GCYMN3

Ahoj, mohu dostat radu jak a na koho se obrátit z převodem teto cache http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=19f6e9a9-a7cd-4474-9a6b-0f80413774a2. Majitele nereaguji na maily, evidentne nemají zájem cokoliv řešit. Rad bych ji taky přesunul na místo které koresponduje z názvem keše a ne 3km od něj. Díky

Jeste doplňuji, tato jejich GCYTJ8 dopadla taky špatně.

Ahoj tak je požádej o adopci třeba ti ju nechaj a mužeš to napravit

Zkoušel jsem to několikrát ale nikdo nereaguje.

Tak se obrať na reviewera

Čeští revieweři:
Igi
haggaeus
Jeden z nich přezkoumá dannou cache a napíše speciální note, pokud se majitel do určité doby neozve, cache může převést pod tvá křídla.

Jestli ji chceš přesunout o kilometry, tak asi založ novou a tuhle přestaň opečovávat, ev. navrhni její archivaci.
Příhodný název pro novou keš Tě určitě napadne (třeba Vyhled na Skihotel?)

Osobně zastávám názor tuto cache převést blíž skihotelu, podle kterého má název.Je opravdu daleko.

Nechci dělat další nesmyslnou kešku s podobným názvem chci tuto kešku jen upravit tak jak má být.

JJ, určitě bych kontaktoval reviewera (viz. příspěvek od Czecho Cowboy.
Jinak je to další důkaz kvality kešek kašerů, kteří zakladají aniž by pořádně něco nalezli - 9nalezených a 7založených mluví za vše (no flame prosím ;))

Bol som vyzvany reagovat. Tu ako reviewer zatial nemam co zasiahnut. Autori boli prihlaseni nedavno. Na nutenu adopciu musia byt neaktivni 6 mesiacov. To, ze neodpisuju, to im prikazat nemozem. Pokial je cache onovena a v poriadku, tak nie je co riesit. Ak by si to neurobil, tak mozem disablovat cache a po 4 tyzdnoch archivovat. Ale ked je teraz cache OK, tak nie je co riesit. Co sa tyka cache niekde dalej, zaloz novu.

Takže když to shrnu. Někdo si založi kešku několik stovek km od domova, název keše vlastně vůbec nekoresponduje s místem uložení a nestará se o ni. Pak přijde někdo jiný nedá mu to a o keš se stará. Ale protože , se majitel jednou za čas přihlásí na web aniž by reagoval na jakékoliv maily tak je to prostě smůla. No nevím jestli je to takto správně , ale co nadělám…

Garpi, neřeš to takhle. Založ si svoji kešku Real Skihotel na správném místě, věřím, že máš dostatečnou fantazii na to, abys dokázal vymyslet název, ze kterého bude hned jasné, o co tady kráčí :wink:

Když dáš dítě do děcáku a jednou za půl roku mu pošleš pohled, tak ho taky nikdo nemůže adoptovat, protože "rodiče mají zájem". A to je o dost horší případ, myslím. :stuck_out_tongue:

Nějak mi unikla tahle odpověď a když ji vidím, tak mi to nedá a zkusím reagovat:

  • jestli si myslíš, že případná tvoje keška u Skihotelu by byla nesmyslná, potom opravdu nemá cenu ji vytvářet
  • nemysli, že neexistují kešky s podobnými názvy (dokonce jsme jednu naši kešku raději přejmenovali, když si někdo založil keš se stejným názvem - jen bez anglického překladu)
  • nikde není řečeno, že se keška musí jmenovat podle svého umístění (např. naše Brno je na Radči, jak mi už snad 10 kačerů psalo a radilo k přejmenování)
  • to, že víš jak má správně keška vypadat ještě neznamená, že bys měl opečovávat keš - sirotka. Když se o ní nebude nikdo starat tak zanikne sama. (Já jsem jednou v nějakém hnutí mysli uložil novou krabici na místo zřejmě ukradené a ještě nenalezené kešky a asi rok to fungovalo. Když ji ale někdo znova ukradl, už jsem to nechal na ownerovi. Hlavně, už to nikdy neudělám, byla to cizí keš - mám dost starostí s našimi. Měl bys asi založit nějaké své další kešky :p).

To je o principu, já Gaspiho chápu, prostě někteří jsme takový, že nad tím mávneme rukou a někteří jsou takový, že to chtějí uvést do souladu, protože jsou místní a mají smysl pro název, pro údržbu cache a pro nemystifikování neznalých - v tomto držím gaspimu palce a podporuju ho.

Také jsem při návštěvě eventu Medlov dle názvu Skihotel myslel, že jde o cache u hotelu Ski, u kterého jsem už před lety v necacherských dobách byl-bylo mi až podezřelé, jak je ta cache eventu blízko. Když jsem se pak od ostatních dověděl, že cache je od hotelu Ski na hony vzdálena, tak jsem tam ani nešel.
Co z toho vyplývá? Že jméno cache by i dle mého mělo aspoň hrubě ctít název místa, u kterého je ukryta, a nepoužívat název vzdáleného objektu (jméno může být dost dlouhé, lze ho i rozvést, zde např. Cestou na Skihotel). Pak může někdo jiný v budoucnu dát cache "Skihotel" blíže tomuto objektu tak, aby si cache toto jméno lépe zasloužila. Sice opravdu jméno cache není nic tak významného, ale když prostě uvidím např. cache Sněžka umístěnou v Krkonoších, tak budu čekat její umístění na vrcholu či aspoň na úpatí této hory a ne x km od ní…