GPS na mobilu

Ahoj, poraďte mi prosím, mám N73 a GPS modul LD-3W a nemám tucha jak ty dvě věci dát dohromady aby fungovali místo GPS. Díky

No, obecně je to jednoduché, stačí mít v mobilu nějaký program - ať mapy nebo pro GC výborný Destilův Handy Geocaching, abys mohl tu GPS vůbec k něčemu využít.
Pro samotné spojení s telefonem a modulem stačí zapnout bluetooth a obě zařízení spárovat.
P.S. Někteří lidé různě na fórech píší, že se spárováním N73 a LD-3W modulu mají problémy…

Nejdřív je potřeba spárovat Bluetooth zařízení (podle návodu k telefonu a k GPS), potom nahrát nějakou aplikaci do telefonu (podle návodu k telefonu).
Pěkné jsou tyto:
SmartComGPS - jednoduchá instalace, pěkná a svižná. Pro Symbian. http://www.wild-mobile.com/eng/news.php
TrekBuddy - Java Aplikace, je potřeba ručně vytvořit asi 4 adresáře dle návodu. http://www.linuxtechs.net/kruch/tb/forum/index.php
HandyGeocaching - Java aplikace pro online stahování okoních keše, navigaci k nim a logování. http://destil.cz/index.php?section=handygeocaching#

Uz vse podstatne tu bylo napsano, ja pouzivam Nokii N80 GPS modul LD-3W a nejvic programy:
TomTom na autonavigaci
SmartComGPS a Handygeocaching na kesky.

Teprve začínám s N73+LD-4W tak mě omluvte pokud se ptám na blbost…Existuje nějký program pro GPS kde by byla možnost záznamu prošlé trasy jako je to např. u e-Trexu. Díky a nekamenujte mě hned:(

Nevím jak je to na e-Trexu, ale na mobil zkus "SmartComGPS"

Chci se jen zeptat, mate nekdo zkusenost s kombinaci: modul + SE K790i ?
Muze nastat nejaky problem, nbo na geocaching v pohode? :slight_smile:
Dik

Zkus Nokia SPort tracker na Nokia Beta labs funguje bez problemu a zaznamena vic nez je nutne :smiley: export do GPX neni problem

BT339 + SE K750i, nebo SE W810i uplne v pohode. Tak by se ten tvuj nemel branit.

Jo u můžete miněkdo poradit jaký softwear pro SE w810i a podobné phony?? Pro GC používám Hendy… ten je zatíma asi nejlepší, ale když potřebuju nějaký mapový podklad tak jsem ztracen třeba pro autonavigaci a tak… poradíte někdo jestli máte zkušenosti… nechci zbytečněplatit za stahování map… myslím že to stojí docela dost…

Taky potvrzuju, začínal jsem přesně s touhle kombinací (jako modul Navibe 735) a naprosto v pohodě. Používám HandyGeocaching (málo) a Trekbuddyho (hodně, tak na 95% keší, co jsem našel).

Však jsou tady už zmíněné, jediná stránka snad stojí za pročtení. HG už používáš, pak bych ještě doporučil toho trekbuddyho, dají se k němu stáhnout i docela rozumný mapy, i když bez paměťovky se pak člověk neobejde, asi "nejoblíbenější" mapový atlas má kolem 700MB. Dá se podle něj i navigovat, ale nesmíš čekat "za dvě stě metrů zahněte vpravo"-prostě jen ukazuje aktuální polohu na mapě, nic víc. Pro navigaci jako takovou jsem žádný offline javový program nenašel, všechno tahá nějaká data.

700 MEGA? to je trochu hodně… mám sice kartu v telefonu ale tohle se mi tam opravdu nevejde… mno ale stejně se zeptám… kde se to dá stáhnout? napíšete sem nějaký odkaz?

TrekBuddy je super. Já ho provozuju s W810i a 512MB pamětovou kartou, atlas se dá osekat o nepotřebné oblasti. Ideální je gigová paměťovka, tam už se vejde fakt hodně.
http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/index.php

hele alkesi jak to tam spustim ten program v mobilu moze jen videt cely svět a když chcu dat satart hodi to eror:( mohl bys mně prosim pomoct?;):wink:

Celý svět uvidíš, dokud nenahraješ do mobilu a v programu nenačteš podrobnější mapu. Vše je docela podrobně popsáno na stránkách TrekBuddy.
Co se týče té chyby při spouštění, tak napiš, co konkrétně to hlásí, a taky typ mobilu. Namátkou mě napadá… musí být zaplý bluetooth, javové aplikace k němu musí mít povolený přístup,…

Hola, mám mobil Nokia 6120c se Symbianem S60v9.1 3rd a modul Nokia Ld-4v. Bez problému mi funguje Nokia maps včetně navigace po silnici, aplikace Nokia SportTracker se záznamem trasy, TomTom navigace od domu k domu po celé Evropě a pro geocaching používám prográmek HG, který Tě navede na kešku stejně přesně jako můj Garmin 60CS. To vše mám na kartě 1GB, ale 2GB by byly asi lepší. Jestli potřebuješ vědět víc, napiš.

alkesi fakt diky zapl sem si bluetoh a už mně neskakal eror ale nemam tam nahrane ty mapy co už si mosim najít diky za radu jinak mam mobil sony ericsson w810i :wink:

alkesi pomohl bys mně najit mapy jihomoravského kraje nebo slovácka ale tak aby sa vlezli na 200mega prosím diky jinak za rady

Hoj, marně se snažím najít na netu nějaké mapy a zároveň program který mě bude pomocí GPS navigovat. Kde se to dá stáhnout? Alkez říká, že mu to funguje, ale kde to našel. Prosím už začínám bejt zoufalej. Potřebuju to na W810i. Kuju za reakci!:wink:

Přihřívám polívčičku sobě, tvůrcům navigačních programů (mnohdy i freeware ;)) i panu M.L. (marekl) a serveru NAVIG:pVAT.CZ

Kdo hledá, najde - článek je sice staršího data, ale stále aktuální… i když od té doby přibylo několik dalších skvělých B) JAVA aplikací (klíčová slova VLKGPS, TREKBUDDY a další).

LOVU ZDAR!