestinou? Zkus to prepnout na nakej cas na anglictinu.

Přesně to mně dneska po vypnutí napadlo, přecvaknul jsem na angličtinu a testuji, jestli vypínání bude pokračovat.

Je to to co si myslím? Oregon umí i mapy s fotonáhledem terénu? A existují vůbec nějaké takové? Teda kromě netu, myslím využitelné pro oregon? Je ale možné , že jsem to jen špatně přeložil/pochopil

Existují,třeba v námořních mapách to jde .

fantasticke je nove tlacitko v pripade, ze pod spendlikem se nachazi vice veci, napriklad POI, silnice, waypoint atp.

Editace waypointu primo z jeho prohlizeni je take perfektni.

V anglictine mi nic tedy (zatim) nepada ;))

Včera jsem nahrál 2.94 a už dvakrát mi Oregon zamrznul při připojení k USB. Pomohlo až vyndání baterie což je dost drastická varianta vypnutí.
Třeba to je jen náhoda s 2.85 a 2.30 se mi to nikdy nestalo ale mám Oregon jen velmi krátce.

Tak me zatim 2.94 slape na pohodu ale uvidime az po par lovech o vikendu …

Tak toto mohu potvrdit. Stalo se mi to chvíli poté, co jsem nainstaloval novou betu. Při vyndávání baterie se mi ježily chlupy i na zádech :smiley:

Včera jsem přeflešoval na novou verzi a dnes odvážně vyrazil na odlov. Oregon by zapnutý po celou dobu asi osmi hodin. Spadnul dvakrát :frowning: . Jednou při zavření mapy křížkem, podruhé při manipulaci s menu volby cíle. V tomto případě nešel ani vypnout, pomohlo až vytažení baterií. Editace waypointu je moc dobrá, chybí mi ale mimo šipek v listingu editace poznámky zalogované kešky. Na baterie Eneloop po devíti hodinách stále plný sloupeček ukazatele.

Ahojky.
Vcera jsem nainstaloval novou verzi a dnes vyrazil na zkusenou po jiz odlovenych kesich. Oregon me navedl presne do vzdalenosti asi 10 - 14m od ukrytu. Blíz jsem nesel abych kesku neprozradil. Prepinal jsem mapy, profily a tak ruzne ho zkousel ale ani jednou nespadnul nebo nezamrzl. Po pripojeni k USB a nahrani trasy do Mapsource rovnez nezamrzl. Rekl bych ze to zamrzani maji na svedomi slabe akumulatory, alespon u sve GPS jsem to vypozoroval. Kdyz Oregous zamrzl nebo spadnul vetsinou jsem mel slabe baterie.

A hlavně ho připojovat na USB vypnutej.