Jako první úkol je třeba vybrat toho, kdo nám příští kalendář bude realizovat (tedy ve spolupráci se mnou organizovat a poté (nechat) vyrobit). Zájemci, nechť se hlásí do tohoto vlákna, termín je do příštího pátku, tedy 8.2.2008.
Jakmile budou uchazeči známí a termín vyprší, vyhlásím anketu, kde můžete svému favoritu dát hlas. Předem vyzývám k účasti ty, kterým se letošní kalendář nelíbí a chtějí s tím něco udělat.
UPDATE 08.02.2008
Anketa vyhlášena. Děkuji zájemcům a věřím, že jsou si vědomi plné odpovědnosti za to, jak bude příští kalendář vypadat. Vítěz tohoto řízení bude v tomto vlákně informovat o vývoji kalendáře a v případě potřeby vyhlášení ankety nebo spuštění alba ve fotogalerii kontaktuje mě. Pokud se na to někdo z uvedených necítí, může mi během dne poslat zprávu a já ho z ankety stáhnu. Hodně štěstí!
Koukám, že se tady mluví o mě
Co se týče pomoci, tak jsem ochoten pomoci se vším, co bude v mých možnostech. Bohužel s vlastní výrobou to bude asi problém, tady u nás jsem zatím objevil jednu možnost, ale údajně mají velmi dlouhé výrobní lhůty. Taky by byl asi problém s financováním - něco jiného je posílat peníze do zavedené firmy a něco jiného na soukromý účet. Takže by asi bylo nejlepší neměnit výrobce - z jeho strany byla snad jen jedna chyba - špatné otáčení stránek. Ostatní vzniklo zřejmě nedostatkem času a to letos snad nehrozí.
Napiš jak si tu pomoc představuješ, pokud by šlo o nějaké úpravy fotek, jejich řazení, případně korekce textů a co já vím ještě tak to by šlo - času mám relativně dost. Jo a už mám vymyšlený dobrý způsob výběru fotek, ale na to je ještě dost času.
O člověku co by to byl schopen a ochoten udělat vím, ale ne za podmínek jako byli minulý rok. Proto se mi nezdá vhodné vybírat nejdřív člověka co to udělá, když ani neví jaký výtvor bude dělat.
Nicméně Vám do toho nechci kecat, minulý kalednář se mi poměrně líbil a tomu člověku to dám vědět (je to velice aktivní kačer) a uvidíme.
Nemyslím, že by kalendář stál na fotkách a způsobu jejich výběru, ten už je docela jasný z loňska (jak to nedělat), ale možná by stálo zamyslet se nad formátem kalendáře z čehož pak vyplyne potřeba fotek a jejich formátu.
Lidi neblázněte! Opravdu si myslíte, že když si tady měsíce budem odhlasovávat a vymýšlet podobu kalendáře, najde se nakonec někdo, kdo to vyrobí dle hesla: "jo, takhle se mi to líbí a tak do toho jdu"???
Ten, kdo se zaváže kalendář udělat, ho musí realizovat, ať dopadne jakkoli. Nikdo tu neříká, že musí být stejný jako loni / letos.
To Leroj: Uvítám spíš komplexní pomoc, ale i tak díky. Kdyby něco, ozvu se…
No pokud se mohu nabídnout tak tak činím.
Sice neznám podmínky za jakých by se to mělo realizovat ale nemyslím,že bychom se nedohodli.
-Co se týká výroby tak to není problém.Můj velice dobrý kamoš,se kterým už léta spolupracuji vlastní tiskárnu a zabývá se výrobou kalendářů (www.shadowspress.cz).
Zvládne to od A do Z, takže můžete dodat celkový návrh kalendáře nebo pouze podklady k tisku.Samozřejmě bych byl rád,kdyby se na tom podílelo více zkušených hlav z GC.cz
Ohledně finanční stranky jsem schopen to samozřejmě celé zaštítit já.
Distribuci můžu realizovat přes můj web-shop: www.geocacheshop.cz
Zvolit si podobu kalendáře není asi tak na moc dlouhou dobu, co takhle anketa
a) žádný nechci
b) nástěnný velký
c) nástěnný malý
d) stolní dlouhý
e) stolní vysoký
Od toho se pak odpíchne vše ostatní. Myslím si, že je fakt hafo firem, které kalendář vyrobí, myslím že to dělá dneska snad každá tiskárna a studio… ale nejdřív jim musíme říct, co vlastně chceme.
Fajn, ale na co vědět už teď, (jenom) jaký formát kalendáře chceme? Buď se může udělat, že si přesně stanovíme jaký produkt chceme a pak budeme hledat někoho, kdo nám to vyrobí nebo naopak. Zvolil jsem druhý postup.
Pro letošní kalendář jsme se chtěli poučit z chyb toho posledního a minule nikomu určení výrobce na začátku nevadilo. Pokud to takhle půjde dál, tak vážně přestávám mít chuť na kalendáři cokoli dělat. Vlastně na tom ani nic dělat nemusím, protože jsem chtěl jen včas spustit akci "Geokalendář 2009" a na začátku vybrat někoho, kdo se toho ujme od začátku do konce a bude mi říkat, co mám dát za anketu. Jenže to vypadá, že se neshodneme ani na tom prvním kroku.
Mimochodem jedním z poznatků minulého ročníku je, že příliš svobody při rozhodování je taky na škodu.
První Chozeho otázka nebyla jen na vlastní fyzickou realizaci kalendáře, ale i na osoby, co se chtějí podílet na organizaci. Radílků se tu vyrojilo plno, ale nevidím nikoho, kdo by na sebe tu odpovědnost chtěl vzít.
kdyz koukam do letosniho kalendare na tipy na cache co tam jsou vybrany nahodne podle abecedy tak jsem z toho ponekud rozpacity.
klidne je pro kalendar na pristi rok vyberu znovu ja jako loni z doporucujicich bookmarku PM cacheru, myslim, ze tenkrat to nebyla vata ale opravdu solidni doporuceni kam jit.
No ja bych klidne svou troskou zase prispel, koukam, ze se ten letosni stejne napadne podoba tomu lonskemu :-))) Mohl bych treba zkusit sehnat sponzora…
prislo mi to nasekany jak lezi a bezi, povrchni..
treba serie ocima by podle mne stacila jedna cache, ne x tipu na jednu serii jednoho autora, navic v jednom tydnu, zabira to misto…
prislo mi to, ze je to vzaty vzdy par pixel ze zacatku abecedy a pak nahodne dal.
nekde na forech uz jsem popisoval jak jsem to delal tenkrat, pro srovnani
ted se mi to nechce cely popisovat, bezim do prace
Když tak sleduju tu debatu napadlo mě, co kdyby se udělal ten malej kalendářík formátu kreditky.
Tam by nebyl prostor pro žádný hádky a navíc by byl po ruce i u kešky při logování.