gps mapa

zdravím [:)]
jsem začínající geokačer a používám mapu ze stránek http://www.opencaching.cz/ sice zde vázne fórum
ale keší tam je dost.(alespoň v našem regionu).Připadá jak kdyby tyto stránky zde byly zapovězeny protože
se , ze skušených geokačerů nikdo nezmiňuje !! 
 
Také mám dotaz na mapu která je schopná pracovat v reálném čase s GPS Legend ?
 
Mám klasiku- Mapsource kde je v návodu popsáno že to jde ale v samotném progogramu chybí tlačítko GPS
a to jsem zkoušel i nejnovější beta verzi
 
Potom mám Imfomapu 13 ale ta mi nechce  komunikovat s GPSkou
 
Pomóóóóóóc

Hmm tak to "dost", je asi tak desetina, co je v CR celkem, nebo spis jeste min. Doporucuji pouzivat mapu na geocaching.com. Tam jsou vsechny, az na nektere vyjimky, co neprosly schvalenim a jsou jen na opencachingu.

Tyhle stranky se tu resily uz mockrat, tak si to zkus najit ve starych forech pomoci googlu. Nejak se mi momentalne nechce vybavovat ani svoje nazory na tohle tema, natoz cizi. 

 Stahni si k mapsourcu jeste nRoute.

S infomapou ti snad poradi nekdo jiny. Dalsim velice pouzitelnym programem je OziExplorer, ktery pouziva bitmapove mapove podklady, popripade Touratech QuoVadis

 

Nezapomel jsi prepnot Legenda na protokol NMEA?  

nezapoměl Díky


Tak mě běhá Legend s Infomapou 13 naprosto v pohodě. K nastavení ti asi teď moc nepovim, pač jsem před hodinou začal přeinstalovávat notebook… Prostě musíš v Infomapě nastavit správnej COM port a rychlost přenosu a GPSka musí bejt přeplá na komunikaci v NMEA protokolu.