Chtěl bych se poptat na zkušenosti s touto GPSkou. Mám ji vyhlídnutou a zatím stále sháním informace po celém webu. Předně mi jde o přesnost a rychlost proti Legendu C a dalším přístrojům řady eTrex. Na českém webu jsem četl v podstatě kladné ohlasy a jediný problém byl s větším množstvím map v přístroji, ale to předpokládám bude záležitost firmwaru a některých typů map. Na zahraničních webech jsem ovšem narazil na pár vážnějších problémů. Prvním je údajná “citlivost” na externí napájení, konkrétně auto-adaptér. Mnohým vlastníkům prý přístroj odešel, ale může to být vadná série, z ohlasů to neumím posoudit. Dalším problémem, je údajná nepřesnost při přiblížení k cíli resp. “cestování”, které se objevuje u dražších přístrojů s novým čipem SS III. Díky :o)
Zkusenosti s Legend Cx nemam. Jen bych te chtel upozornit, ze Legend Cx nema cip SiRFstarIII. Maji ho pouze GPSMap60 a 76. Ja osobne jsem problem “cestovani na miste” nikdy nepozoroval. Behem hodiny par metru, coz je normalni. A presnost pri priblizeni s novym cipem SS je z me zkusenosti nepopsatelne vyssi.
No, musim rict, ze ja se setkal s problemem cestovani (prave na Legendu CX) .. at o dost brutalnim … poprve se to projevilo pri prchodu na FW tusim 2.40 - od te doby pri zastaveni na miste nachodi GPSka za minutu klidne desitky metru… ![]()
Pochopitelně vím, že Legend Cx nemá SirfIII čipset, zjišťuji zatím spíše zkušenosti jeho vlastníků. Nicméně díky za názory
Po pročtení dalších zahraničních fór a porovnání parametrů Legend Cx vs. Venture Cx, jsem se dozvěděl, že se v podstatě jedná o totožné přístroje, které s liší pouze barvou a výbavou. Venture je levnější a “chudší” o SD kartu, kabel a SW. Po pravdě kartu si každý koupí větší, kabel je standard USB a SW je tuna po netu. Ví někdo o dalším rozdílu?
Ano podle mne jde o totozne pristroje, presne tak jak pises. Legend, Vista a Venture Cx maji vyhodu, ze jsou mensi nez rada 60, tudiz lepe sednou do ruky a min se pletou pri odlozeni. Jedinna nevyhoda na kterou jsem narazil, je tesnici guma po obvodu krabicky. Priblizne po pul roce povoli lepidlo na oboustranne pasce pod gumou a guma se zacne odlepovat.
S tou gumou mas pravdu… ja mam momentalne vistu C… predtim jsem mel CB legenda a muzu jen potvrdit ze citlivost nove GPSky je nesrovnatelne lepsi. Chytit signal u staryho legenda byla napr. v lese trochu sazka do loterie. Ted je to uplne o necem jinym.
jo jo, zrovna vcera uz to definitivne povolilo :))
ja zase kazdym tydnem ocekavam, ze se mi definitivne odtrhne ta gumova krytka USB konektoru …
Za ty peníze by to tedy rozhodně mělo něco vydržet…
Mám EtreX VistaC, předtím jsem měl Venture- Venture vydržel 3 roky než se guma povolila a já ji potom utrhnul, Nyní mám VistuC rok a guma drží jako přišitá. Jde o to, jak se k GPS člověk chová…
Jinak oprava je jednoduchá - objednat novou gumičku a během cca 10ti minut odstranit starou, vyčistit plochy od zbytků lepidla a upevnit novou. Pohoda. Cena cca 300 Kč.
Pokud je přístroj v záruce, tak to vymění Picodas zdarma. Mám to už vyzkoušeno u našich zákazníků:-)
Zatím jsem zjišťoval orientačně ceny a Picodas je ze všech serióznějších obchodů nejdražší. Snad ty ceny mají vyvážené lepším servisem, zkušenosti s nimi nemám. Nicméně pro další zájemce se ceny pohybují zhruba od 10.000 - 11.600,- s DPH.
Zatím mě ale mate příslušenství. Obsahem by měl být standardně přístroj, kabel, SW, držák na kolo a do auta, 32MB mikroSD, ale na jednotlivých stránkách píší pokaždé něco jiného…(?!)
Obsah na garmin.com
Picodas je distributor Garminu, ktery primarne prodava pristroje dal, svym dealerum. Nemuze proto kazit ceny, i kdyz by teoreticky mohl mit nejnizsi. Spokojenost dealeru je pro distributora dulezitejsi nez orientace na prime klienty.
To jsem si také myslel, ale vyvedla mě z omylu hned první položka 64MB karta. U nás k Legendu Cx nabízí distributor zcela nepochopitelně jen 32MB kartu a to si ještě někteří obchodníci dovolí úplně oholit příslušenství. Proto ten dotaz na lidi, kteří mají u nás zakoupeno. Ke všemu je US verze Legenda Cx o pár tisíc levnější proti verzi EU, tomu prostě nerozumím…!
tady bych se picodasu zastal .. Legend CX se ze zacatku opravdu prodaval s 32 megovou SD kartou, ale protoze 32 karta je uz jaksi nedostatkove zbozi, tak relativne velmi nedavno bylo nahrazeno 64 megovou …
Tak jsem se stal dnes šťastným majitelem Legenda Cx a musím říct, že jsem zatím vyloženě nadšen :o)
Prvním příjemným překvapením byla opravdu dobrá čitelnost displaye na slunci. Druhým 64MB karta namísto 32MB, což potvrzuje předchozí příspěvek. Dalším překvapením je bytelnost přístroje i jeho rychlost, velmi slušné.
Teď mě čeká seznamování s funkcemi, ale už teď vidím, že jsem vybral přesně podle svých představ.