Ahoj geokamaradi,
onehda jsem sedel / usinal na nejake nudne prednasce a v duchu si rikal - proc to jednou nemuze byt taky o necem zajimavejsim ?
Tato myslenka a pekne prostory naseho mestskeho kina u ktereho bydlim, ve me zasely nutkavy pocit usporadat akci, rekneme vlidne a pratelske setkani geocacheru, pri kterem by nase debata o geocachingu byla zaroven takovou geoosvetou (hmm, ne kazde slovo s prefixem geo je hezky, na slovo geoosveta zapomente). Geokongres je dost nadneseny vyraz, nicmene co byste rikali na to cca ve 2-3 hodinach shlednout nejake prednasky tykajici se geocachingu (temat je treba jen tady ve foru prehrsel).
Samozrejme, ze cely podnik by stal a padal na osobach prednasejicich - puvodne jsem myslel, ze pred tim, nez prinesu kuzi s touto akci na trh, tak via profil oslovim nekolik, rekneme moralnich autorit nebo jinak - protrelych vlku ceskeho geocachingu, ale nakonec mi to prislo mi takovy spamoidni, tak proto tento coming-out.
Proto bych se rad s prosbou obratil zejmena na:
1/ reviewery (vzhledem k jejich nevdecne nocni praci, ktera je pro nas hledace tak trochu tajemna, a kterou jim navic obcas vubec neulehcujeme)
2/ partu lidi kolem gc.cz (protoze diky gc.cz spolu komunikujeme a rekl bych, ze udrzba a inovace serveru je taky pekne nevdecna prace)
3/ protrele vlky ceskeho geocachingu (kteri maji zkusenosti a nahled)
4/ a vsechny ostatni, co maji pocit, ze by se mohli o neco zajimaveho podelit (treba me napada zaverecna velkoformatova slide show fotek - jsou geocacheri (a cacherky :-), kteri foti fakt dobre.
zda by meli cas a chut, nam geonovackum (coz jsem treba ja) a vsem ostatnim, neco zajimaveho sdelit. Temata bych ponechal siroka - napada me treba zkusenosti s gc v zahranici, tipy&triky pro praci s hardware/software (GSAK, OZI, MapSource atd.), reportaz o cool containerech, pravidla a etika gc apod. Odmenou pro prednasejici byl byl dobry pocit a eventove tricko.
Pro predstavu, zatim mam domluvene dve zajimave prednasky - IvanK - Myty v GPS navigaci (Ivan je osoba, ktera do (nejen) GPS navigace opravdu vidi), Pazitka (bud vyuziti PDA pri geocachingu/ nebo Kesovani na Zitavsku). Oslovil jsem i Pitrise (tema fyzicky narocne kesky v CR) -snad to vyjde.
Termin akce je neuralgicky bod, z portfolia kveten, cerven, zari me napada treba sobota 16. cerven, vzhledem k tomu, ze kino by bylo zamluvene az od 13. hodiny, tak by se to vubec nemuselo kryt s planovanym patecnim geoplesem (kam bych take rad zavital, nasledny presun do lokality 70km severne od Prahy po rychlostni komunikaci je otazka hodinky), ba naopak - byl by to takovy high geosociety weekend :-) , v patek ples, v sobotu kongres, hmm. Ale termin neni dogma, muzeme o tom podebatovat.
Ramcovy program asi takovy:
13-15/16 hod. - promitani prezentaci v budove Mestskeho kina v Mnichove Hradisti (deti ci nase drahe geopolovicky by mohli treba na skupinovou prochazku po GC1050Y, v pripade spatneho pocasi je variantou muzeum, zamecka exkurse)
V arealu kina je internetova kavarna s moznosti tepleho jidla a toci mj. i Svijany (!) Parkovani v prilehlych ulicich u kina je bezproblemove (ulice prezily i premieru Angeliky ci Harryho Pottera :-)
pote bychom se presunuli (peso, kolmo, autem, turistickym busem - hneda linka) do Ceskeho Raje (cestou mozne indivudualni kesovani) - konkretne do kempu u rybniku Branzez, kde bychom vecer pokracovali v "kuloarnich jednanich" :-) Spat mozno pod stanem, v chatkach, v penzionu...
Takze to cele shrnu do nekolika otazek:
1/ meli byste o takovyto event zajem (pokud ano, pak aktivne (s prednaskou, reportazi, fotkama) / nebo pasivne) ?
2/ byl by pro vas termin 16. cervna vyhovujici (pokud ne, zkuste navrhnout jiny)
3/ byl byl pro vas problem nevelky kongres. poplatek (cca 30-50 Kc, podle toho jaky by byl zajem), pronajem kina je 600Kc/hod, ale prostredi stoji za to, cilem je dostat se s financema na nulu (jinak by me pak manzelka zabila :-)
4/ meli byste zajem o eventove tricko ? (je nekolik variant zpracovani, vcetne moznosti individulniho potisku (takove to XY se zucastnil...), cenovy strop trika by byl cca 250 Kc.
Tak to je vsechno... dost mozna je to cele je posetily napad me manicke faze :-) a skonci fiaskem, ale za vase nazory bych byl vdecny.
Dik Wenny / WMH