V rámci dovolené jsem se vypravil na dvě cache na Slovensku. Co mne ale udivilo, byla domácí příprava s využitím stránky www.geocaching.sk. Stránka sama o sobě je dobrá, ale popis jednotlivých ceche na gc.com je někdy poněkud zavádějící. Např. konkrétně u cache Turnianský hrad nebo ČHŽ je uváděno, že se jedná o “traditional”, ale po prostudování popisu bych spíš řekl, že jde buď o “multi” nebo “puzzle” cache. Co vy jiní zkušení hledači na to ? Jak se vám líbí cache na Slovensku ?
Kterou CHZ myslis? Tahle je puzzle.
Specifika tam jsou, gc.sk nepodporuje sifrovanou napovedu, takze misto ni byvaji spoiler fotky nebo letterboxovity popis. U novych cachi se to snazim usmernovat poznamkami jako “tu vetu ‘cache je v butlavom pni v krikoch’ bych dal do policka Hints” a vysvetlenim, k cemu jsou Hints dobre.
Trochu si protirečíš. Najprv hovoríš o gc.sk a potom o gc.com. Na .com-e je všetko v poriadku, slovenská stránka je robená jednoduchšie, nemá okrem iného označenie typu cache (a ďalšie veci). Kto sleduje aj slovenskú diskusiu tak vie, že v posledných mesiacoch prebieha debata o ďalšom vývoji gc.sk webu. Momentálne sú dva názory, jedna skupina hovorí, že slovenská stránka je dobrá, jednoduchá a rýchla a druhá skupina si myslí, že stránka už nevyhovuje, je tam minimálny vývoj a hlavne - že dve duplicitné databázy a s tým spojené dvojité uverejňovanie caches a logov je zbytočné. Zatiaľ nedošlo k nejakému dohovoru, uvidíme čo prinesie čas. Ja osobne by som bol rád, keby sa všetky dáta ťahali len z gc.com a na lokálnych stránkach by ostala diskusia a nejaké texty. Chýba nám zatiaľ slovenský honza_b, ktorý by sa tomu venoval. ![]()
Máš pravdu, ujelo mi tam com, místo sk. Na com je to správně. Slovenskou diskuzi nesleduji, přece jen tam nejezdím zase tak často. Osobně bych též preferoval variantu vše tahat ze stránek com a nedělat zbytečné duplicity. Ony jsou ty popisy na sk stránkách někdy skutečně zavádějící.
toz ja chodim cachovat na Slovensko relativne casto, aj ked len do Bratislavy a okolia, a riadim sa len gc.com.
Vyhovuje mi, ked je na gc.com popis v anglictine aj v slovencine, pretoze niekedy moze zly preklad z anglictiny pomylit. Progresivni geocacheri na Slovensku su tiez za to, aby sa informacie o cache tahali len z gc.com, presne ako pise Trenki, chyba im Honza
Kazdopadne situacia je tam ovela ovela lepsia ako v Madarsku - na Slovensku sa razi zasada vsetko z .sk prihlasit aj na .com. Nezostava nic ine iba ist sa tam na cache pozriet a par ich najst :)))
Saman mi to zobral z ust, pardon z klavesnice. Snazime sa “prinutit” novych cacherov aby davali popisy aj na .com aby sme nedopadli ako Madari (Ano, ja viem ze by to malo byt samozrejmostou ale nie je to tak). Takze odporucam pri vyletoch na Slovensko riadit sa informaciami z gc.com.