GG2 - makro s dotazem na stát

Poradil by mi prosím někdo, jak modifikovat makra pro geojarry?

Jde o makra pro stahování kompletního seznamu keší resp. updatu seznamu keší.

Jde mi o to, že mám v databázi více států. Zatím to mám vyřešené tak, že jsem si makro modifikoval do několika verzí, každá funguje pro jeden stát tak, že mám v makru countryid natvrdo předepsané. To se mi ale nelíbí, ikon je moc a je to nepřehledné…

Hodilo by se mi, kdyby mi po kliknutí na ikonu makra vyskočil dialog pro volbu státu - snad rozbalovací seznam, nebo dialog s checkboxy, abych si mohl vybrat stát/víc států najednou? Pro geojarry by se pak použil/použily id zvolený/zvolené na základě mé volby.

Je mi jasné, že volba jediného státu bude o dost jednodušší, kdyby se měla zapracovat možnost volby více států najednou, budou změny makra o dost větší, jak se mi zdá…

Nemohl by mi někdo prosím poslat malý příklad modifikace makra? Další státy si tam pak už samozřejmě doplním sám.

Stejne nepujde volat GJ pro vice statu najednou (gc.com web to proste neumi!), takze ve vysledku se stejne bude muset GJ volat postupne pro vsechny zvolene staty.

Dalsi problem je pripadny preklad jmena statu na konkretni CountryID.

proto mi asi nejjednodussi prijde, aby se prislusna cast stahovaciho makra proste cyklicky zavolala pro vsechny zadane CountryID-StateID.

Mně by prozatím stačilo ukázat, jak si takový dialog udělat - předpokládám, že si do nej prostě doplním jména států a jaké id se má makru z dialogu vracet když si zvolím ten nebo onen stát. Žádný překlad nebude tedy třeba, to si udělám sám.

Klidně si to makro ručně spustím sám pro každý stát, států zas tolik v databázi nemám a nejčastěji updatuji stejně Česko.

Tady by to bylo jasné, nechci, aby to zkoumalo, co mám v databázi a podle toho vyrábělo dialog. Chci jen dialog, který mi umožní volit mezi několika málo dan7mi státy.

Vyzkousej tohle makro. Jsou v nem zatim dve zeme, ale treba te to inspiruje k necemu lepsimu.

Mohlo by to jít nějak takto, ale někdo to bude muset dotáhnout :slight_smile:

EDIT: příloha vymazána, o kousek dál je nová

Díky, snad jsem slepý, ale žádné makro nevidím…

Díky, večer jsem to zkusil, vybral jsem Slovensko a stáhl se mi update Česka… :slight_smile:

Nojo, já trubka to napsal do StateID místo CountryID. Zkoušel jsem to v Česku a to fungovalo :slight_smile:
Přikládám opravenou verzi.

Nádhera, mockrát děkuju!

Předpokládám, že když budu chtít některé státy ze seznamu vypustit (do Afghánistánu přece jen v nejbližší době za kešemi nepojedu), stačí vymazat příslušný řádek (např. Combo.Items.Add(’ Afghanistan - 12’);).

Je to tak?

Omlouvám se, ale asi byl to první pokus o prilohu.

Edit: Příloha smazána. O kus dále je lepší verze.

Vřelé díky!

Jo, přesně tak

Ještě jednou díky.

…a jak postupovat když se musí zadat i StateID?
…jinak je to dobrý nápad, takže chválím

Pokud ti stačí zadávat čísla, zkus mojí úpravu. V příloze je jak stažení všech pixliček, tak i jenom update. Jediné co nefunguje, jsou US a nemám zdání proč.

…takhle je to už vymazlené :slight_smile:
…dík :wink:

Podle prorfilu odhaduji, že jsi příhraniční, jako já. Možná se ti bude hodit stažení do vzdálenosti. Přednastaveno do 10km.

Pokud je to mířeno na mě, soudíš správně. S tímhle jsem si už poradil svépomocí, ale i tak díky. Moje makro je bastl odpovídající mých programátorským zkušenostem. Prostuduju to tvoje a poučím se se.

Já nejsem taky žádnej programátor. Patlám co mě zrovna napadne. Metoda pokus - omyl a někdy to vyjde. :smiley: