GC logger (generování "field notes" v PDA)

Taková drobná hračka pro .NET CF 2 (uvažoval jsem o 3.5, ale jednak je zatím stále rc a jednak to tu asi stejně moc lidí mít nebude).

Aplikace využívá nové možnosti "ukládání nálezů" na geocaching.com, tzv. Field Notes. Featura dostupná na Garmin Coloradu (na který nemám v plánu přecházet) se mi líbila, nicméně "sám od sebe" jsem na to nepřišel – HaLuMa inspiroval. A tak sem se do toho pustil.

Úvod a začátky v tomto threadu: http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=7286 a na http://honnycze.blogspot.com/2008/04/gc-logger-build-1.html

Od prvního buildu sem přidal pár věcí (seznam splněných požadovaných fcí jednak odsud, jednak z IRC a jednak z mé hlavy), např. :
> řetězec s časem do textu logu
> práce s GPS příjmačem
> načítání předchozích záznamů a jejich procházení
a doladil jsem pár detailů.

Co je v plánu?

> načtení GPXa a jeho využití při ukládání "Waypoint kódu" (aby se to dalo vybrat ze seznamu, seřazenýho podle vzdálenosti ke keši - není třeba to psát ručně / pamatovat si kód / hledat ho)
> funkční ukládání editovaných záznamů (na tom teď pracuju)
> otestovat to na VGA displayi a různých jiných HW
> přímej upload na GC.com ( :smiley: )

Připomínky, dotazy a návrhy vítám. Stejně tak jako testování, sám teď moc času na lovení nemám a netuším, jak se to chová v nesimulovaným prostředí. :expressionless:

GPS spojení je pravděpodobně stále experimentální, ale po úpravách by to nemělo padat tak jak dřív (to bylo 50:50 :smiley: ).

Verze 0.2rc1 ( :smiley: ) je připojena s tímto postem (spustitelný exe + blbosti VS). Přeju hezkej lov :wink:

a co že to jako dělá ? Field notes mám jedno pole v BeeLine, ale jinde jsem to zatím neviděl…?

V druhem odstavci je receno vse:

Aplikace využívá nové možnosti "ukládání nálezů" na geocaching.com, tzv. Field Notes. Featura dostupná na Garmin Coloradu (na který nemám v plánu přecházet) se mi líbila…

Je to na generovani textoveho souboru v terenu, ktery pote nahrajes na GC.com a muzes pak ze seznamu logovat…

Ted jedna pripominka k programu:

Lze psat i viceradkove logy? Neslo by trosku zvetsit okenko na logy? (ale to by se asi musel pouzit jiny ovladaci prvek). TXT pro viceradkovy log viz nize…

číst ještě umím, ale nechápu, co že "je tam vše řečeno" :stuck_out_tongue: Já na geocaching.com žádnou novou funkci na logování přes upload .txt nevidím…? Pořád vidím jen klasické logy Found it, DNF, Write Note…

Pak na gc,.com vlez do ‘my account’ a pak v pravem menu najdi "Access My Field Notes" odkaz.

To jakoze bych log trapne tvoril na miste na PDA a pak ho prehrnul na GC.COM ?

díky!

odzkoušeno na hp 6515 a funguje

Až někdy trapně vyjedeš na víkend, za který sebereš třeba třicet čtyřicet keší, pak nepřeju chudákům vlastníkům keše Tvoje logy "Díky za keš", protože na víc si už v tom množství nevzpomeneš. A pakliže máš tak geniální paměť, že si pamatuješ vše, tak tento nedostatek odpusť nám, jen průměrným…
Mně se naopak tenhle nápad líbí, program už mám nainstalovaný a rozhodně ho využiju. Radši budu klapat tři minuty u každé krabičky nebo cestou od ní než pak hodinu a půl večer u netu.

Na miste zadny log tvorit nemusis! Jen si na miste poznamenas, ze jsi nasel kesku GCxxxx. A az pak prijdes po vikendu domu, tak nemusis travit cas hledanim nalezenych kesek k zalogovani, ale ten seznam nalezenych kesek si nahrajes z PDA a bez pracneho hledani je pohodlne zalogujes. Pokud sis do logu neco poznamenal v terenu, tak se ti to predvyplni jako text logu a ty si to doeditujes do finalni podoby.

Tak mně to bohužel na smartphonu nefunguje. Mám WM 5.0 Smartphone nebo jak se to přesně kýho šlaka jmenuje. Prostě bez stylusu, jen tlačítka (Samsung SGH-i600 nebo-li blackJack). Zkusil jsem .NET CF 2.0, 2.0SP1 i 3.5 a furt to stejný. Ani se to nespustí, zahlásí error a finito. Mělo by to fungovat i v tomto zařízení nebo to prostě z principu může fungovat jen na PDAčkách?

To právě nevím, smartphone nemám, du si půjčit matčino…

Rád bych, aby to fungovalo všude, kde jede .NET CF2.

Dík za připomínky, dneska sem tím zalogoval (shodou okolností abakovu) kešku a objevil sem několik nedostatků :slight_smile:

Jinak nedodal jsem, že už se to (konečně) neukládá na root pdačka, ale do dokumentů.

suplere: CF nemá richTextBox, takže vážně nevím jak… :expressionless:

Zkus u toho TextBoxu nastavit Multiline=True. Pak ho můžeš i roztáhnout na výšku

Dík, to mi mohlo dojít… :expressionless:

Nicméně mi to zlehka ničí jednu fci… kouknu, jak to pořešit.

Ad WM Smartphone - jo, pada, neni to podporovany, taky na to kouknu. Stejne tak nevim jak se to chova na VGA displayi. :frowning:

Báječný nápad a skvělá práce honny!
Nevíte někdo o podobné aplikaci pro Palm?

A nešlo by, aby si cestu ukládání volil každej sám? Já mám třeba na kartě složku Geocaching kam ukládám všechno Geocachingový.
Dík

Pro palm vážně netuším…

Ano, výběr cesty je v plánu:) Teď na to bohužel nemám skoro vůbec čas, matura ;( Ale snad během příštího týdne s tím hnu. Dík za příspěvky:)

Dobrá práce, sleduju to. Hlavně to MATURU. Držím palce

Další "programátor" co se stydí za svůj kód.. :frowning:

Kdo neprogramuje "open-source" stylem, programuje proti nám? A zákusky bez receptu jsou dobré leda tak pro stydlivé cukráře?