Dobrý den, páni Kačeři.
právě jsem se vrátil z dovolené a skoro jsem ztuhnul hrůzou, jakou mediální kampaň jsem rozpoutal tím, že jsem si dovolil na přímou otázku - jakého máte koníčka? odpovědět: - geocaching! Moderátor pořadu nevěděl o tom vůbec nic, tak jsem se to snažil v krátkosti vysvětlit a zjistil jsem, že to vlastně jednou větou pořádně nejde. Takže nejde než souhlasit s Krkovičkou - byl jsem trapnej! Ale myslím, že nejsem užvaněná lama, která se chce zviditelnit, jak o mě míní Junet s Werkim atd.. Prostě, když vidím ty reakce, raději bych si ukous´ jazyk … ale vlastně proč…? Na jedné straně se všichni bráníme medializaci, nebýt ale jí, těžko by tu hru vůbec někdo hrál. Já osobně jsem si o ní přečetl v čekárně u zubaře v Květech - byly tam úplně všechny odkazy na české stránky a další cizí mutace. Díky tomuto časopisu jsem se ještě téhož dne dostal ke svému nynějšímu koníčku, bez kterého mé cestování by už nikdy nemělo tu správnou šťávu. Takže ten článek mne oslovil, protože jsem pro oslovení byl připraven. Zatímco ostatní si ho sice přečetli jako zajímavost a bez následků pokračovali ve čtení článků dalších.
Když jsem četl některé reakce kačerů, myslím, že hodně zavání nepřejícností a sobectvím - hlavně, že hrajeme MY a ostatní by tu už jen překáželi…už je nás dost…jděte si hrát jinam… Přitom nemůžeme vědět, jak by tito potenciální kačeři pro nás vymysleli pěkné hry. No, teď se už vážně přistihuji, že jsem užvaněná lama. Každopádně, jako správný kačer jsem hře nechtěl uškodit. Jestli to tak někdo pochopil, omlouvám se. Ještě před psaním jsem si ale pustil znovu svůj "výstup" a ač subjektivně, musím uznat, že na ní spíš mohli zareagovat ti, co o něm už něco ví, než masy potenciálních nováčků.
Snažím se GC spíše pozvednout - což může dosvědčit naše autorská keška ŠIFRA MISTRA PATAMATA, na které jsme dělali měsíc. Když si pak přečtu logy úspěšných nálezců, mám pocit dobře odvedené práce. Kritici, kteří myslí, že kromě vlastního zviditelnění mi o víc nešlo, nechť na ní mrknou a budou snad soudit jinak.
S pozdravem MAT, PATa mi dělala ve studiu nápovědu. Zdravému rozumu a keškám ZDAR!
P.S. děkuji za podporu všech, kteří mne znají a ví, jak jsem to myslel - zvláště Hrošíkovi
moc hezky napsáno - z těch keců /ať už ze závisti nebo z nepochopení/ si nic nedělej. Tady to vůbec vypadá že jakákoliv zmínka v médiích by měla být předem konzultována a schválena radou starších /zkušenějších/ tohoto fóra.
Jsou věci kterým prostě bránit nejde a musíme se s nimi smířit. To je jako snažit se zabránit např. globalizaci -taky z ní nejsem zrovna nadšenej, ale stejně s tím nic nenadělám.
Jinak blahopřeju k úspěchu a keškám zdar B)
Nebojte, nikomu se nezavděčíte. Mám občas dojem, že se dělá příliš mnoho povyku pro nic a té medializaci se prostě stejně nevyhneme. Přál bych Vám vidět pohledy lidí a otázky na angličtině, když jsem jim neprozřetelně začal vyprávět o mém koníčku…
Ahoj, psal jsem to horkou hlavou, zvláště potom, co mi stačili ukrást, nebo dokonce vykrást několik mikrokeší (což nepochopím, když někdo vybere obsah tj logbook a pixli tam vrátí prázdnou), potom člověk sedne k televizi a tohle. Vím že GC už je hodně medializován a těžko tomu půjde zabránit (medializace mi až tak nevadí, ale zase to přitáhne pár lidí formátu likvidátor a pod., jsou zkrátka takoví lidi, co se sami nemůžou zviditelnit, tak aspoň něco zničí).
