GeoScout a jeho nastaveni

Zkousim GeoScouta a docela by se mi libilo nejake filtrovani naimportovanych kesi (jako ma Beeline) - tzn "najdi mi vsechny kesky v okoli 2km a serad podle vzdalenosti). Takhle jsem akorat rucne presunul multiny a mysterky do samostatnych adresaru, ale i tak je porad v rootu spousta zaznamu a diky tomu se tento dlouho nacita:-( Jak tohle resite?

Toto riesim pomocou Moziga…
V MoZiGu jednoducho cez "Hladaj kesky v offline listingoch" si zadam polomer od bodu /na vyber su dva body/ a stiahne sa zoznam takych kesiek ake si inak nadefinujem podla typu obtiaznosti atd…
Potom si ich v hlavnej stranke zotriedim podla vzdialenosti a cez "Z označených vygeneruj wpt zoznam" vyexportujem subor wpt,gpx,kml subor do PDA a je to…

Navigacny sw uz len naimportuje takto prichystane body…

To ma jedinou vadu - hledam SW pro PDA a ne pro PCcko –> v podstate mam na vyber mezi Beeline a GeoScoutem

Tak jsem právě ve vedlejším vlákně zjistil, že beeline zapomíná při určité velikosti databáze waypointy. Což je dost průšvih. Existuje ekvivalentní program? Nebo jen ten GeoScout? Nebo jak tento problém řešíte?
Díky

Ja mam s Geoscoutem takovy malinkaty problem. Kdyz najdu cache a dam zaskrtnout found, tak se mi stava, ze po opetovnem otevreni cache je datum o den zpet :frowning: tak nevim jestli je to jenom problem meho scouta, nebo obecny. Diky

Problem s posunutym datumem mam take. Projevuje se u ruznych verzi (1.3.8.x, 1.3.9.x i 1.4.1.0). zatim jsem neprisel na to proc tomu tak je.

Geoscout je super věc, tedy jen pokud máš PDA s wifinou, nebo s mobilem, protože můžeš kdykoliv stáhnout kešky ve svém okolí online dle své aktuální pozice. To znamená, že žádné filtrování nepotřebuješ. Na HTC Cruise nemám ve scoutovi nahranou ani keš, to řeším až na místě, kam jsem se dostal - zapnu wifi, nebo data, v geoscoutovi zapnu GPS, počkám, až se ustálí pozice, tu nastavím jako home a dám v jejím okolí najít kešky (deset stačí, jinak se to načítá dlouho) a můžu vyrazit. Jinak co se filtrování týče, to se myslím dělá samo právě podle nastavených home coordinátů - od nejbližší po nejvzdálenější, alespoň myslím …

Filtrování jako takové není. Je možné řadit dle uvedených sloupců a tedy i dle vzdálenosti od aktuálních či zadaných souřadnic, ale vždy přes všechny keše v aktuálním adresáři.

Nevíte náhodou někdo proč nefungují stránky výrobce GeoScoutu (http://www.navstation.co.uk/geoscout) ?? Již nějakou dobu to vypadá jako kdyby nikdy nebyl :frowning:

Někde na webu jsem četl, že firmu Woodpecker software oslovil kdosi ze společnosti Grounspeak a naznačil, že se jim nelíbí, že Geoscout si sahá přímo do databáze GC.com… no a zbytek si asi zvládnete domyslet sami. Nicméně jsem to jen četl jen na diskuzním fóru, takže to jsou informace "jedna paní povídala"… Taky dál zkouším stránky www.navstation.co.uk . Snad to není pravda a mají jen technické problémy. Byla by to škoda, pro PDA je to skvělý program.

No ty stranky jsou nedostupne uz asi dva mesice, takze vzhledem k tomu, ze se jedna o placeny program, si myslim, ze zadna firma by si takhle nenechavala utikat zisk.

Ale pokud je pravda to o Groundspeaku, tak mne po geoscoutovi bude hodne smutno. Je to uzasny program, ktery v podstate nema konkurenci. Nebyl sice tak rychly jako HandyGeocaching, ale na druhou stranu mel daleko lepsi praci s logy, kompasem a hlavne, vsechny kesky v nem zustaly i po vypnuti a znovuzapnuti a jeste jednou hlavne, dokazal zobrazit kesky na mape a caru zaznamenavajici pohyb v terenu.

Pro všechny příznivce a uživatele GeoScout - obavy se nepotvrdily. Stránky www.navstation.co.uk jsou po dlouhé době opět v provozu…:wink:

Ja mam zase problemek s GeoScoutem takovy, ze naimportuje konkretne zadanou cache, ale nenajde cache v okoli od …
Mam posledni verzi, ale i predchozi to taky nedelala. Co s tim?:frowning:

Já mám problém s tímto programem v oblasti Travel Bug. Mám tam natažené svoje TravelBugy pro jejích sledování. I když již potovaly mám u nich vzdálenost 0km a pokud je v nějaké keši tak jsou i nulové souřadnice. Nevíte, kde je zakopaný zádrhel?

Me to taky nefunguje.

Takže ani verze 1.4.2 nám nevyřešila problém se zobrazováním vzdáleností a souřadnic u Travel Bugu. Škoda

Chtel jsem si ho stahnout, ale ty jejich stranky nejedou. Tahal jsi odjinud?

Jeden dobrák to dal na rapida.

Jinak psal jsem autorovi, jak to vypada s tim, zda-li bude mozne zvolit jiny mapovy podklad, nebo jen microsoft maps a napsal mi tohle

Tak pro ty co by chtěly GeoScout v. 1.4.2 vydanou začátkem dubna.

Plná verze: (neodzkoušená)

Upgrade z 1.4.1: (odzkoušeno)

Jo a jeste takovej postreh, nevim jestli to dela jenom me, ale me se nezobrazuje stranka geoscoutu v mozille, jenom v explorerovi, takze pripadna nefunkcnoust by mohla byti jen touto malilinkatou blbosti