Geokalendář 2008 - jak se vám líbí ?

Tak včera jsem obdržel pár kousků kalendáře, a teď jsem ho trochu prolistoval -
z mého pohledu je to naprosto nepovedený ve všech směrech. :@
Dál se rozepíšu později, před tím ale budu počítat mnohokrát do deseti abych nebyl sprostej. /sakra, moc mi tady chybí smajlík "palec dolů"/
edit: hlavně by mě zajímal názor autorů fotek…

Nejsem autor zadne fotky. Nejsem moc narocny. Takze odpoved - jsem spokojeny, kalenar se mi libi.

Kalendar nema zadneho kuratora, ktery by na sebe vzal zodpovednost za vyber fotografii, fotky prosli hodne nespravedlivym anketnim vyberem, na jehoz nedostaky jsem poukazoval, ale nikdo z organizatoru jiz nechtel menit nepovedeny system. Vysledek tedy neni ani subjektovni, ani objektivni, ale proste takovy jaky je. Kdyz jsem videl navrh vyberu, kalendar jsem si neobjednal. Muzete mi nekdo ukazat, jak vypada finalni podoba? Jake jsou tam fotografie?

Mně se zdá kalendář dost amatérsky provedený. Zcela určitě měl někdo z "výrobců" kalendáře upravovat fotografie a doladit je. Najdete tam např. šikmý horizont, na který jsem poukazoval už při výběru fotografií. Po grafické stránce taky nic moc, ale zas to nevidím tak černě. Jsem rád, že ho mám a budu prostě doufat, že příští rok to nebude taková hurá akce, ale spíš profesionální nabídka.:wink:

Viděl jsem ho, kvalita fotografií mi nepřipadala valná ale také ne tragická. Spíše mne zarazil binec v popiskách, kdy pod řadou fotek není uvedeno ke které cachi patří. (konkrétní případy uvést nemůžu, měl jsem ho v ruce jenom na eventu)

…no tak jsem přišel z venku z deště, ale ani ta sprcha mě nezchladila, akorát trochu zmírnim svůj výrok "nepovedený ve všech směrech" na v mnoha směrech.
1)
Skora každá fotka měla název! např. "Cestou necestou - GCW37D" nebo "Windsor castle GCXXJY". Podle nich se dalo poznat která keš to je. V kalendáři zůstaly jen popisky, jejichž info hodnota je mnohdy nulová. Takže díky za supr mystery.
2)
Ořezání fotek: tak "citlivý" přístup, který zvolil "grafik" se jen tak nevidí. Již v debatě před výrobou se toto řešilo a můj názor byl, že než fotku která je na výšku řezat na podélný formát 4:3, tak je lepší ji tam nedávat. No a jak to dopadlo? Jsou tam - ořezaný tak, jako by se na tom učilo malé dítě pracovat s fotoeditorem. A to nemluvim o panoramatech - zkrátka je to hrůza.
3)
Již na jiném místě zmíněné špatné otáčení stránek mi ani tolik nevadí - to akorát podtrhuje celkový dojem z tohoto "díla". :frowning:

Závěrem nenapíšu nic, neb jsem byl slušně vychován.

Ahoj, jako začátečník a nadšenec jsem se na kalendář těšíla, dneska dorazil. Těšila jsem se hlavně na fotku kamaráda OSPO, který poslat fotku z Irska - zde v listopadu od 10 do 16… ovšem není zde uvedeno jeho jméno. Ani týden není v kalndáři uveden. Fotky se mi jeví neostré, ostatní viz Leroj. Možná jsem náročná, ale musím si koupit ještě jeden kalendář, kde bude informativní rozpis na r. 2009. Koupila jsem poprvé a další kalendář za 200.- již kupovat nebudu, jedna zkušenost stačí. Pěkný den všem.

Tak zpět, za kalendář by se snad mělo platit 220.- kč, což už je opravdu hooodně hustý.

Dvakrát nepotěší, když se dozvídám, že práce má a GCshopu se mnoha (většině?) lidem nelíbí. Kalendář doma mám, ale zatím jsem si jej jenom narychlo prolistoval, takže krom špatného otáčení (to je v menší míře i u aktuálního) nemám zatím výhrad.

Co se týče obsahu - měl jsem k dispozici náhled před výrobou, ale kontroloval jsem jej jen co se týče pravopisu a grafických "nesouladů". Textové popisky jsem přepokládal, že jsou stejné, jak jste si všichni uploadovali na FTP.

K věci celé - na začátku se měli zájemci o realizaci přihlásit a nikdo kromě GCshopu tak neudělal. Pokud s tím někdo hodlá něco pro příští rok udělat, nechť se na mě obrátí a já mu zařídím podporu na tomto serveru. Začít může již v lednu, aby bylo dostatek času na vyjasnění všech detailů.

Více k Vašim připomínkám vám jistě sdělí GCshop…

A tak to me se zase kalendar libi…Chvalim…

Líbí se nám oběma. Ořezání fotek je myslím jediné řešení - nelze mít na každé stránce jiný formát (to by to vypadalo). Otáčení horizontů rovněž neřeším - vím totiž, že země není placatá a kdo se někdy na horizont opravdu podíval, ví, že rovně vždycky není, takže napravovat "chyby" přírody mi nepřipadá jako nějaká nutnost - samozřejmě, pokud je tam nějaká 100% kolmá stavba a je viditelně šokmo, je to věc jiná, ale takových tam myslím moc nebude ;o). Otáčení mohlo být lepší, ale člověk s tím pořád nelistuje jako s knihou - otáčí to jednou týdně (jestli dobře počítám ;o), takže nic zásadního. Rozpis dnů pro celý rok tam být asi mohl, jen si nepamatuju, že bych ho kdy hledal (možná manželka), ale ta ho má určitě i v notýsku v kabelce. Celkově vzato na to že to byla takováto hurá akce, nepřipravoval to člověk co by se tím živil mi to přijde jako docela slušné dílko. A pokud má nějaké chybky, tak pokud nával místních rýpalů autora neodradí, je šance, že příští rok bude lepší. Jinak se obávám, že se na nás příště vykašle a nebude nic.

Já bych to viděl asi takhle: pro dobrotu na žebrotu.
Mě se to líbí, jinak bych si to neobjednal. 220 Kč za nadšeneckou práci mi nepřijde přehnané, jinak bych si to neobjednal. Jsem zvědavej na Lerojův perfektní kalendář příští rok …

Myšlenka a konečná realizace Geokalendáře 2008 byla zahájena 31.8.2007. Do 31.10.2007 byl čas na veškerou realizaci tj. anketa o výběru fotografií, zaslání údajů o fotografiích, řešení drobných "problémů" s umístěním CWG, zahájení předobjednávek atd.

Na mail nám chodí kladné odezvy, zde do fóra vesměs ty záporné - s tím jsme počítali.

Na konečné zhodnocení vzhledu jsem požádal pár "kačerů", se kterými jsme "vychytali" různé chyby apod.

V konečném výsledku je kalendář takový jako je (problémy s otáčením listů řešíme s výrobcem, ale výsledku to nepomůže).

Mrzí nás pokud jsme někomu nesplnili to, co si představoval, ale toho času bylo docela málo.

Marek GCS Team

Nevykašle

Mě se kalendář líbí. Díky.

Kalendar jsem mela uz na letosek, tesila jsem se novy, ale nemela jsem zatim cas si ho poradne prohlednout. Po procteni tohoto vlakna, jsem ho alespon zbezne prolistovala - mne se libi. Chtela bych podekovat vsem, kdo s tim meli spoustu prace i autorum fotek. Letos jsem nejak nemela cas poslat i nejake sve fotky, jen jsem si udelala chvilku na vyber. Je to urcite velice prijemne mit tematicky kalendar. Ale vylepsovat se urcite da vsechno, takze bych doporucovala, aby se do pripravy kalendare na pristi rok (doufam, ze bude) zapojil Leroj a Pazitka, pripadne dalsi, kteri maji napady, jak kalendar vylepsit. A co se ceny tyka, myslim, ze neni nijak premrstena. Ale pokud ma nekdo kontakt na levnejsi vyrobu, tak by bylo fajn, kdyby dal vedet.
Jeste jednou diky vsem spolupachatelum, a doufam, ze tradice geokalendaru bude pokracovat :slight_smile:

