GPS - data frames

Kdyz uz jsme tak u toho, nevite taky nekdo, jak presne funguje vypocet polohy v GPS? Nebo spis jak to GPS dela, kdyz telemetry data ze satelitu se posilaj jednou v kazdym subframu (tzn. jednou za 6s) a poloha z prijimace leze jednou za sekundu?

K tomu eMapu: To asi na ty 4s vzdycky vypne prijimac. Zatimco prumerovani u Magellanu (aspon u 315, se kterou mam zkusenosti) funguje v normalnim modu akorat to proste prumeruje z vic prijatych hodnot. Tohle tvrzeni je ale zalozeno jen na mych domnenkach, takze vubec nemusi byt spravne. Zdrojak od firmwaru bohuzel nevlastnim. To o eMapu by spravne byt melo, je to logicky dusledek vety z manualu.

Michal