Promiň
Já se tedy chci omluvit za tu lamu jeslti se tě to nějak dotklo, já jsem to mysle jako vtip protže v podstatě jsme všichni pěkný lamy :-D(prot tam za tím byl i ten smajlík, bohužel vštšího tu nemaj :-)), ale spíš můj úpříspěvek měl být připomínka k tomu že to nemělo cenu zakládat předchozí thread protože to dopadne nekonečnou debatou jako vždy kterou nemá cenu ani sledovat protže články přibejvají větší rychlostí než člověk stíhá klikat na tlačítko obnovit;)
A jinak co se týče chlubení geocachingem tak já osobně bych se taky pochlubyl
takže opravdu promiň jeslti se tě můj trošku nemístný vtípek dotknlu;)
EDIT:
I kdyz ted jak koukám na příspěvek Juneta hned nad mím tak to vypadá jako kdyby jsme se ozvaly jako postřelený husy, ale jen chci vysvětli smysl mého příspěvku…
Mno já se ke Geocachingu, i když ho zatím jen zkouším dostal sám a nebyl jsem okouzlen přečtením nějaké papírové tlače.
Zkrátka kdo hledá a vybírá si navigaci, internet ho sám navede pomocí vyhledávače a zadaného hesla "GPS" dřív, nebo později na stránky týkající se Geocachingu.
A nemusíme chodit ani daleko, stačí si pročíst články na "spřáteleném" webu www.navigovat.cz
A to nemluvím o to, že o geochachingu se zmiňuje i manuál k navigacím. Aspoň Garmin Legend to v návodu tak má.
Bohužel krypla najdete v každé skupině lidí a naivní ten, kdo si myslí, že této činnosti se to vyhne.
Je mezi námi plno těch co jako koníčka mají/měli radiomatéřinu a sami jistě potvrdí, co se dělo, možná i děje stále nevím, na převaděči OK0C.
Ne…nemusíte se omlouvat, já az nejsem tak egocentrická povaha. Ten článek jsem psal jako mé vysvětlení, ne jako vrácení hořké sliny. Každý má právo se vyjádřit…takže v poho - jo?
Podle nás patří Pat a Mat tým na geohrad! Když už ne za svoji zašifrovanou keš, tak zcela jistě za všechny své aktivity (nejen) na jihočeském geopoli. Nezapomeneme nikdy na telemost odněkud z Indonésie v rámci 1. jihočeského geoeventu a sázku, že zvednou osazenstvo celé hospody aniž by založili novou keš :o
Take it easy, Ondra dnes přišel ze školy s tím, že ho paní učitelka poprosila, aby o GC napsal do školního časopisu, já nedáno objevil projekt Geocaching i v učitelské příručce.
PS: To tvoje blábolení jsem neviděl, třeba to bylo fakt tak hrozný, že časem změním názor…
Tak koukáme,že než tu člověk stačí dát své myšlenky na "sklo", už je to zase o kousek dál - naštěstí teď už v podstatně příznivější formě. Příspěvky v předchozí diskusi nás dost pobouřily, ale jelikož patříme mezi ty "kačery nováčky", trochu jsme otáleli s naším ohlasem. Takže už teď jen stručně sdělíme svůj názor k dané věci. Osobně si myslíme, že geocaching je skvělá hra, která spoustu tzv. domácích povalečů (mezi které jsme také patřili) vytáhne do přírody - a co si budeme povídat, s motivací je to lepší :-). Určitě je to i bezva finta, jak dostat dnešní omladinu od počítače a televize. A nemyslíme si, že mezi zvýšením počtu kačerstva a počtem vykradených či zdevastovaných keší by byla nějaká přímá úměra - všechno je jen v nás lidech. Určitě jsou tímhle asi více ohrožené městské keše, těžko by se asi někdo drápal do kopce jen proto,aby tam vykradl nebo zničil keš. A jestli někdo vezme z keše autíčko a dá tam vystřelenou nábojnici nebo párátko - je to zase jen a jen o nás lidech. My jsme za tu krátkou dobu, co hledáme, viděli hodně těch keší obsahem nehezkých ,ale zato většina z nich byla na krásném místě, které nám něco dalo a o kterém jsme kolikrát neměli ani ponětí, že je.. Koneckonců - každý z nás si v tomhle koníčku musí najít "to své", ne? A medializace na tomhle těžko něco změní… Martin a Zdena
Není někde ten pořad ke skouknutí? Televizi nijak moc nesleduji a tyhle pořady obvykle nesleduji vůbec. Pak ale nevím, o čem je řeč a jsem neskutečně zvědavá. :D:D:D