Hodně se tadyodvoláváte na GSAK. Je to jen placená verze nebo se to dá používst regulérně i jinak. Existuje do tohoto programu i česká lokalizace ? Díky
O české lokalizaci nic nevím.
Gsak můžeš 30 dní testovat zdarma, po té se dlouho spouští.
Co to znamená dlouho se spouští. Znamená to, že než program začne fungovat trvá to déle než jindy, pak ale funguje vše normálně a stejně rychle jako v testovacím období?
Ja ho mam nainstalovany uz 43 dni, od 21. dne se dele spousti (ted cca 13 sekund), ale vliv na funkce programu to nejspis nema.
Po 30-ti dnech se objeví při startu okno, ve kterém se odečítá čas do zpřístupnění tlačítka OK pro pokračování. Ze začátku jsou to sekundy, s připbývajícími dny přibývají sekundy a po dalším měsíci užívání už čekáš víc než půl minuty. Jinak to maká bez omezení jako full verze.
Neni jeste jedno odpocitavani v okamziku exportu dat?
Ja uz si to nepamatuju, protoze jakmile mne to odpocitavani zacalo zdrzovat o vice jak 10 sec, hned jsem GSAk zaplatil
Holt casu neni nikdy nazbyt ![]()
To ja pred dvema roky GSAK zkusil, ale nakonec nijak nepouzival. A kdyz jsem se tam nedavno chtel na neco podivat, tak jsem po dlouhem cekani GSAK ustrelil. To abych si GSAK pustil rano, abych s nim odpoledne uz mohl pracovat…
nene, uz se tam na nic koukat radsi ani nechci a radsi zase vylepsim Geoget. ![]()
Vylepšuj, vylepšuj, střádej funkcičku k funkcičce, přijde den, zúčtujem spolu. Ale na kvality GSAKu to stejně mít nebude ![]()
No jo, ještě vlastně totéž odečítání je i při exportu ![]()
Na Geoget bacha, abys s tím mohl trošku smysluplně pracovat, musíš nejdřív dlouze studovat manuál. Není to intuitivní program. Po importu dat musíš nějak složitě nastavovat filtry a spouštět zobrazování, než vůbec něco vydíš. GSAK Ti ukáže všechno ihned po importu. A na to odečítání je udělátko. Nemá to crackem nic společnýho, funguje to pro různé programy. Jmenuje se to enabler2 a kdysi to bylo na nějakým přiloženým CD v PC Worldu. Bezva věcička ![]()
Ano, nikdy na nej mit nebude, az na to, ze uz pred rokem to umelo veci, na ktere se GSAK zmohl az teprve pred mesicem, a to jeste diky zdejsim nadsencum, kteri to tam pridelali svepomocne.
No nic, nechci vyvolavat flame. Je nutne si uvedomit, ze geoget neni kopie GSAk, tak nektere veci dela jinak, nektere veci nedela vubec a zase dela veci, ktere GSAK nedela. Je to proste neco podobneho, ale jineho. A sposte lidem jeho moznosti bohate dostacuji, aniz by za program msueli platit nebo cekat minuty nez se jim uraci spustit, ze?
Miluju, kdyz zaprisahly odpurce Geogetu papouskuje veci, ktere nekdo nekdy rekl a sam o to nic nevi. Nic z toho co o Geogetu rikas, neni pravda!
Nehlede na to, ze vubec nechaopu o jakem slozitem nastavvani filtru mluvis. Filtry jsou tam reseny mnohem jednoduseji nez v GSAK a navic jsou po spusteni prednastaveny tak, ze v drtive vetsine pripadu se jich nemusis ani dotknout. Import dat je jednoduchy,z e jednodusi snad byt ani nemuze: file/import vyberu GPX (i vice najednou) a je to. Data se zobrazuji stiknutim jednoho tlacitka na formulari, nebo automaticky po startu. Hm, to je fakt desne neintuitivni…
To by mne fakt zajimalo, co jsem ti provedl, ze tady siris takoveto bludy?
No, když nechceš vyvolávat flame, tak sis mohl hned na začátku odpustit tu narážku na GeoGet - a není to poprvé, koukám že tě prostě svrbí prsty ![]()
Ale já ty pohnutky plně chápu, kór když tomu člověk věnuje spoustu času, tak chce aspoň slyšet uznání.
No já měl s Geogetem taky problém. Souhlasím s tím, že to není intuitivní program. Jen nastavit domácí souřadnice mi zabralo spoustu času. Pro zobrazování domácích souřadnic nebyl použit popisek, ale asi textbox a šel tam umístit kurzor. Souřadnice ae ale měnily úplně jinde. Raději jsem sáhnul po GSAKu.
Nicméně si myslím, že HaLuMa dělá dobrou práci. A kdo není zhnilej si pořádně prostudovat návod, tak získá dobrý program.
Nemohu se zbavit pocitu, ze nekteri startuji do boje ve chvili, kdy nekde pobliz sebe uvidi slovo GSAK a zaroven Geoget, aniz by si precetli slova kolem…
Nic si mi neproved. Nešířím bludy. Píšu vlastní zkušenosti.
hmm,
pánové, používám oba softíky, jakožto uživatel mi každý vyhovuje v nečem více a tak se peru s obouma nebo oběma
???
Pro mne je GeoGet uživatelsky jednodušší, GSAK bezesporu nabízí mnohem širší paletu nastevení filtrů, po nějaké době užívání se v něm začínám lépe orientovat a více využívat jeho netušených možností. GeoGet mi poskytl moc hezkou OFFLINE databázi, kterou mám u sebe pořád v mobilku a jsem s ní mooooc spokojená.
Osobně děkuji HaLuMo-vi za praktické rady s použitím GeoGet-u B)
V tom pripade mne dost mrzi, ze kdyz je geogetu neco vytykano a ja pracne jen kvuli kritikum venuji svuj cas na predelani, tak ze se pak ti kritici i dlouho pote chovaji, jako by zadna nova predelana verze neexistovala…
Ale to tu jsme uz jaksi hodne offtopic. Nechme toho!
V GSAKu je odpocitavani i treba pri importu kesi z mejlu, pripadne pri spousteni makra. Proste Nag Nag Nag
Ja to vydrzel asi do 36 sekund ![]()
HaLuMo, mne mrzí, že jsi sem napsal TY jako první příspěvek (a není to poprvé), který na původní dotaz vůbec neodpovídal, a který jen posloužil k tomu, abys mohl vyjádřit s GSAKem nespokojenost a zmínit v závěru nenápadně a jakoby mimochodem o GeoGetu. Dle mého názoru je to klasické spamování…
Jinak samozřejmě tvoji práci uznávám a vím, že to žádná legrace není a je fajn, že jsou lidi, co mají čas pro jiné dělat něco zadarmo. Aspoň jsou pro mnohé alternativy na výběr.
Ne, to je prave o tom, ze neumis cist co pisu a hned startujes. Ja reagoval na informaci o prodluzijicim se NAG screenu moji zkusenosti, kdy jsem po dvou letech pustil GSAK a ten NAG byl tak dlouhy, ze jsem se konce nedockal.
To snad podle tebe neni prispevek k tematu?