GPSmap 60csx a WAAS/EGNOS

Zdravím.

Máte někdo nějaké zkušenosti s výše uvedeným? Jak dlouho trvá než se najde určitý satelit, kterej mi to zkoriguje, jak dlouho ta korekce vydrží a projeví se to vůbec na přesnosti nebo je třeba vypnout statickou navigaci, nebo jak se tomu říka? Dle mých zkušenstí totiž GPSka chvíli hledá sat 33, pak 37, pak 39 a když si říkám, jo, teď je to dlouho, tak se to chytne, satelit zmizí a objeví se místo něj nějakej jinej. Jak to tedy je?

Je možný, že tu už nějakej takovej dotaz byl, ale nenašel jsem ho a nebo nebyl tak konkrétní. Díky moc za info. 

Možná se zeptám “zeleně” - ale jak se na 60CSx dělá “…je třeba vypnout statickou navigaci” - nějak si nevybavuji, že by tam něco takového bylo.

No přímo ve stroji to asi nejde, ale někde jsem četl, že přes nastavení čipu by to mělo jít, ne? Nemá s tím někdo nějaký zkušenosti? A nebo je WAAS opravdu na houby a nefunguje tak jak jsem si myslel. :-/

K nastaveni vlastnosti SS3 chipsetu se u Garminu nedostanete. Mne se to alespon nepodarilo a neslysel jsem o nikom kdo by byl uspesny. Statickou navigaci maji ale vsechny Garminy s SS3 vypnutou. EGNOS je podle mne stale lepsi nepouzivat, je to tragedie v jakem stavu se tenhle system nachazi. Funguje (ci nefunguje) to tak nejak prapodivne a nahodile. Kdyz vidim jak na tom tenhle system je, moc ani neverim v budoucnost Galilea (se kterym to ted pry vypada opravdu docela cerne). Pokud si podporu EGNOS vypnete, temer nic tim neztratite a jen naopak trosku ziskate na provozni dobe.

Super, přesně to je ta odpověď, na kterou jsem čekal. Takže statickou navigaci to nemá a Egnos je stejně nanic, takže zůstat u normálního GPS a je klid. Díky.

Nemam sice zkusenosti s 60CSx, ale myslim, ze tohle se moc menit nebude. Trva to pomerne dlouho... vetsinou nekolik minut (klidne i vice nez 3) neruseneho prijmu s vyhledem na jih. Polohu to opravdu zpresnit dokaze, ale u geocachingu to podle mne nevyuzijes. Tak maximalne pri zamerovani souradnic zakladane cache. To zpresnovani polohy z peti metru treba na tri vlastne ani neni hlavni cil techhle systemu, ale za soucasneho stavu je to bohuzel jedine, co se pouzit da.

Posledni dobou mi na Legendu obcas naskakuje  druzice 49 (nebo mozna 47 ted nevim) a strida se s 39. Prekvapuje me cislo nad ctyricet, ale asi to bude nejaka chyba a ma to byt tech 37 co se ma a zrejme i zobrazuje na jinych prijimacich. Odpovida polohou druzici Artemis (PRN124), ktera momentalne vysila v jinem modu nez ostatni dve, takze zprava "Do not use" je zrejme opravdu brana v potaz. Korekce se mi z ni nikdy nenacetly.

Ja dlouho pouzivaji Garmini prijimace prijate korekce tezko rict, ale rekl bych, ze  po dobu kdy nad sloupecky sviti pismena D.

Ta informace o setreni baterii s vypnutym WAAS uvedena mezi odpovedmi pochazi z jakeho zdroje? (nehadam se, jenom me zajima, jestli se na to da spolehnout, popripade, jestli se vydrz zvysi znatelne)  Uz to vidim, aneb RTFM [H]