javla:
Ano, je potřeba aby ty fotky byly zhruba stejné /menší rozdíly by šly opravit rámečkem/ ale trvám na tom, že než takovéto řezání, tak tam tu fotku radši nedávat vůbec /dalšího materiálu bylo dost/. No pokud považuješ za rýpala toho, co upozorní na faktické a do očí bijící chyby, tak je to hodně ubohé.
solsais:
Tak to co si napsal je taky perla! O penězích vůbec nepíšu a objednal jsem si ho proto, že jsem myslel, že se mi bude líbit. Kdybych ho viděl předem jako ty, tak od něj dám ruce pryč. Hlášku o mém perfektním kalendáři na příští rok nekomentuji, podobných stupidních výroků byly za komančů plné kulturní rubriky.

takze za nas: docela se libi :slight_smile: proc ne uplne?

  • spatne se otaci - ale to mi v zasade nevadi, nelistuju tim 8x denne ;),
    orez fotek - fotky neorezavat tzn. jiny format proste nebrat - nahradnich bylo dost a dost. (hlavne kdyz si vzpomenu, ze nekteri autori svedomite psali, ze pokud jejich fotka na vysku/panorama se dostane do vyberu, oni ji urcite neoriznou a klidne at se vezme jina, jinak by to vypadalo blbe… :slight_smile: no vysledek je ten, ze to vypada blbe :D)
    ten horizont… no ja vim, ze si podle javly muzu namlouvat, ze to pole je do kopce, ale zase mi tuhle predstavu nici treba stromy, ktere rostou hooodne doprava :D. je to skoda, protoze tahle drobnost vlastne totalne pohledove znici fotku.

ve vysledku jsem celkem spokojeny. diky.

GCS Team, Choze:
Tu nabídku a podporu na příští rok zvážim, otázkou je, jestli po tomto výsledku bude ještě dostatečný zájem aby se to vyplatilo.
Ten čas chápu, a je zázrak že se to stihlo, ale za takovouhle cenu… /tím nemyslím peníze/
Textové popisky jsem přepokládal, že jsou stejné, jak jste si všichni uploadovali na FTP. Textové popisky jsou stejné, "akorát" se ztratily názvy fotek.

Na konečné zhodnocení vzhledu jsem požádal pár "kačerů", se kterými jsme "vychytali" různé chyby apod. No tak to je opravdu veselá hláška, rád bych to viděl před tou korekturou… :o

Něco o potrefené huse, která se ozve :slight_smile:
Ano, měla jsem námitky vůči ceně i vůči kvalitě provedení. Srovnala jsem to s vlastními kalendáři, které jsme pár let vydávali pro trampy a příznivce country. Doma, na HP laserovce. Ale snažili jsme se vždycky mít všechny aktuální údaje. Dělali jsme po práci, také jako hobby. Náklad cca 50 ks. Zde bych tipovala více. No - výsledek byl tak nějak stejný. Akorát že ten náš výplod stál 35.- Kč. Jasně, samizdat, tedy se neplatí ty šílené daně státu. Tolik ke kalendáři, který samozřejmě nevyhodím :slight_smile:
A protože nebudu psát e-mail prodejcům, píšu sem. Děkuji za poslání i přidání dárku /tužka/. Nestydím se za názor ani za jméno.
Eva Drašnarová - Třinec.

Mě se kalendář líbí a nehodlam na něm hledat chyby :). Jediný co se nepovedlo je otáčení. V tipech jsem našel hodně keší na kterých jsem už byl, ale ani jednu svojí kešku :D.