mam prosbu, jestli nekdo nezna schodiste z fotky. potrebuju to na pripravu kesky. diky moc. ja si s tim nejsem schopny poradit.

mam prosbu, jestli nekdo nezna schodiste z fotky. potrebuju to na pripravu kesky. diky moc. ja si s tim nejsem schopny poradit.

Myslim že to jsou schody na Petříně, ale na 100% si jistej nejsem
Jeste nez jsem si precetl reakci FHonzy, tak me prvni napadl taky Petrin…
Tohle nebude Petřín, spíš si myslím že je to na Albertově, tam jsou tyhle schodiště asi tři. Stačí se mrknout na mapy.cz a vyhledat si "Albertov", pak tak ty schody v okolí uvidíš.
no ja si zas myslim ze to taky bude petrin i kdyz me ted matou ty lampy,nejsem si jist jestli tam jsou. ale jestli je to petrin tak jedine na konci Vlašské ulice. taky to neni 100%, pokud tam v brzke dobe pujdu tak dam vedet
Přesně ty z Vlaššký ul. jsem myslel
Na Starých zámeckých schodech,
na schodech z kamene …
Loc: 50°5’31.51"N, 14°24’26.62"E
druhy hlas (prvni telefonicky vaf) pro stare zamecke, ale ty to nejsou :). zamecky jsou mnohem uzsi, a lampy jsou tam pridelany ve zdi vpravo a jsou stary litinovy, ne socialisticky.
ale diky.
Staré zámecké schody to určitě nejsou, ty mají vždy několik schodnic a pak je "plošina". Navíc lampy co pamatuju jsou zavěšený na zdi.
hledani podle mapy.cz jsem samo zkusil - pekna hodinka jezdeni po mape prahy z toho byla :D, bohuzel se da podle nich usoudit maximalne, ze se schodiste staci. to jestli je vedle nich zed se bohuzel nepozna. na albertove si vybavuju dvoje schody, bohuzel ani jedny to nejsou. ale diky za tip ![]()
Odpověď sice nevim, ale třeba by mohl dopomoct ještě výhled, který je o pár záběrů dále.
http://film.gamesweb.sk/images/samotari1.jpg
Jo a ty lampy už taky můžou být dávno úplně jiný.
ta vlasska me podle mapy take napadla, jen jsem tam snad v zivote nebyl a nevim, jestli je z obou stran zed. pudorysne docela sedi na tu zatacku. zbyva uz jen to jit prozkoumat. diky za napady, pokud jeste nekdo ma tip, sem s nim (a jeste lepe s tutovou jistotou :))
Na zdi zaveseny nejsou (viz foto), ale mas pravdu - o stare zamecke se asi nejedna.

OT: BTW, vsimli jste si, ze stare zamecke vedou ke hradu ![]()
tohle misto mam uz jako dalsi stage, to mi je jasny, kde je. ale ono to nemusi souviset se schody.
pozor, tohle nejsou stare zamecke, ale pouze zamecke - vedou z thunovske ulice
kazde vedou k opacne strane hradu. na starych jsou lampy na zdi, na techto jsou stejne litinove, ale na sloupu ze zeme.
StefaCzech napsal/a:
Na zdi zaveseny nejsou (viz foto), ale mas pravdu - o stare zamecke se asi nejedna.
Na starych jsou:

Jestli nebudu v práci do noci, tak se do Vlašský vypravim. Přece jenom to mám kousek.
FHonza napsal/a:
Jestli nebudu v práci do noci, tak se do Vlašský vypravim. Přece jenom to mám kousek.
to bys mi hodne pomohl, ja jsem se tam chystal, ale misto toho budu stopro trcet v praci dlouho. ![]()
FHonza napsal/a:
Přesně ty z Vlaššký ul. jsem myslel
Téměř jistě to jsou ony. Nedávno jsem tam byl, stromy a kopec za tou zdí odpovídá. Alespoň jedny dveře s okénkem vedle tam také jsou.
Jj, bude to Vlašská
Mohu potvrdit na 95%, že jde o Vlašskou ulici-horní "schodišťovou" část směrem k petřínu - proč jsem si tak jistý? Dle stromů v pozadí Dáinovy fotky-to plně odpovídá Petřínskému svahu za schodištěm. Občas tudy z domovského Strahova chodím-pěkně po schodech za petřínskou rozhlednou a pak dolů na Malou Stranu či dále parkem směr Strahov.klášter-Hrad. Takže se opravdu domnívám (snad) správně.