Napadla mne taková hříšná myšlenka
Ale dal bych se GeoGet provozovat například z USB klíčenky? Jde mi o to, že by člověk měl svoji databázi stále u sebe…
myslenka je to natolik hrisna, ze to tak uz urcite nekolik lidi provozuje. ![]()
Finta spociva ve sopecifikaci jineho datoveho adresare ve spoustecim parametru geogetu. A ten adresar muze byt specifikovat i jako relativni cesta!
Takze napriklad kdyz spoustis:
geoget.exe -d=.\data
… pak je datovy podadresar ‘data’ hledany tam, kde je exe Geogetu.
Pozor, kdyz si takto udelas jiny datovy adresar, pak do nej nezapomen zkopirovat veskery obsah stareho datoveho adresare, to aby se ti prenesla databaze, nastaveni geogetu, ikonky do listingu, atd, atd.
Jinak do nektere z dalsich verzi chci udelat specifikaci datoveho adresare pres zvlastni konfiguracni soubor u geoget.exe, takze pak by odpadlo i to spousteni s parametrem.
díky za radu, hned to večer vyzkouším ![]()
Nechci vypadat jako blb, ale klidně to přežiju pokud tomu tak bude. Mám stupidní dotaz. Prosím ještě jednou polopatě výše uvedený postup, kde a jak že upravím to spouštění? Nějak je to na mne moc technicky napsané. Potřeboval bych ten postup více pro blbý. Ten nápad s klíčenkou je super, taky se mi nechce mít jeden GG v práci a jeden doma a do obou dohrávat GPX soubory s aktuálnostmi. Díky, odpověď možno třeba i přes profil do emailu.
Taky by mne zajímalo, jestli je nějak možné nastavit výstupy (export) z GG do formátu .csv . Jde mi o to, že pokud vyexportuji z GG GPX nebo simple GPX soubor proto, abych z něho pomocí smartmaps convertor udělal body zájmu do smartmaps, tak je vše OK, jen ve výsledku na mapce při kliknutí na ikonu keše nevidím informaci o jejím typu. To znamená jestli je to tradiční, mystery, atd. Nejideálnější je taková ta super zkratka TS12 nebo UR23 atd. Ale podle zkušeností z .csv souboru tuhleinformaci vytáhnout smartmapsy umí a to zobrazení je samozřejmě přehlednější a informačně bohatší. Díky.
na tu klicenku zkusim asi napsat nejaky navod na web Geogetu, ale chvili strpeni, prosim.
K tem exportum.. zkus najit soubor gpxsimple.gge.pas a vnem najdi radky:
//Export for Geocaches
Result := Result + ' <name>' + GC_ID +'</name>' + CRLF;
A ty uprav do podoby:
//Export for Geocaches
Result := Result + ' <name>' + GC_ID + ' ' + GC_TAG + '</name>' + CRLF;
… a budes mit tu super zkratku za kodem kese v nazvu bodu. ![]()
jinak k tomu CSV formatu.. CSV znanema druh ukladnai dat do textoveho souiboru, nicmene to nerika nic o tom jaka data a v jakem poradi jsou exportovana. Udelat export do CSV pochopitelne jde, jen je treba rict co kam se ma nacpat. Idealni je mit nejaky CSV s daty v podobe, ktera vyhovuje, a pak se podle toho da udelat prislusny export.
… ostatne, prave proto jsou exporty resene pres makra, aby si kazdy mohl export priohnout tak, aby mu vyhovoval. ![]()
Zkus: http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc:usbflash… psal jsem to z hlavy, tak snad tam neni zadna bota. ![]()
Supr, funguje to. zítra hned vyzkouším v práci tisk atd.
Az bude troska casu, tak zkusim vylepsit instalator tak, ze by clovek mohl Geoget na klicenku rovnou nainstalovat. To pak bude uplne user-friendly reseni.
