Zdravim,
rad bych si koupil GPS modul k telefonu (Nokia 6300). Ma prosim Vas nekdo zkusenost s timto modulem viz. predmet, zda je vhodny pro geocaching. Pokud nee, tak prosim o nejake doporuceni na konkretni typ. diky moc,
zdra Maritn
No, ulovil jsem s tim v Izraeli v poušti 3 keše. Zaměřené byli na naše poměry bídně, tak nemám benchmark přesnosti. Ale chytá se líp než můj stařičký žluťák (garmin etrex).
Jen dej při koupi pozor ať kupuješ ten nový (s nápisem evolve na krytu, a uvedenou podporou pro geocaching). Existuje totiž stará verze, která není vhodná pro navigaci při malých rychlostech (chůze…).
Koupil jsem ho asi před 14 dny a zatím bez výhrad. Co jsem četl v diskuzích od lidí co můžou srovnávat s jinými přijímači tak prý chytá signál v pohodě i tam kde mají jiné přijímače problémy. Zatím mám odlovených jen pár cachí, ale v pohodě. Některé cache byly v lese a navedl mě absolutně přesně a to jsem četl od těch přede mnou že je tam jejich GPS hodně tahalo za nos. Baterka má taky slušnou výdrž takže si myslím, že neuděláš chybu. Ale bacha na verzi kterou si koupíš. Jak psal ebiktak ty novější verze mají nápis Evolve a ty starší mají logo. I na krabici je napsáno Static Navigation/Geocaching. Já ho koupil v alfě v Ostravě, takto máš celkem blízko, kdyby ho u vás nikde neměli.
diky za nazory, doufam ze tu jeste nejake pribudou.uz jsem svuj vyber asi zuzil na tento modul a modul od nokie. jeste mi trochu vrta hlavou bypnuti staticke navigace.jak jsem z ruznych clanku pochopil tak to jde jenom pomoci specialniho softwaru a prave jsem se docetl ze s nokii jsou u toho problemy. muze mi to nekdo potvrdit ci vyvratit?diky. jinak prosim jeste piste nazory na oba moduly,diky moc
S vypnutím statické navigace u Nokie LD3W jsem žádný problém neměl. Je pravda, že na propojení Nokie s PC jsou většinou potřeba ovladače BlueSoleil, ale dá se to. Už to tu bylo několikrát, ale snad mě nikdo neukamenuje za opakování:
Potřebuješ:
Ovladač Bluetooth BlueSoleil (demo stáhneš na internetu zdarma - je dostatečné)
SirfDemo - program, kterým se připojíš k modulu a v něm je volba vypnutí statické navigace.
Po vypnutí statické navigace můžeš zase oba programy z PC smazat, nebudou už potřeba. Celkově mi to zabralo cca 20 minut.
Používám tento modul celkem intenzivně s oběma telefony, zatím absolutně žádný problém, vysoká přesnost a neuvěřitelná výdrž baterie. Většinou v telefonu dojde mnohem dřív.
Hlavně vyber, co Tobě bude vyhovovat nejlíp.
Pres vikend jsem mel pujceny Qstarz BT-Q818. Fantasticka vydrz, vyborna citlivost, stabilni BT pripojeni i na vetsi vzdalenost…jen ten zmatek pri malych rychlostech. Dnes jsem dostal do ruky Evolve iTraxx(Geocaching compatible)…citlivost taktez vyborna, vydrz jeste nemuzu posoudit, rucicka v HG reaguji podstatne rychleji a presneji i pri male rychlosti. Jen se mi uz dvakrat stalo, ze po cca hodine se odpojilo BT spojeni a zatim nemuzu najit duvod…
EDIT: Po dalsich 2 dnech nevim, zda modul nereklamovat nebo to mam povazovat za vlastnost. Pokud mam modul v kapse nebo v batohu, tak ztraci BT spojeni. Qstarz drzel i z patra do patra, ale Evolve se sebemensi prekazkou ztrati pripojeni i na 0,5m ![]()
Také to automatické vypínání je nějaké divné…už se mi dvakrát stalo, že se vypnul i pri pohybu.
Skoda, protoze jinak se s nim hleda naprosto suprove.
zdar,vsem diky za rady.po precteni x diskuzi jsem se presto rozhod pro Nokia LD-3W. ted to zkousim rozbehat,zatim pravda neuspesne ale to jsem trosku cekal neb to mam poprve v ruce. tak snad se brzy podari. jeste jednou diky za odpovedi,mejte se,zdar
mne se odpojuje pokud mezi modul a telefon vnorim sve nadherne telo
treba kdyz jsem drzel modul v jedne, a telefon v druhe ruce, nebo kdyz jsem mel modul v batohu a telefon v ruce… paxe odpojuji.
s novým elvove mám jediný problém a sice musím kolem cache behat, abych chytil správný směr na šipku, ale to nějak neřeším, když mám satelity na Garminu
jinak se standardně neodpojuje ani nevypíná, používám ho často a již několik měsíců - bluetooth drží i na několik metrů a to i z kapsy nebo batohu - tolik mé zkušenosti ![]()
Me tohle nikdy neudelal, takze bych tu reklamaci zvazil. Pripadne domluvu o zapujceni a vyzkouseni jineho kusu. Drzi mi perfektne a sam se po par minutach vypne pouze bez pripojeni po BT - to delat ma.
Citlivost je dobra, nadprumerna. Treba oproti GPS, co mam v HTC TyTN II, je to o hodne. Nicmene v lese nam obvykle nejlepe slouzi Magellan 500.
To bude asi tim, ze tyhle moduly nemaji interni kompas narozdil od vetsiny outdoorovych GPSr jako Garmin nebo Magellan, takze k urceni tveho smeru potrebuje pohyb v tom samem smeru. S timhle taky casto kracim tam a zpet … a zase tam … ![]()
Evolve mám také dokonce dva a spokojenost. BT je slabší (s dosahem), ale stačí si na kryt udělat klip (třeba z obalu na telefon) a pak si modul můžete dát kamkoliv na oblečení. Batoh na zádech a modul v něm je opravdu problém…
Do batohu bych ho nedaval i z duvodu pripadneho zhorseni GPS prijmu.
Ten klip je dobrej napad. Nicmene v aute jsem ho parkrat hodil i pod stinitko a nemel jsem problem ani se sataky ani s BT.
Jinak z BT mi fakt neuletel ani jedinkrat, divne.