geko 201 NiMH AAA baterky

spolus Gekem 201 jsem zakoupil i 2 pary AAA NiMH baterii, nejprve jsem dopotreboval puvodni alkaline baterky a ktere vydrzely dlouho kolem 10 hodin, ted jsem zacal pouzivat ty nabijeci, prepnul jsem v menu na NiMH, ovsem pri plne nabitych baterkach geko neukazuje plny stav jen obcas a jen chvili a po chvili ni ne hodinu to prejde do stavu kdy hlasi vybite baterie, coz je prapodivne kdyz jsou to baterky 1000mAh, nema nekdo s timhle zkusenosti? jak se to da resit? jinak FW mam posledni.

Používám v Geko 201 NiMH Sanyo 900mAh. Až po tvém dotazu jsem kouknul na nastavení - mám nastaveno alkalické. I přes to žádný problém. Od vložení plně nabitých baterií mi to ukazuje 100% a výdrž je srovnatelná s alkalickými. Ne že bych to měřil ale subjektivní pocit nehlásí rozdíl. Na týden vozím 2x NimH a 1x alkalická pro sichr, vystačím většinou s NiMH.

Kdyz jsem mel jeste Geko 201, pouzival jsem ruzne pary NiMH baterii - GP s kapacitou 600mAh, s 950mAh a jeden par Energizer 850mAh. Nikdy jsem to moc presne nemeril, ale i s temi nejslabsimi byla vydrz v radu hodin. Plny stav hlasil pristroj urcite aspon prvni hodinu.

 Takze na malou kapacitu baterii bych to nesvadel. U novych baterii se nekdy stava, ze je potreba prvnich par cyklu dusledne dodrzet postup plne nabiti> postupne skoro uplne vybiti > plne nabiti atd, jinak se zmrsi a nedosahuji plne kapacity. Jestli tenhle problem muzes vyloucit, muze byt chyba v pristroji. Zkus v nem vyzkouset nejaky jiny par NiMH baterii, pokud to bude stejne, je asi chyba nekde v pristroji a bez ho bez vahani reklamovat.