Jako Úplný začátečník bych se chtěl zeptazt jestli existuje nějaký hlásič nových cache jestli třeba při založenní nové cache kdyz si to nejak nastavím mi prijde email neb SMS
Ano. Pokud máš zaplaceno Premium členství, pak si můžeš nastavit libovolné notifikace na email o nových keších… Pokud jsi jen Basic člen, pak máš smůlu. Můžeš se ale vždy podívat do souboru Neverest in … kde jsou nejnovější kešky v čechách
Existuje free riesenie pomocou MoZiGo…
V kratkosti.
Musis mat k dispozicii SMTP server - odosielaci server (účet) taký istý ako pouźívaš v "malom" Outlook express.
V MoZiGu existuje funkcia, ktorá sa môže periodicky pripájať na gc.com a ak pribudne nejaká keška v danej lokalite, pošle Ti mail na zvolené adresy aj s príslušnými hlavnými údajmi a gpx a wpt súbormi. Periodicitu si nastavuješ sám a podobne aj bod so vzdialenosťou…takto môže mať každý svoj privátny PQ upozorňovač.
V textu sobikových je trochu omyl. Jedná se zřejmě o odkaz List newest In Czech Republic, který máš vpravo nahoře ve svém profilu. Jako BM si můžeš stáhnout souřadnice v loc souboru obsahující zobrazené položky na stránce (20). Podmínkou asi také bude mít v profilu nastaveno Country na Czech Republic. Vhodné je také mít nastaveno své Home coordinates. Tak budeš vidět nejbližší cache v okolí místa které jsi zadal v HC (to ale nikoli pomocí výše uvedeného odkazu, ale v Search for nearest …)
Omlouvám se za tu malou nepřesnost… B) Jen fakt nevím, co při současném kurzu dolaru furt všichni řeší Copak proboha 45,- Kč/měs. je tak hrozně moc za klid a pohodlí? Jasně, je potřeba šetřit, ale za každou cenu? Double Cheesburger tuším stojí víc a Playboy jednou tolik… Gambáč s malinovkou je dražší a vlakem za to nedojedu ani za Prahu, benzinu je do motorový pily a ani nemůžu vzít do kina Sobíkovou…
Moc to skutečně není, ale jde o to pohodlí. Kdyby šlo platit PM pomocí SMS, věřím, že by to lidi brali i za 70 Kč/ měsíc (opírám se o zkušenost z jednoho serveru, kde dle slov provozovatele cca 80% lidí preferovalo platbu pomocí SMS před bankovním převodem, i když textovka byla samozřejmě dražší kvůli zisku operátora), jenže zařizovat si PayPal nebo shánět prostředníka? To je jednodušší hledat alternativní řešení.
V mém případě třeba to, že bych musel na pobočku, aby mi povolili platby kartou na internetu
Věř, že pro spoustu lidí je jakákoliv cesta do banky podobný opruz, jako návštěva pošty. A obávám se, že v případě PayPalu leckoho odradí i angličtina - a podstoupit to vše jenom kvůli notifikacím si řada lidí rozmyslí.
Můžeš namítnout, že PM nabízí mnohem víc možností, ale kdo využije přes 100 watchlistů (schránka zasypaná maily)? PM only cachí je jen pár, PQ obyčejný tuzemský kačer, lovící nepravidelně se stařičkým eTrexem, také nijak zvlášť nepotřebuje (vystačí Skrýšotlač), bez ignore listu lze také docela dobře žít a bookmarky jsou sice fajn, ale většina PM je stejně využívá jen k označování svých FTF.
A proč toto řešíte? Každý používá přeci to co mu vyhovuje. Mě vyhovuje nechodit do banky s každou kravinou, tak mám účet u bývalé E-Banky, nyní Raifky a v bance jsem byl jen když jsem si zakládal účet. Karta pro internetove platby (zamykatelná) mi přišla poštou také až domu. Na PayPalu těch pár anglických slovíček, která se tam používají se dají v pohodě přeložit ve slovníku na Seznamu a td. Zkrátka kdo chce, ten si umí poradit a nemusí umět ani slovo anglicky. Existuje tolik možností jak si usnadnit život, chce to je jen nebát se je využívat a ne jen všecko kritizovat.
PM je hlavně o pohodlnosti, nové keše přijdou na mobil, aktualizace do GSAKu přijdou mejlem, pro koho je GC koníček, ten si to koupí, komu to za to nestojí, tak nemá potřebu a ani důvod a je to hlavně věc názoru. V čem je problém?
Platba přes SMS je tolik oblíbená, že nikde není vidět a tudíž lze snadno a rychle platit ze služebního telefonu, z kreditu od maminky apod. To, že je hrozný opruz zařídit si mezinárodní kartu nebo povolit platby přes internet nebo PayPal je další hloupá výmluva, nezlob se na mně. Vše je otázka pár minutek a v dnešní době cestování a nákupů přes internet ji má snad každý…
Ano, to máš pravdu. Jenže jak vidíš, tak někomu se to stalo koníčkem a začal to řešit… jenže každý to chce řešit českou cestou, tedy pokud možno zadarmo a Mercedes