geocaching s notebookem - program

můj známý by chtěl začít s GC a má doma notebook s gpsmodulem do něj. neznáte nějaký program (nejlépe , aby v něm byla šipka:) ) , který bych mu mohl doporučit? gpsmodul mu prý jeho mobil nepřijal.

Není to trochu nepraktické a neskladné?
už jsem viděl ledacos, ale hledat multinu s notebookem v ruce si moc neumím představit.

Tak na vyzkoušení, jestli ho to bude bavit, proč ne…Nejsem si jistý, ale možná zvládne navigaci na PC OziExplorer(jsou tam nějaké tlačítka GPS…). Nikdy jsem to ale nezkoušel.

moji prvni cache jsem lovil v roce 2006 s kamosem. on drzel notebook (IBM T23) v ruce, ja drzel GPS modul a u nej v baglu byla krabice asi 10x12x5cm s elektronikou GPSky napojena na akumulator z akuvrtacky a pripojena pres seriovej port k tomu ntb.. byl podzim, mrholilo a my behali po lese..

nostalgie :slight_smile:

to mikrom: joo před dvěma lety, to byly časy :wink: dneska už to není ono :D:D:D

k věci: asi tedy OZI, ale v tomto případě je možná praktičtější jet bez GPS podle fotomap, Spousta začínajících kačerů to tak dělá, a mnoho z nich už našlo takto docela dost kešu.

ladabohac: a nebo ho vezmi s sebou a nech ho kešku najít. takhle si to taky vyzkouší. jdi s ním a buď mu jen rádcem, když bude tápat.

OziExplorer, ale ať si pečlivě nabije akumulátor :slight_smile: Verze s mobilem mi ovšem přijde poněkud praktičtější, ačkoli některé dnešní ntb přímo k lesní akci vybízejí.

Jo, fotomapy jsou skvela vec. B)

zdravim vsechny :wink: ten dotaz je pro me :smiley:
mam 12" tablet a bluetooth gps modul ktery pry chyta z 51 druzic a v notebooku se zobrazuje pripojeni jako prez com port momentalne pouzivam infomapu 14 ale nevim jak tam zadat cilovy bod nebo zaznamenat nabehanou trasu nebo pouzit gps jako kompas (pokud to jde)
proto shanim jinej soft v cestine nebo anglicky
thx

Rozhodně doporučuji OziExplorer, umí snad vše, co se týká práce s mapama (rastrovýma), bodama, trasama. Oproti Ozimu na PDA jsou jeho možnosti obrovské. Já externí GPS modul nemám, takže jsem ho nezkoušel v terénu, ale i offline jsem s ním naprosto spokojený.

no tak mas nejaky evolve nebo neco, a co Ti brani ho sparovat s mobilem a do mobilu dat treba trekbuddy? :wink:

Já taky ne, ale proti gustu …

Třeba Zaniklé vesnice [cache]GCYJA2[/cache] by se lovily v pohodě :wink:

už jich pár se mnou našel. (v sobotu jsme udělali tůru po 3 keších* - našlapali jsme 31kilometrů:))

*stachelberg,rechenburg,zelená louka

tohle mestaci neznaj.. 3kesky a 30kilaku :))

Myslis? V sobotu jsem delal 2 kesky a 22 km. Obe byly tradicky a nikde jsem nebloudil :wink: Jde jen o to, kde clovek chodi, ani mestak nemusi chodit jen po meste.

je to gps modul holux M-1000 z ebay.co.uk a telefon nokia 6233 kterej sice ma bluetooth ale nepovedlo se me s nim spojit na gps modul mozna prez nejakej soft nebo mapu

ten turboGPS je celkem dobrý, je tam šipka…:wink:

víš já bych si notebok na navigaci netroufnul vyjít ven za prvé občas přicházím ke keši jiným směrem než je cesta a za druhé na řidítkach u kola by se moc nevyjímal.co se tíče GC tak preferuji etrex H má sice jen šipku ale signál má i v budově a co se tíče vydrže a zacházení je to opravdu super navigace.jen se člověk musí doma naučit dělat přípravu a ne si nasypat do navigace tisíc bodu a čekat že tam bude mít vše.koukal jsem a tahle navigace se dá sehnat okolo 2500kč