Taky přispěju se svým včerejším lovem multiny. Z týden starého logu kešky Otevirani studanek jsem poznal,že budu potřebovat nástroje,abych se dostal ke krabce.Tak jsem s potřebným vybavením-termoska,železná lopatka a další blbosti,vyrazil 1 km od chalupy,abych našel geopařez a dvě břízky,v duchu jsem nedoufal,že to co uvidím mi zatají dech,pařez jako Brno se na mě smál asi tak v čtvrtě metru sněhu,a tak jsem vydělal potřebné vybavení a začal kutat.Nečekaně jsem to měl hotovo za 25 minut,i když až napotřetí jsem strefil správnou dutinu,ale hodně mokrý jsem se dočkal červené igelitky s krabkou.V krabce mě zaujal štítek ze souřadnicemi PRDELE,poblíž Fryšavy,s hřejivým pocitem jsem vyrazil s lyžemi na zádech a hrníčkem čaje se došel podívat na zasněžené prameny a hlavně si nasadit lyže.U studánek tam byla nějaká matka s dcerou,tak já"dobrý den" a pohoda dítě na mě čumí,jak si usrkávám svůj šálek a začínám rozmrzávat,po chvíli odešly a já si mohl v klidu vyčistit lyžáky a nasadit lyže. Díky čaji jsem zvládl mínus něco bez rukavic a byl jsem jediný lyžař bez nich,protože jak jsem sundal,už nenasadil. Tak jsem dojel do druhého domova sundal mokré věci a kochal se trofejí…poté jsem si zjistil,kde jsou souřadnice N 49 38.686 E 16 02.210,tak se také koukněte,kde je řiť,kromě Řitky,kde žije kolikanásobná slavice.
On každej odlov je historka sama o sobě alespoň u mně.
Nejadrenalinovější keška kterou jsem zatím lovila byla asi tato GC1K1EC ikdyž odlov se mi zatím nezdařil. Mno ani se nedivím. Ono lovit uprostřed kruháku na frekventované silnici v pravé odpoledne… žádnej med teda. Hledala jsem a v duchu se modlila aby se nějaký řidič nedivil příliš cože to na tom kruháku vyvádím a nevzal ten kruhák rovně. Další úvahou při tom bylo co povím policii až sem na mne vlítne cože tu dělám. Řeknu lovím kešku??? No to by mne asi rovnou odvezli do cvokárny.
Ale nejlepší zážitek jsem měla u téhle keš GC18XDA v Telicích. Po té co jsem si mysterku hezky doma spočítala šla jsem na odlov. Našla jsem jí pěkně a libovala jsem si že ikdyž je přímo u chodníku, kde chodí mudlové kačer se může pohodlně z druhé strany schovat že ho není ani vidět a v klidu lovit. Tak si tam v klídku lovím schovaná před všemy, kešku celou vybalenou před sebou a prohlížím si jednotlivé poklady, když v tom přímo ke mně přijdou dvě holky. Chvilku na ně nechápavě čučím a pak říkám:, Vy jste taky kačeři? Jdete na odlov?" a oni:, Néééé my sem chodíme kouřit a na kafe. My tu v těch lázních děláme. Ale v klidu, my o té kešce víme už dávno i jsme se tam už zapisovali do toho notýsku a všechno si to prohlíželi a četli." To je jako vážně dostalo.
Poslední zážitek jsem měla včera při neúspěšném odlovu kešky GC1KM62 kdy jsem milé vile rozebrala pomalu půlku podezdívky pod plotem a kešku jsem stejně nenašla. Jen jsem taky už čekala kdo na mne zavolá policii, páč už jsem musela být silně podezřelá tím jak pečlivě tam studuji tu zídku. Chjo. To je tak když si někdo nepřečte hint. :@ Tak na podruhé už to snad vyjde.