Geoget2 - živé předvedení v Olomouci

Ahoj vespolek,

nejen já se různě trápím s použitím Geogetu, případně GGstatu. Od několika olomouckých kačerů jsem dostal podnět, potkat se naživo u počítače a ukázat, jak kdo Geoget používáme.

Obsah: Geoget2 - nastavení, použití exportu do garmina, jak na statistiky.
Termín: 31.1.2009 9:00
Místo: v Olomouci, u počítače, snad vyjde učebna (6 PC plus promítání), max 15 lidí
GPS: Loc: 49°36’26.17"N,17°17’18.74"E

Cílem je si říct, jak to funguje, jak to kdo používáme (dobře/špatně, k čemu), co se daří či nedaří. Někomu jen nejde vyexportovat keše cestou na dovolenou podél hlavní a záložní trasy (např. Chorvatsko), jinému zase nejde vytvořit statistika, či si chce jen upravit export do Oregona a zdrojový kód je pro něj nestravitelný.

Geoget používám cca 1/2 roku, v současné době umím provést export do navigací, které používám i na jedno kliknutí vygenerovat a uložit statistiky. Některé věci jsem poměrně dlouho nastavoval, tak ať se jiní nemusí také tolik trápit a hodiny pročítat ve fóru různé rady.

Doporučuji:

  1. mít nainstalovaný GG a už si v něm něco zkusit (nahrát seznam nálezů, či seznam keší v ČR).
  2. vědět něco o statistikách, případně, co od nich čekám.
  3. přečíst si help :slight_smile:
  1. pokud se chcete zeptat přímo na konkrétní export do ABC navigace, tak já osobně používán PDA + Beeline (listing + logy), Garmin Oregon 300 (listing bez logů). Jiné navigace snad budou podobné, třeba někdo z Vás už bude mít upravené makro pro export dle svých potřeb.

Potvrzená účast: 11 (všichni)
Předpokládaná účast (včetně potvrzených): 11
2 - mdennah + Mýválek
2 - Sakypaky
1 - swenney
1 - Rufuc
1 - Qnik
1 - valecnik
1- filki
1 - Vlk-cz
1- Cyklodav

chtěli, ale nedorazí - TORES62

těším se na Vás,
Michal

Skoda, ze olomouc je pro mne skutecne hodne z ruky.

to vypada dobre…zucastnil bych se…kdysi jsem v GG cosi udelal…ale drbacka to byla;) a vzapeti jsem to zapomel

škoda je to pro nás, protože přijdeme o postřehy zasvěcených. Ale aspoň nebudeme psát o každém nezdaru každý zvlášť, ale až po kolektivní diskusi :smiley:

Taky bych se zúčastnil, kdyby to šlo. Abych se taky něčemu přiučil, u generování statistik jsem se taky docela natrápil. Termín je mi v podstatě skoro volný, ale myslím, že víkend by byl asi nejlepší pro všechny.

Ze začátku jsem měl s Geogetem taky obrovské potíže.Díky ochotě kolegů kačerů zde na fóru, jsem nejpodstatnější potíže vyřešil, na ostatní jakš takš přišel sál.:slight_smile:
Můžu pomoci s:
Nastavení a používání GeoGetu (exporty,importy,třídění,filtrace atd.)
nastavení Geojarryho a krmení Geogetu daty.
Nastavení GgStatu, tvorba statistik a automatický upload na GC.com ala Mikrom.
No a určitě se najde spousta věcí o kterých ještě nemám páru a mohl bych se to na takovémto "školení" dozvědět.
Sem Lipeňák, do Olmika bych se mohl dostat takřka kdykoliv,ale víkend bych kvůli práci upřednostňoval. Můžu dovést noteebok,Geoget a v nějakém nouzovém případě bych splašil mobilní Internet.

Upřesnění - školící místo: na 99% bude v naší firemní školící místnosti (šéf je hodný), cca 250m od GC1K3NA. Možnost Inetu přes wifi.
Termín: večer nebo víkend, zatím to vidím na 31.1. dopoledne.

RUFUC: tak nějak jsem se prokousal i já, ještě řeším PREINCLUDE, které mi nejde, přitom POSTINCLUDE funguje :slight_smile:

To bude jako event? Jinak jsem pro každou srandu.

zatím to jako event neplánuji, jednak je to hodně kapacitně omezené a podobný event již dělá ZCh na téma Wherigo.
Prostě jen setkání podobně postižených uživatelů ;), je to spíše podmnožina kačerů :wink:

jo přišel bych se juknout.

tak hlásím, že PREINCLUDE i POSTINCLUDE mi funguje…No víme kde to proberem, tak už jen zjistit kdy :slight_smile: toho 31 by to bylo u mě bez problémů

Jen tak plácnu : co třeba webcam konference? :wink: :smiley:

no, vzhledem k tomu, že to není přednáška, ale spíše výměna zkušeností a budeme přeskakovat jeden od druhého a občas výsledek promítneme na plátno, tak by webkamera potřebovala i kameramana, co by měnil úhel záběru ;). A pak, pokud tu budeme 2-3 hodinky, kdo by se díval na tak dlouhý pořad ;).
Cílem je si říct, jak to funguje, jak to kdo používáme (dobře/špatně, k čemu), co se daří či nedaří. Někomu jen nejde vyexportovat keše cestou na dovolenou podél hlavní a záložní trasy (např. Chorvatsko), jinému zase nejde vytvořit statistika, či si chce jen upravit export do Oregona a zdrojový kód je pro něj nestravitelný.

Rádi se zúčastníme, určitě ne v plném počtu, ale přeci :wink: Záleží ovšem na čase … V GG2 jsme vcelku amatéři, takže si rádi poslechneme instrukce :slight_smile:

Jasný :slight_smile: já tím jen myslel, kdyby nám chtěl něco k tomu říct HaLuMa, že by nemusel vystrčit paty z domu :slight_smile:
každopádně zůčastním se určitě

Nádherný plán, škoda že ho nikdo neuskuteční i v Praze. Já na GG2 koukám zatím z dálky a nevím co s ním. Kdyby se radilo a školilo o víkendu, snad bych i uvažovala o výletě.

Proč vzniká takové sezení v OL? Díky eventu Noční procházka po ZOO [cache]GC1J7XW[/cache] (dík Mirku) jsme se někteří poznali naživo a zjistili, že máme stejné trápení. Tak proč to každý řešit sám, více hlav více ví :slight_smile:
jinak setkání je v sobotu (tj. pro někoho víkend) :wink:

to je namet pro nejakeho kacera co nema rad zimu a nelovi vni aby vytvoril videotutorial, onehda jsem neco podobneho videl na photoshop.

o nejakych kratkych videotutorialech dlouho premyslim, ale nejak na to porad nemam cas. :frowning:

video manuál - to vidím bledě, s každou větší změnou verze znova natočit?
sám dělám v SW fy a není jednoduché udržovat klasickou elektronickou dokumentaci, popis funkčnosti. Natož tutoriál :wink: