Navod na doplneni statistiky je zde: http://www.rokytno.cz/gps/GSAK
Pěkné, ale co takhle toto radši napsat do fóra GSAKu, aby to bylo oficiálně zahrnuto v další verzi FSG ? Tady to vyšumí do ztracena, zatímco na GSAK fóru by sis mohl tahat triko, že to používá celý svět…
Kdyby ses podíval do fóra GSAKu, tak uvidíš, že to tam už je ![]()
Super myšlenka Luko!!! Doufám, že to Mike zahrne do příští verze…
Díky ![]()
mitaku napsal jsem to radeji na obe fora, treba to tam neda, tak proc si to nedoplnit sam ![]()
Snazil jsem se tam napsat presnej postup: http://gsak.net/board/index.php?showtopic=10731&st=440&#entry74537
Kdyby nekoho napadlo dalsi vylepseni necht mi napise ![]()
- Kdysi jsem nadhodil na foru GSAKu pro statistiku Nejvíce druhů keší v jednom dni přidání ikonek keší k číslům. S omezením na dva dny místo třech kvůli délce řádku

Mike to zhodnotil slovy: hezké ale, consume quite a lot of characters. Podle mne se počet znaků na výstupu tímto nijak dramaticky nezvětší…
- V FSG chybí statistika nálezů podle času nálezu, viz třeba statistika od MaFy. Pole na čas nálezu bohužel GSAK nemá. Já třeba píšu čas nálezu vždy na začátek logu ve tvaru: 15:40 Tady je log… Není tedy problém vytáhnout tento čas z logu a jednoduchým makrem, které si spustím po importu nových nálezů do databáze a uložit ho do některého pole UserData, případně Notes. A odtud by čas načítal upravený FSG. Výstupem by mohl být sloupcový graf.
Samozřejmě všichni čas do logu nepíšou (takže by to nebylo pro všechny), někdo ho třeba nebude psát na začátek logu, někdo k němu přiřadí nějakou značku atd…
Ale to už by nebyla tvoje starost - data do zvoleného pole by si musel každý dostat sám…
Takže - chtěl si námět, máš ho mít… Ale jestli se ti nelíbí, zdá nerealizovatelné atd. hoď to klidně do koše ![]()
ad 1) myslim ze se mu to spis nechtelo dopisovat
Jinak je to koukam podobne jako jsem delal s tema statama, tak neni problem to zase nejak udelat. Jde o to zda to ma cenu ![]()
ad 2) S tou cteckou logu to neni zrovna dobre. Jak jsi rekl ne kazdy pise cas a kdyz tam das nejaky regular tak se muze stat ze tam nekdo napise cas treba kdy poprve prisel a nenasel a pak cas o par hodin dele kdy to nasel a pak macro bude v riti.
Ani pouzivani UserData neni bez problemu. Kazdy tam spe sve veci, ale pokud si tam nekdo bude psat cas tak to muzem nejak vytvorit. A tak se ptam chce to nekdo? (abych to nedelal jen tak pro 0,01% lidi ![]()
Ja si cas pisu extra mimo GSAK
http://www.rokytno.cz/gps/statistika
udelal jsem upravu makra fsg3 podle navodu LukaDolar co ma na strankach GPS aby mi to vypsalo staty v jednom dni a funguje to, jen mi to misto vlajecek pise slovne nazvy statu a ja to musim rucne pri kazde vygenerovane statistice rucne upravit, neslo by to jeste trochu upravit? ale bohuzel netusim jak, predem dekuji za radu
pro prehlednost prikladam obrazek:

Taky jsem s tím bojoval. Zkus to upravit takhle:
BEGINSUB name=numMostState
$text1 = "Most Cache Countries in a day"
#$text1 = "Nejvíce států v jednom dni"
$text2 = ""
$_sql = "SELECT count(DISTINCT Country) as n, lDate from AllFinds GROUP By lDate order by n DESC, lDate"
$work = Sqlite("sql",$_sql)
$list = list("sql","replace",$work)
$tmpS = list("sql","item","1")
$MostInADay = Val(Extract($tmpS,";",1))
$MostInADayDate = SqlToDate((Extract($tmpS,";",2)))
$text2 = $text2 + "<b>$MostInADay</b> $Lang71 <b>$MostInADayDate</b>"
$sqldate = Extract($tmpS,";",2)
$_sql = "select Country from AllFinds where lDate='$sqldate' GROUP By Country order by Country ASC"
$work = Sqlite("sql",$_sql)
$list = list("sql","replace",$work)
$tmpM = $_SqlRows # Number of Countries
$tmpN1 = 1
#Build flags string
WHILE $tmpN1 <= $tmpM
$State = List("sql","item","$tmpN1")
IF $State = "Nil"
$State = $Lang137
ELSE
$FullName = "=" + $State + ","
$text2 = $text2 + " <nobr><img align ='top' vspace='1' src='" + $ImageURL + "flags/" + SubStr($world,At($FullName,$world)-2,2) + ".gif'/>"
ENDIF
$tmpN1 = $tmpN1+1
ENDWHILE
GOSUB Name=NumbersLine
ENDSUB #numMostState
SUPER!!! dekuji kiReGPS, maka to vyborne, tak ted uz jen presvedcit lignumaqua, aby tento kod zahrnul do nove verze FSG
jeste jednou dekuji kiReGPS za vyreseni problemu ![]()
Aby to zahrnul, je potřeba udělat správně lokalizovaně text (ta proměnná na začátku) pomocí $LangXXX. Asi to udělá sám, ale chtělo by ho o to poprosit… ![]()
Já sám jsem si tam nechal vlajku i název státu. Stačí upravit tu jednu řádku, co státy vypisuje:
$text2 = $text2 + " <nobr><img align ='top' vspace='1' src='" + $ImageURL + "flags/" + SubStr($world,At($FullName,$world)-2,2) + ".gif'/>" + " " + $State
myslim, ze moravan uz mu to navrhoval i s jinymi vychytavkami ![]()
Poslední beta FSG V3.9.08B 4-13-10 už má statistiku "Most Countries in a day". Tak se pochvalte - kdo má nejvíce států s nalezenou keškou v jednom dni??? Já se to chystám vylepšit až v létě… ![]()