Najde se tu nejaky posetilec, ktery tuhle blaznivou kombinaci vyzkousel a muze se podelit o prakticke zkusenosti?
Predem dekuji za vsechna konkretni doporuceni / varovani a pod.
Nazdar,
z osobni zkusenosti musim rict, ze je to na Macu slaby. Jediny, co jsem nasel, je program, ktery se jmenuje MacCaching - umi pracovat s GPX soubory (Pocket Query apod) a nahravat je do GPS pres seriovy port.
Nejvic se mne osvedcil Skrysotlac - je napsany v Jave, takze beha kdekoliv. Pouzivam mobil se Symbianem, takze nepotrebuju prime propojeni MacOS <-> GPS - vsechno si nahravam do mobilu pres bluetooth (tj. vygeneruju si potrebny soubory do souboru, ty pak nahraju do mobilu a v nem naimportuju do programu).
Drzim palce, pokud jsou nejaky dalsi zkusenosti, tak se rad neco dozvim. Mac je proste minorita ![]()
Paw
GPSBabel je i pro MacOS…
Hm. Resim stejny problem s linuxem. GPS je jediny duvod proc jsem cca po 2 letech na kus disku nainstaloval Win. Ale skrysotlac funguje perfektne. .
Mam Garmin Etrex Legend, pod linuxem neni problem viz
http://www.abclinuxu.cz/blog/Linuch/2006/11/3/156389
Pro běžný upload/download dat z/do GPS stačí GPSBabel. Problém je s mapama, ale podle všeho by to mělo jít vyřešit pomocí QLandkarte…
Takže pod Linuxem by neměl být problém…
Mám tedy Windowsy ve VMPlayeru pro mapy, ale pokud se to podaří s QLandkarte (nezkoušel jsem), tak už je nepotřebuji vůbec ![]()
A Qlandkarte (to je ale blbej název
se začíná portovat na Win a MacOs…
Nojo, sice to portujou, ale jen na Macy s Intelem - my verni (;)) s G4 mame smolika.
GPS babel je dobra vec, na tu jsem zapomel - ja ho pouzivam jen pro prevody mezi gpx a ov2 (TomTom) v online verzi na GPS Visualizer: Web interface to GPSBabel
Jsem precejen klikac a jeste ke vsemu linej startovat terminal ;).
Paw
Qlandkarte neznam, ale vypada zajimave. Musim ho zkusit. Dekuji za nakopnuti.