Tak tohle me teda neba. Kaceru pribyva a mudlu je cim dal tim stejne. A keska nejak moc casto mizi. Ze by novodobi kaceri nepristupovali k odlovu jako ke ****? Ze by si to nevycihli spravne? Ze by je precejen nekdo pri ukladani videl? Nebo je to vsechno jen nahoda?
Ja vim, muzem si za to sami, ze jsme umistili kesku takhle odvazne. Ale byly casy, kdy keska drzela. Jsem presvedcen, ze je to lidma, no nic.
Timto se na vedomost dava, ze keska Vaclavak (GCKN5P) hleda sveho noveho pestouna, jenz bydli v okoli nebo se casto vyskytuje v blizkosti a mel by chut a cas prevzit o ni starostlivost. Zn. pridame 5 mikrokontejneru.
Bylo by zajímavé udělat statistiku s četností vyzvednutí této cache v jednotlivých měsících. Jestli výrazně roste, tak se zároveň zvyšuje riziko jejího objevení. V takovém případě by možná pomohlo nechat ji jen jako PM, ale to tady raději neříkejme nahlas
Pokud se ti cache ztrácela i dřív, zajímavá by mohla být čísla, kolik logů mezi tím vydržela. Ale tady by to chtělo víc cyklů, jestli takový výsledek má k něčemu být.
Václaváku je škoda. Jsem rád, že jsem si ho před týdnem stihnul najít.
Spíše mám dojem, že řada kešek začne být profláknutá u mudlů z okolí kteří si začnou pravidelně chodit pro její obsah nebo i pro kešku samotnou. Je víc případů kdy keš vydržela řadu měsíců a potom byla za stejně dlouhé období několikrát ukradena nebo z ní zmizel nějaký TB nebo GC.
hmmm, zda se ze posledni zalogovanej je kolega Martinek. Byli jsme tam spolu a ja mu kryl zada pri hledani a ukladani. Takze na mne pada taky dil viny. Pokud tam nebyl nekdo po nas a nezalogoval se. Coz je ted caste.
Skoda…
Copak o to ja uz to tvrdim ted, ze to bylo bajecny kdyz geocaching delalo par lidi, prestoze ja mezi nima nebyl.
Jen mi tohle fnukani holt trosku pripomina uslovi o “zlatych komunistech za kterych byl litr benzinu za dve koruny” nebo kdyz jakysi duchodce si stezuje na cosi co by se za “jeho mladych let rozhodne nestalo”
No takovehle prirovnani snad zas neni treba ne? Nicmene tahle cache se myslim ztracela i ve starych zlatych casech a spis bych rekl, ze za to muze to zminovane odvazne umisteni, nahoda a pri vetsim poctu lidi taky vetsi pravdepodobnost, nez neopatrnost a ignoranstvi novych hledacu (btw. Fakt se z tohohle vyrazu stava docela klise).
Samozrejme, jako autori jsme si vedomi, na jake misto jsme kes umistili a podle toho k ni take pristupujeme. Byl to jen takovy stesk, ze driv proste vydrzela po obnove dyl. Nic vic, nic min. A protoze podle logu ma tahle keska diky lokalite i umisteni velmi vysokou navstevnost a rekneme “subjektivni rating hledacu”, bylo nam proste lito ji natvrdo zaarchivovat, kdyz uz si u ni tolik lidi “uzilo” a muze uzivat i nadale. Uz ted vim, ze se na obnovu nedostanu driv nez na prochazce vanocni Prahou o druhem svatku vanocnim a to mi pripada pozde, kdyz spousta hledacu by si ji mohla odlovit uz pri shaneni darku apod. Proto me zajimalo, jestli by nekdo, kdo bydli kousek od ni, nemel zajem o adopci. Privitam tez vase nazory na zachovani/archivaci teto kesky. Diky
Sel jsem vecer okolo a pokusil jsem se tam dat kes, co mam pripravenou na Swalow¨s nest (kam jsem se zase nedostal). Ale kdyz opadl dav tak moje piksla byla moc velka a couhala. Takze bohuzel nic. Zitra zase pujdu kolem muzea, ale pri tom dopolednim fofru co je tam je vlozeni kese bez zaruky. Zkusim, ale vic nez deset minut tomu nedam :-).
Klidne bych ji i adoptoval, ale tenhle vzacny rodinny sperk by mel zustat u autora napadu. Chodim tamtudy casto, kdyz bude potreba, strcim tam obcas oko a pripadne obstaram doplneni.
Dekuji Jarrymu a Bludicce za pomoc pri superexpresni obnove kesky, ktera je jiz na svem miste a aktivni, pripravena i nadale rozdavat radosti i starosti
Ahojte, vsimol som si nahodou toto vlakno a neda mi nezareagovat kratkou prihodou. Neviem, ci to bude o niecom vypovedat, hadam o tom, ze ludia su taki aj onaki…
Nasiel som tuto skrysu niekedy v maji 2005 a bola to pre mna vtedy uplna cvokarina, pozitivne, sok, drzost na n-tu - takto spravit cache Greenhorn, zvyknuty dovtedy len na regularky mimo ruchu mesta som ju ponal ako vyzvu “NIKTO ma tam nesmie vidiet!”..
A tak som sa okolo narodaku motal a fotil a motal.. furt tam niekto sedkal, cakal, muklil, pozname to. Rano, na obed, aj vecer v prestavkach hokejoveho semifinale. No a tu je pointa - pri jednej takej obhliadke sa zrazu priamociaro ku kesi blizi “clovece” s tvarou nacapenou na displeji, nevnimajuc davy okolo. S hrozou som pozoroval ako sa vsunul medzi 2 skupinky nudiacich sa teens a zacal do miesta ukrytu zdubat perom, kes vypadla dakomu do igelitky na muriku, spolocne s jej majitelom ju vylovili, na vsetkych sa zazubil, zalogoval a vratil pokojne na miesto (na treti pokus) a ako prisiel, tak odisiel. Jedno stastie, ze o nu uz nikto nestal a ked vsetci zliezli do hospod na hokej, bola moja:D
Takze Pitre, ja to vidim tak - nie bazanti su na vine, ale rutina, prave ti zasluzilejsi hladaci (ktorych je stale viac, samozrejme:). Mam viac takychto skusenosti…
jen takova poznamka k teto kesi, ted jsem cetl v novinach ze ochranka Radia Svobodne evropy monitoruje okoli pomoci fotaku a kamer jednotlive vytipovane osoby a pak to posilaji do ameriky, celabdova muzeua je v tom pravdepodobnem okruhu kde pravdepodobne monitorujou je takze je docela mozne nektere nalezce znaji uz i v americe a otazka taky je jestli si ta agentura nepokousela kesku odstranovat aby snizila pocet podezrelych osob v okoli
V takovem pripadku asi neumi cist v cestine ani anglictine, neb v kesce jsou pravidla a v nich se uvadi, ze pokud by keska nekomu z nejakeho duvodu vadila, muze se obratit na groundspeak nebo na autora a tim si zridi trvale odstraneni. V logbooku i na krabicce samotne je e.mailova adresa a doposud si nikdo nestezoval, takze spekulace. Uzavreno
Obávám se že v takovem připadku spousta lidí cache rovnou hodí do popelnice aniž by cokoliv četli. Návody se nečtou. (Vy nečetli a přesto rozmrazili? Wonderful!)