Jelikož se mi nepodařil rozchodit Handy Geocaching na WM6 (htc cruise), chtěl jsem se zeptati, zda neexistuje něco podobného přímo na PDA? Jde mi hlavně o stahování listingů v terénu…
No, o ničem jako HG nevím, ale mám za to, že GeoScout s připojením k internetu umí lecos. (Akorát toho stáhne výrazně víc než HG.)
Co se týče HG, tak někomu to funguje v Jeodeku, mě to fugnugje ve weme: http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=4738&pid=59125#post_59125
(Uznávám, že vyhlodat tento příspěvek byl trochu oříšek i pro mne.)
Používám Asus P525 a zatím jsem se v tom moc nehrabal, nicméně by měla existovat aplikace, díky které můžeš na PDA&MDA instaloval JAVA aplikace - tzn. že by to mělo za její pomoci určitě jít.
Zkoušel jsem to už několikrát podle různých návodů rozchodit na svém hw6915, ale zatím jsem to vzdal. Přitom se mi tato aplikace vysloveně líbí, ale prostě buď jsem totální IT analfabet (což není pro člověka, který se tímto oborem živí, nejlepší vizitka) nebo to fakt nejde.
Také jsem uvažoval o zakoupení BT modulu a provozování Handy Geocaching na postarším iPAQ 2110 (viděl jsem to v chodu na mobilu a moc se mi to líbilo) ale když jsem si přečetl co všechno bych musel postahovat a nainstalovat tak jsem to zatím vzdal.
Také bych doporučoval zkusit GeoScout.
Tak Handy G jsem vzal. Milion pokusu a nic
Ale stejne bych měl asi problém, můj Cruise má málo harwarových tlačítek. Zkusím GeoScouta. Sice jsem ho už měl a a moc mu nerozuměl, ale pokusím se. Všem díky
No, mě se v minulosti HG na PDA (FSC 560 s WM6) rozchodit podařilo. Aplikace jako taková jela, ale nefungovala komunikace s GPS integorvaným modulem. Takže jsem zase vrátil s HG na mobil. Pokud si matně pamatuju, rozchodil jsem to pomocí Java "emulátoru" od IBM. Co jsem hledal na netu, tak existuje ještě jeden "emulátor" (název si bohužel už nepamatuju, který podporuje i tu komunikaci s GPS, ale je placený a to tak, že dost. ![]()
No já jej na HTC Kaiserovi alias MDA Vario III rozchodil docela v pohodě, pomocí návodu na wiki HG. Je potřeba Jeodek midlet manager, HandyGeocachingPorter a .NET Framework 2.0. Na všechno z tohohle je na wiki odkaz ke stažení a kaiser mi pak fungoval jak s interní GPS, tak s externím modulem.
Tak jsem se pokusil opět o zprovoznění HG. Vše staré jsem smazal a začal znovu. Nainstaloval jsem si HandyGeocachingPorter a HG. Ale hned v HandyGeocachingPorteru se mi nepodařilo připojit k GPSce. Nastavil jsem si port a rychlost, co bych měl mít a nic. Neustále hlásí "waiting for connection on TCP port". Nevím, jestli zde nedělám chybu, páč v návodu na wiki je psáno "Spojte se s vaší Bluetooth GPS a přiřaďte jí nějaký odchozí port". Ale to nevím, co udělat. Měl jsem za to, že GPSka má port již přiřazený… ![]()
Jestli to není tím, že TCP port je něco úplně jiného než COM port
Samej port, kdo se v tom má vyznat…
Jdu se v tom ještě pošťourat…
Postup by měl být jednoduchý:
- nainstalovat HandyGeocachingPorter, Jeodek midlet manager a v něm nejnovéjší verzi HandyGeocachingu
- spárovat pda s GPS modulem včetně "založení" portu, na kterém bude modul komunikovat (zvlášť u HTC by neměl být problém)
- spustit HandyGeocachingPorter a nastavit jej (tedy správný, v minulém kroku nastavený port, plus pořadí aplikace HG v midlet manageru, zpravidla zůstává nula)
- pro jistotu vypnout HGP, opět jej zapnout, dát start a přes tlačítko v něm spustit HG
- zvolit možnost pda gps-měla by se propojit gps s pdačkem a po chycení satelitů by mělo všechno běhat.
Tolik teorie, který u mne chodí…
HG jsem zkoušel rozchodit nasvém Asusu A696, po instalaci Javy od IBM se mi to i povedlo, ale spojení s GPS už ne. Přesto jsem projel základní funkce a přikláním se k již zmíněnému GeoScoutu - umí toho víc a na PDA bez problémů. Jen by to chtělo zkombinovat GeoScout a Ozi Expolorer, případně ještě Beeline a nemělo by to chybu ![]()