GPS compass

Sorry za pro vas asi smesne dotazy ale s GPS teprve zacinam a ani jsem nikdy nepracoval s handheldem takze jsem strasna lama. Poridil jsem si PALM + ASUS BT100. Zatim se v tom jeste nevyznam a mam par dotazu. Mam Smartmaps demo to funguje dobre, zobrazi se velka mapa CR a zakrouzkuje se misto kde prave jsem. K tomu dotaz nemam. Mam vsak dotaz jestli lze GPSka pouzivat jako kompas? Nainstaloval jsem nejakou aplikaci GPS pilot compass a nevim jak to funguje. vzdyt at se s palmem natocim na jakou chci stranu furt ukazuje stejne.

druhy dotaz je k aplikaci That Way. melo by to fungovat tak, ze tam zadam souradnice a sipka mi ukaze jak daleko a kterym smerem je cil ktery jsem zadal. ale zase, jakmile palm natocim kamkoliv, tak tim otocim zakonite i tu sipku. Tak co s tim mam delat?

A neznate nejaky malinky program na PALM pro GPS? nemusi umet mapovy podklad ale aby se s tim dalo delat geocaching. Nevim co je k tomu potreba. Asi aby ukazoval sipku a vzdaloenost od cile?

[quote]

druhy dotaz je k aplikaci That Way. melo by to fungovat tak, ze tam zadam souradnice a sipka mi ukaze jak daleko a kterym smerem je cil ktery jsem zadal. ale zase, jakmile palm natocim kamkoliv, tak tim otocim zakonite i tu sipku. Tak co s tim mam delat?

Na miste to neukazuje, je treba vykonat pohyb nejakym smerem. Ujit par kroku a sipka ozivne.

Nejak jsem to zmastil, tak znovu:
Na miste to neukazuje, je treba vykonat pohyb nejakym smerem. Ujit par kroku a sipka ozivne.

K tomu kompasu a ukazovani spravneho smeru: Pokud v sobe gpska nema primo integrovany magneticky kompas, tak pocita smer ze dvou po sobe zmerenych polohovych bodu. To znamena, ze pokud chces, aby ti ukazala spravny smer, musis se stabilne hybat smerem dopredu… nestaci jen otacet pristrojem, nebo hybat rukou (Take ber v uvahu ze presnost je vetsinou okolo peti metru, takze sipka muze pri horsim signalu hodne skakat). Tot obecny princip. Palm nemam, takze s programkama ti neporadim. Zkus procist fora.

Na palm je pro dohledavani asi nejlepsi program GeoNiche, sice je tam hodne nastavovani ale pak kdyz je to nastavenym tak je perfektni, ovsem neco stoji
z tech zadarmo je pouzitelny napriklad CetusGPS. pokud by jsi chtel neco na priblizeni s mapou tak bud ty SM nebo pathAway, IMHO novy SM uz jsou gc dost pouzitelny

v&f + alkes: diky moc. prosel jsem se jen po venku balkone (usel jsem cca 3 metry) a compass i thatway zaclo fungovat a udavat smer.

Z toho mi ale vypliva ze GPS bez magnetickeho compasu je celkem naprd, ne? to mam jako pri navigaci furt chodit? ach jo :frowning:

Diky za tipy. Mrknu se po tom podivat v mem oblibenem obchode kde nakupuju vetsinu software s nazvem p2p network. :slight_smile:

Naprd neni. Rekl bych ze ji tady pouziva vetsina lidi. Akorat fakt musis chodit :-))) Vlastne ani nevim, jak moc se delaj modulovy GPSky s kompasem a vyskomerem.

na nic to neni, napriklad programek cotoGPS umi nakreslit polohu slunce a mesice tak se muzes natocit palm podle tohoa hned vis kde je sever

jj myslel jsem to tak jako ze jasne ze neni GPS naprd ale proste to neni takovej komfort padz se musi furt chodit. :slight_smile: Tak ja teda budu chodit s vama kdyz vy taky chodite :-))))))

jj OKej skvely, ten geoniche my nejak nechtel chodit, nevim jak se tam zada ze mam GPSku pres BT.ale ten Cetus je naprosto skvelej. Sice tu mam hafo moc zamraceno ale presto se pokusim po obede odlovit moji prvni kesku. Expansion GCHN27 … mam ji nadosah ruky. … jee ja se tesim jak dite na stedrej den :-)))

v tom geoniche pujdes do menu, preferences a tam klikni na GPSReciver nastavis typ: NMEA compatible
port: bluetooth

aha dik, poradil jsi mi i kdyz neprimo. rikal jsem si ze nejsem tak blbej abych tam nenastavil blutooth a ono ejhle. Mel jsem verzi 1.2 (s lekem) a ta BT neumi. Tak jsem zkusil stahnout nejnovejsi 1.34 a ejhle najednou tam pribila zazracna polozka s nazvem BT. Bohuzel nemam lek na verzi 1.3 :frowning:

P.S. Obed je na stole a bohuzel venku prsi tak se odlov cache odklada na neurcito :-/