a chtel jsem se zeptat, zda nekdo nahodou nevi, jak v gsak pri exportu zajistit, aby se mi do offline listingu vlozila mapa (at uz google map, nebo jeste lepe ceske letecke mapy.cz) jako offline obrazek. V PDA totiz nemam moznost pripojeni k internetu a odkaz na online zdroj je mi tedy v terenu na nic. Zatim to resim rucnim stahovanim, nebo pres GeoGet, ktery to umi, ale pro GSAK jsem tuto moznost zatim neobjevil.
Dekuji za odpoved.
Tak zatim jsem objevil na foru GSAKu jen kategoricke odmitnuti na jakekoliv ukladani Google map (pro offline prohlizeni). Zrejme z duvodu licencnich podminek.
Treba nam poradi HaLuMa, jak to resil…
Export s mapama me take zajima, nebot pristup na www v terenu nemam a obcas by se mapka hodila…
Ja to ted take resim rucne, kdy sejmu jako obrazek mapu, ktere generuje makro html_amapy_cz.gsk ve split screenu a pote ho pres User Notes pripojim k listingu…
Nemate nejaky poloautomaticky snimac obrazovky (neco z prikazove radky)? Mozna by se to dalo pouzit jako nejake poloautomatické makro…
No, Googlemap pro offline prohlizeni jsem fakt neresil. Resil jsem mapy.cz, kde licencne nevidim problem, protoze:
"Mapový podklad ze služby Mapy.cz lze mimo službu Mapy.cz samotnou použít pouze k osobním účelům bez šíření dalším osobám."
A protoze cely Geoget ma v licenci, ze je jen pro osobni pouziti, a zaroven kazda ulozena mapicka ma na sobe peclive napsany prislusny copyright autora mapoveho podkladu, nevidim licencni problem. (A k sireni dalsim lidem take nedochazi, protoze si sve mapicky kazdy stahuje sam pro sebe…)
Kdyby tak nekdo umel upravit defaultni vzhled offline html listingu v GSAK a nejak tam vlozit ty nahledy na mapy.cz, tak jak to umi GeoGet. To by byla parada Me programatorske "neumeni" na to bohuzel nestaci
No vetou "snad nam HaLuMa poradi…", jsem nemel v ZADNEM pripade radu s licenci nebo s legalnosti ci nelegalnosti.To me fakt vubec nezajima. Myslel jsem tim, jak dostanes obrazky z mapy.cz do offline listingu.
Prvni vetou jsem pouze vyjadril to co jsem nasel na foru GSAK…
Taky dokazu napsat makro na geoget na analyzu vzdalenosti bodu od usecky (neco jako "filtr podle trasy", resil jsem to v jine souvislosti s formatem MP a definici external node pro GPSMapedit) ale nechce se mi ho psat pro neco co nepouzivam a pisu neco takovyho do fora na Geogeta?
Ja ale nerekl, ze nechci poradit! Neni to zadne straslive tajemstvi, prijit na to muze kdokoliv.
Jen mi prijde trosku smutne, ze moje rada zvysi popularitu programu, ze ktereho bude mit profit nekdo uplne jiny nez ja. To ti prijde v poradku? Myslim, ze za teto situace mam plne pravo se trosku kroutit a delat drahoty, ne? Tak mne hnedka neodsuzuj.
Ja te neodsuzuju, me je uplne jedno kdo co pouziva (chapu ze tobe to jako vyvojari jednoho produktu jedno neni). Ja z toho ze obcas nekomu poradim (a tim nemyslim ze jenom tady s GSAKem) taky nemam nic a urcite z toho neprofituju.
Pokud GSAK uzce spolupracuje s GPSBabelem to je na skodu? Proc hned vyrabet prispevky "to nedela GSAK, ale neco jinyho", ve finale mi vysledek da GSAK a me jako uzivateli je uplne jedno jak se k tomu dostane.
Nerikej mi ze mas vsechny napady ze sve hlavy a absolutne nic jsi "neokoukal" od konkurence? Tohle mi je taky jedno.
Proste jsi se rozhodl udelat konkurencni produkt k GSAKu a rozhodl jsi se ho udelat jako free a spouste kaceru vyhovuje. Je to tvoje rozhodnuti a urcite vis co delas.
Ja se jen snazim vymyslet jak "automaticky" vlozit do offline listingu mapu (atlas nebo mapy) a to je vse co resim.
Pokud poradit nechces je to tvoje pravo a tvoje know how (viz. muj prvni prispevek a slova TREBA PORADI).
Urcite se tady nebudu poustet do debaty proc GSAK a ne Geoget. Takze se uz nebudem "osocovat" a budeme se drzet tematu… OK? Tak poradis, nebo alespon naznacis?
No, moje rejpnuti do GSAK jsem si proste nemohl odpustit. Nejde o to jestli to je ci neni na skodu, spis jsem chtel poukazat na fakt, ze za mnoha funkcemi GSAK stoji na pozadi schovany cizi freeware. Doufam, ze alespon GPSbabelu obcas posle nejaky ten penezni dar.
Ale k dotazu, nevim na cem konkretne jste zasekli. Neumite ziskat obrazek s pozadovanou mapou? (myslim, ze tohle se tu uz pro GSAK jednou resilo generovanim dotazu na wap.mapy.cz… Tak jsem to kdysi delal i ja.) Nebo jej neumite ulozit nekam do soubory a pak jej zaclenit do listingu jako obrazek? (tady vam poradi asi nekdo, kdo umi GSAK makra, ne ja.)
Ted kdyz se koukam, odkud ten dotaz puvodne vzesel, tak uz vubec nechapu, v cem je problem.
Mate prece makro, ktere dokaze pridat odkaz do listingu, ktery vas hodi primo na wap.mapy.cz na prislusnou mapku. Tak to by uz nemel byt problem si tu mapku z tohoto znameho dokazu stahnout a ulozit, ne?
No ale mapa neni tvorena pouze jednim obrazkem, mapa je vorena nekoika spojenymi obrazky o velikosti 256x256 pixelu (pokud pouzivam vrstvy jako cyklotrasy nebo TZ pribyvaji jeste dalsi vrstvy).
Navic bych ztratil i znacky, me se ted mapy spatne testujou, jsem na veeelmi pomalem netu…
EDIT: Aha a ted koukam ze wap.mapy.cz funguji trosku jinak… ted se mi tedy spatne testuje, ale wap.mapy.cz pravdepodobne bude ta spravna cesta…Diky HaLuMo
Jen pro uplnost, neni to jedina cesta, ale pro vase ucely asi dostatecna. Napriklad Geoget to tak kdysi delal, dnes uz to ale dela jinak.
K tomu mne donutilo asi pulrocni obdobi, kdy wap.mapy.cz kazdou chvili nefungovaly. Dnes uz jim to snad funguje spolehlive, ale nebyl duvod to predelavat zpet.
Muzete nekdo spustit HTML soubor (viz priloha) vyzkouset jestli vam to pojede? Ja jsem na GPRS netu a me to tedy nejde, wap.mapy.cz otevru ale nic mi to nevrati…
Jede to nekomu,melo by to zobrazit mapu napravo od popisu kese…
Strasne pomalu se to nacita a nic, ale myslim, ze je aktualne problem spise nekde na wap.mapy.cz. Nejedou mi ani jinak funkcni odkazy z offline listigu co si generuji GSAKem.