Dobry den,
nainstaloval jsem zkusebni verzi GSAK a rad bych vyzkousel jeho funkce pred jeho zakoupenim. Chtel jsem otestovat tvorbu statistik pomoci makra findstatgen, ale narazil jsem na problem s tim, ze makro sice probehne, ale statistika se proste neukaze.
Nemate nekdo podobnou zkusenost, pripadne reseni?
Dekuji za odpoved.
A nastavil jsi v Options Report Sections?
Máš nastavené svoje ID? Podle toho program poznává, které kešky jsi našel.
Dekuji vsem za rady. Opravdu jsem mel chybne nastavene makro.
tred uz je vse v poradku ![]()
Pripojim se s jeste jednim dotazem na statistiky. Po stazeni PQ nejsou v moji kesi vsechny logy a statistiky mi hlasi pouhych 18 nalezu oproti pravdivym 46. Jak mam do GSAKu dostat kompletni logy svoji kese?
Použij třeba makro AddLogs. Stáhnout se dá tady: http://gsak.net/board/index.php?s=ef584faf0db02a6d0eb8aa29377db90d&act=Attach&type=post&id=42198
Nejak jsem pri spousteni Makra neobjevil, kde se da zadat pro kterou kesku se maji vsechny logy stahnout. Vybral jsem jen databazi ve ktere mam asi tisic kesi … to pochopitelne stahovat nechci.
Delas to preci jen pro sve kese ne? Tak si v GSAK jednu oznac a pouzij makro. Pak druhou a zase makro. Nedavno se to tu resilo ve spojitosti s ID nalezcu.
Makro se spouští pro aktuální kešku (zvýrazněný) řádek. Musíš po jedné stáhnout logy, hromadně to tuším nejde.
Super diky, svoji kesku jsem vyfiltroval a pak makro pustil a vse OK. Diky.
Mám dotaz: asi mi nefunguje správně makro FindStatGen3.
Stáhnu si PQ My Finds, spustím GSAK 7.2.0.126 a jakmile se spustí FindStatGen3, objeví se tato hláška:
Koukám, že to makro spouštíš z plochy.. máš ho instalovaný do GSAKu?
Vcera jsem se pokousel zprovoznit tohle makro, prvne jsem nainstaloval nejnovejsi GSAK 7.2.0.126, nicmene makro si zada GSAK verze 7.2.1.0 a vyssi. Tak jsem z toho jelen. Kdyz dam v GSAKu check for new version tak mam pry nejnovejsi. Nevim jestli jsem novou verzi nainstaloval spravne (proste jsem jenom pustil stazenou instalacku a nainstaloval to pres verzi kterou uz jsem mel) a ted tam nekde neco nevisi.
Zkus forum GSAKu, nebo si nejnovejsi stahni tady:
http://gsak.info/GSAK721B35.exe
(ale spis si hlidej forum, nebot se posledni verze casto meni)
forum:
Tak bych se netrapil, odinstaloval a znovu nainstaloval. Než to přebíjet. Je třeba zazálohovat vše včetne nastavení a maker. Pak se v pohodě obnoví stav. Jinak už je verze 7.2.1.35.
Diky, to bude ono. Stahoval jsem to primo z hlavni stranky GSAKu, nenapadlo me ze ve foru budou jeste novejsi verze a i to ze sam GSAK rikal ze je nejnovejsi me zmatlo.
Není nějaké podobné makro jako AddLogs, které by to umělo pro více cache najednou (omezené filtrem, označené nebo jen vlastní)??
Děkuji.
Bohužel není. Ve fóru je vysvětlené proč. Je to kvůli tomu, aby lidi nestahovali všecko a nedostali ban a možná se tak autor taky dohodl s Groundspeakem.
Použití hromadného addlogs by vyžadovalo rozumné chování uživatele - autor se rozhodl, že by to nadělalo víc problémů než užitku, takže jen kešku po kešce růčo.
Chtěl jsem ten skript upravit, aby to šlo, ale na první pohled to je složitý jak mlátička. Takže až budu mít čas, tak spíš zkusím zjistit, jestli by se nedalo udělat makro, co by vyvolávalo postupně makro addlogs.
není to až tak velký problém to zautomatizovat. Ale je dobré tam vložit i v případě jen pro vlastní potřebu ochrany proti nadměrnému stahování - prodlevy, nebo omezení na max. počet, případně obojí. Člověk často spustí omylem nějaké makro místo na výběr na celou databázi ![]()
Mám stažené poslední verze GSAK 7.2.1.35 a makra AddLogs 1.37 a FindStatGen3 3.1.15.
Na všechny vlastní cache jsem postupně použil AddLogs (zapnuto automatické doplnění OwnerID). Přesto mi makro FindStatGen3 hlásí toto:
"You have logs with no owner ID for your placed caches, placed list skipped".
Nevíte někdo co s tím? ![]()