Tak to je tedy sila. Urady nam budou kontrolovat, jake cache a kde zakladame…
…
Také ve Vsetíně jich pár je, ovšem žádný na naučné stezce. A vzhledem k tomu, že jejich zakladatelem je někdo jiný, nemůžeme sledovat návštěvnost těchto pokladů,“ poznamenala Pustějovská, podle níž je tato hra velmi populární především mezi mladými lidmi.
…
Předpokládám, že takovéto keše budou pravidelně kontrolovány a doplňovány o propagační předměty, hlídkami městské policie a budou sledovány kamerovým systémem, aby nebyly rabovány. Takový SafeGeocaching B)
Mně to přijde jako dobrý nápad. Vsetínsko je zatím celkem prázdné, a pokud se radnice o keše bude starat, proč ne? Myslím, že to není komerční aktivita, nic proti pravidlům.
Do Vsetína daleko, pražský magistrát to zatím naštěstí nenapadlo. Zkouším si představit variantu, že stávající keš u nějakého turistického objektu nařídí magistrát odstranit, protože tam chce mít vlastní "oficiální" krabičku. Magistrátní úředníci mají totiž obvykle hodně blbé nápady :D:D
Je to politický svinstvo! Komerční keš! Jestli tohle napadne i pražský magistrát tak s kešovánim skončim! Takovýhle zneužívání veřejný zábavy by se mělo zakázat!
Právo zakládat kešky má každý, kdo dodrží pravidla. A pokud by ta keška měla mít opravdu komerční nebo politický charakter, tak určitě nebude schválena. A navíc když si daj pozor, tak stejně nepoznáte, že je to oficiální radniční krabička a když bude na zajímavém místě, tak jim ještě budete děkovat:)
Jen si nedovedu představit jednání o rozpočtu, jestli zainvestovat litrový L&L, nebo tam narvou mikro z krabičky od filmu.
No právě že můžou řešit, jestli najdou v rozpočtu peníze na L&L a sešitek s kroužkovou vazbou. A když ne, tak jim nezbyde nic jinýho, než sehnat tu filmovku a list papíru. A o tom budou ty dohady, jestli zavést v obci vodovod a dát tam mikro, nebo L&L a nosit vodu v kýblech. Ale je fakt, že na tu krabičku třeba dostanou prachy z nějaké dotace EU na rozvoj regionu.
V klidu. Z moci ani vule uredni nic poradne nefunguje. Dokazu si ale predstavit, ze na vsetinske radnici pracuje cacher, ktery na zalozeni par tuctu pixlicek dostane od mesta nejaky ten prispevek a hlavne volno. A bude to prvni profesionalni geocacher, ktery si dokaze splnit sen leckoho z nas - cachovat za penize a podpory zamestnavatele
Vytvorene cache budou sice muzou byt trochu sterilni, protoze si z radnice nikdo nevezme na triko urazy, ci niceni prirody a mestskych pamatek. Konecne ale nekdo u nas prisel na to, na co treba americti hotelieri a rakousti majitele penzionu uz pred lety B)
Jeste by jim nekdo ale mel poradit, jak Vsetin a okoli zakesovat poradne a tak, aby se to nedalo vymydlit behem 24 hodin a cachujici navstevnici tam take stacili prespat a neco utratit. Takove CGC2008 a cache po nem ostavsi by pro ne byly hotove pozehnani. Marku, Darku, Mitaku, Vileme, Jarmilo, … Co vy na to?
Jo, geocaching je otevřený, tak proč ne i pro úředníky. Konečně by mohli udělat něco pro lidi. Už se těším, jak najdu v keši nějaký super propagační předmět…Doufám že pro výkon funkce bude najmut nějaký kačer a vytvořena nová geoúřednická tabulka. Ale jinak se mi to moc nelíbí, tohle mi přesně zavání tou nezdravou komercializací, která může ten systém položit zevnitř. Zakázat jim to ale nikdo nemůže protože jinak začnou škodit. Ale některé katastrofické scénáře, viz Silvia999, to si dovedu představit a trochu se jich děsím. Koneckonců i geoúředník je jen úředník…
(Doufám, že akční Pražští zastupitelé nečtou tyhle noviny, jinak chraň nás geoPánBůh!!! Až přijdou na to jak a kde jsou některé cache v Praze umístěny, to bude mela, např. Václavák. Taky už vidím geoouřadu, jak zkoumá, jestli je Nestydatá Má či Nemá!!!..):D:o:@
no já bych se toho nebál - když budou cache slušný, tak proč ne ? No a když nebudou, tak se na ně nebude chodit /teda až na sběrače bodů/.
Třeba se tím kešing posune tam, kde ho mám nejradši /víc do přírody/ a města zůstanou ůředním keším.
Dobrou variantou je náš projekt TZKH /Totální Zakešování Kutné Hory/, který zatim probíhá podle plánu - po dokončení městu zůstane pár lokalit, kam se rozhodně nepohrnou! Už se těším, až ode mě budou chtít nějakou lokalitu odkoupit - to budou ceny jak za netový adresy B)
No, možná bychom měli místo kamenování vsetínských úředníků jim třeba nabídnout pomocnou ruku… Pokud to nebude přímo komerční, tak mi to jako špatný nápad nepřipadá (a řekl bych, že i obce dělají "nekomerční" projekty, taková naučná stezka či lavičky v parku jsou pro lidi, ne pro firmy). A jelikož s tím ti úředníci asi nemají moc zkušeností, raději by se měl někdo nabídnout s pár radami.
PS.: A přečetli jste si i komentář pod tím článkem? Někdo ze Vsetína nás asi nemá rád
A co se týče komerce - už u nás takové kešky vznikají. Například u Vernéřovic, kdy si holandský majitel kempu dal kešku skoro do dvora…
ty naivo, oni ti naopak tu kes znarodni, vyvlastni a tebe rozkulaci a pak jeste ti zabavi gpsku, abys nemohl ve sve podvratne protisocialisticke tvorbe undergroundovych kesi pokracovat
no co, tak se stáhnem do ilegality a proti jejich keším povedem partizánskou válku!!!
Jinak ten článek je rozumně napsanej, je jasný že to tam někdo dělá, nebo do toho vidí. Akorát příspěvek mistra Goudyho je dost síla- cituji:
"To opravdu nevíte o jak nebezpečnou hru se jedná? Kolik dětí se při ní poranilo a kolik lidí dokonce zemřelo? Pokud toto radnice ve Vsetíně opravdu hodlá provádět a propagovat tuto nebezpečnou zábavu zavlečenou k nám z USA, tak okamžitě zahajuji mediální kampaň za odvolání celého vedení města! Jako by vám nestačili problémy s romským obyvatelstvem, teď ještě hodláte naši mládež učit tyto nebezpečné hrátky!"
Tenhle chytrák psal do diskuze i na Lidovkách a v úplně stejném duchu. Buď je to duševně narušený jedinec, nebo to dělá schválně, aby odradil nové členy :D:D:D:D
Ať si Vsetín dělá propagaci jak umí pokud budou městem založené cache za něco stát. Mne spíš v tom článku zaujalo rozhořčení paní Pustějovské nad tím že se ve městě děje něco co nemá magistrát pod kontrolou. Bůh nás ochraňuj před úředníky kteří chtějí do všeho strkat nos!