Asi by to chtělo zachovat i v takovém případě možnost spouštění s parametrem, pokud ten konfigurační soubor nebude přítomen. Nebo umožnit v Geogetu zvolit jinou databázi (nějaké File - Open)…
parametr pochopitelne zustane zachovan, a bude mit vzdy prednost.
Teď na to koukám v souvislosti s tou klíčenkou, že mi nějak schází volba smazat vše po importu, myslím že zcela zbytečně někde v datovém adresáře GG zůstávají archivované PQ.. bylo by asi vhodné mít to někde v nastavení, jestli mazat nebo nechávat v archivu…
Myslím, že i při importu z adresáře by si měl umět po sobě uklidit, tedy minimálně to co rozzipoval smazat a možná i na přání smazat i zdrojový zip.
Díky za péči o nás lamy, hned jak sednu v práci kPC, tak to vyzkouším. Je fakt, že to by mi dost pomohlo, vidět hned z mapy o jaký typ a velikost keše a obtížnost se jedná.
Zároveň tuším, že i další Tvůj příspěvek mi pomohl defacto vyřešit i problém, před kterým stojím, když převedu GG do USB klíčenky a mohu klidně zapomenout na problém, co všechno musím zazálohovat na PC před jeho reinstalací. Zatím díky.![]()
Tak jsem zkusil instalovat novou verzi s podporou USB klíčenky a pár postřehů…
- proč nejde instalovat na USB z počítače, kde nemám admin práva? … u portable programů bývá zvykem, že nevyžadují admin práva. Na druhém počítači s admin právy proběhla instalace zcela bez problémů

- procházel jsem si adresář DATA a překvapilo mne, že jednak obsahuje staré PQ a v dalších adresářích balast, který by tam podle mého neměl být. TEMP by se měl uklízet po uzavření aplikace, PQ by mělo mít někde nastavení jestli chci archivovat či ne..
Otazka admin prav je nejaka nedomyslenost v setupu, podivam se na to.
Otazka balastu v data… Nevim co povazujes za balast. Skutecnost, ze se mi archivuje posledni platna verze konkretniho pocketquery, mi prijde naopak velmi uzitecna. Ony se tam nearchivujou vsechny PQ, ale vzdy jen posledni verze. Kdyz si nechavam ta PQ z emailu stahova a mazat, tak bych byl nerad, aby ta PQ zahucela nekam nenavratne pryc. Jsem rad, ze vim, ze at si stahnu jakakoliv PQ, v adresari archive najdu vzdy aktualni sadu nejcerstvejsich PQ.
Soubory, ktere jsou svym charakterem docasne, se jinak mazou. nebo ne?
Nevím, ale u mne má ta archivní PQ 65MB a pokud instaluji na klíčenku, tak každý ušetřený MB se hodí. Kromě jiného já mám např. všechny PQ uchované v emailu, takže se kdykoliv vrátím k nim zpátky. Myslím, že by stačila volba mazat archivní PQ po importu…
Balast v tempu má 14MB včetně obrázků nějakého mobilního telefonu a návodu na čehosi a nemaže se. Zkusím ještě ručně smazat celý adresář temp co to udělá v dalším použití GG.
Abych udělal zadost, tak výsledek toho mého snažení je takový, že GG jde spustit z USB klíčenky, což je supr. Snad prosím autor ocení tuto původní myšlenku…
Na druhou stranu je nutné přiznat, že práce s GG na USB klíčence je daleko pomalejší než z disku, ale toto není problém GG, ale systému jako takového. Velké plus pro autora GG, že lze GG pouštět z USB klíčenky, konkurenční GSAK se mi nepodařilo rozchodit.
Rád bych znovuotevřel toto téma…
Používá stále někdo primárně GG z USB flashky? Ta pomalost je opravdu šílená, ale s tím asi nic nenaděláme? Nebo má někdo lepší zkušenosti, např. v kombinaci s jiným OSem, nebo nějaký jiný nápad?
Díky za případné zkušenosti, kolegové B)