Chcete adoptovat cache ŠTATL? Zúčastně se aukce na www.aukro.cz a získejte možnost adoptovat cache, která je dnes vinou rewieverů neopakovatelná (díky fatální chybě došlo k porušení zásady 0,1 mil a žádná další cache již tedy na tomto místě nemůže vzniknout).
V případě, že do 28.10.2007 (20:00 hod.) nebude nalezen geocacher k adopci, cache bude ve 20:01 hod. za rachotu špuntů definitivně archivována.
se zbláznil ne
já bych ji vzal - chyctám se nějakou časem založit a toto bych bral jako mezikrok k mému zdokonalení.
hlasim se tedy jako brňák dobrovolně
diky za reakci
Myslím si, že je docela absurdní dávat kešku do aukce, já osobně beru geocaching jakožto nekomerční zábavu a mám v úmyslu to takhle mít i nadále. Kešku ŠTATL považuji za zdařilou a líbila se mi moc, stejně tak by se mi velmi zamlouvala v mém vlastnictví, byť by asi musela doznat menší změny souřadnic, tam na tom místě je mezi mudly asi už dost profláklá. Ale do tohohle teda nejdu.
Na jednu stranu chapu Klicnikovu uvahu ze kdyz zajem o adopci projevilo vic kaceru, tak takhle chce vybrat toho, jehoz zajem je nejvyssi. Na druhou stranu je to docela sverazny zpusob, mohl to treba dat tomu, kdo zajem projevil jako prvni.
Ze by tato cache byla az tak neopakovatelna se mi ale nezda, protoze je to prece jen multi a ta muze zacinat kde chce, question to answer mit taky kde chce a finalku jakbysmet… Navic si myslim, ze to nebyla fatalni vina revieweru, ale zamer, protoze v centru mesta se s vetsi hustotou cachi musi pocitat.
Mno podle některých starých trochu mrzoutských reakcí pana Toma Klíčníka nejvyššího bych řekl že tyhle prodeje i finanční zhodnocování jeho CWG je nějaký fake.
Mysliš něco takového: "Nejvyšší nabídce přenechám usměvavé, vytrvalé a poučené (111 nálezů ve zkušeném týmu) geodítě - nejlepší je při norování. Pozn.: Jí všechno."?
Jinak si myslím, že to někdy muselo přijít, že zrovna od Klíčníka, to jsem si ale nemyslel :).
Je to jednoduchý test: má adopce keše pro nějakého zájemce finančně vyjádřitelnou cenu nebo nemá?
Zatím bych vsadil na to, že nemá, ale časem uvidíme.
Jen doufám, že se tím časem neocitneme v geosecondlifu:o.
No jsem zvědav. Mít keš znamená starosti a i nějaké finanční náklady. Proto jít a koupit jí vdražbě mi přijde ujetý. A prestiž? Že mám 50 keší a soused jen 3? To taky nebude to pravé. Spíš se bojím, aby někdo nezavětřil a nezačal sázet jednu keš za druhou za účelem jejich zpeněžení. To by se asi nutně projevilo na jejich kvalitě
Adopce nevím, ale jednoduchý test ceny cache se dá udělat snadno: jdi si koupit krabičku, kup do ní neco jako logbook, kup si tužku, kup si rezatko, kup si propisku a par veci na trade. Cas a napad nezhodnocuj. Dostaneš se pri regular cache k ceně něco kolem 100-300kč v závislosti na kvalitě krabičky a trade. V nekterych připadech napr. large cache se dostanes klidne i na 1000 korun.
Prodej cache jako takove nechapu jako nic nepatricneho. Vyroba cache neco stoji…ja nevim jak vy, ale ja je od Groundspeaku nefasuju.
V pokud kouknete na gc shopy je prodej predpripravene (nekdy i naplnene) krabicky bezna vec… http://www.cache-advance.com/products.asp?id=20 http://www.geogearstore.com/m5_view_item.html?m5:item=GGS408
Tady je to micro a pokud je od koruny tam myslím, že cena odpovídá.
Vsak i micro schránka má svou hodnotu…staci navstivit nejaký gc shop a kouknout se co stoji.
No na jednu stranu mas pravdu, na druhou stranu je zvlastni ze Klicnik uz asi 10 kesi v poslednich par mesicich dal k adopaci zdarma, ty co archivoval tak stejne nekdo jiny zalozil znovu, a akorat protoze Statl je udajne min nez 140m od jine cache, tak v nem Klicnik vidi vetsi hodnotu.
Navic konkretne Statl je v tuto chvili disablovan/ukraden a Klicnik prodava pouze listing a misto ulozeni.
Kdyz jsem koukal na ty nabidky v tech obchodech, tak to treba taky prodavaji i se souradnicemi a listingem, kdyz to koupis zalogujes FTF a pak adoptujes jako svou ne :D:D:D, Jen k listingu a souradnicim se dostanes az po zapalceni.
Nabízímtyto služby: Založím keš s coiny a včas vás upozorním na FTF, za mírný poplatek 500 korun. Vhodný dárek k vánocům, nebo k narozeninám.
Prodám listing perfektního eventu připraveného k publikaci, vše je zařízeno připraveno domluveno, cena 600 korun.
Založím keš dle vašich požadavků, tradicional 100 Kč, multi 200 Kč, mystery 400.
Povedlo se mi získat zajímavý waipoint, k adopci 150 Kč.
Mám TB s unikátním číslem , za dvojnásobek původní ceny na prodej.
CWG- moje série jen 50ks pouze v aukru, nikde jinde neseženete!
Zn.: rodinné důvody, rychlé jednání sleva!
Tímto inzerátem vás upozorňuju, jak to bude brzy ve FRCu vypadat, pokud někoho z vás napadne tyhle věci v aukru nakupovat.
Kešku archivovat a CWG nechat shnít!
(Je to můj momentální subjektivní názor)
Takhle nějak si to taky představuju, akorát ty ceny budou asi o dost vyšší.
Na nákladech vcelku nezáleží, důležitý pro cenu bude nápad a místo uložení.
Otázka je, jestli to nakonec není dobře ? Vznikne spousta nových kvalitních keší /kdo by taky koupil nějakou ušmudlanou v příkopě, že ?/
…asi vyrazim zakládat, dokud je ještě někde místo :o