Hledam zajemce o okruhove zavody

Zdravim. Uz pul roku planuju napsat povidani o historii puvodniho brnenskeho Masarykova okruhu, zalozit tematickou tradicionalku jako MasOkrIII a uzavrit tak celou serii. Dnes jsem si nalil cisteho vina: kdyz jsem to neudelal do ted, asi bychom cekali vecne. Takze nyni hledam nejakeho motohistorika, ktery by si prosel par odkazu a napsal nejaky smysluplny a čitelny kompilat, osperkoval ho mapami a obrazky a pouzil jej jako hodnotny a informativni listing cache. Samotnou cache si samozrejme muze v ramci serie nakonec i fyzicky zalozit, ale kdyby nebyl z kraje brnenskeho, muze to zustat na nas. Uprimne receno: privitali bychom, kdybychom ke cachi meli majitelska prava (vc. moznosti zasahovat do listingu).

Proč to všechno? Chceme už sérii uzavřít a nechceme to odfláknout. Navíc tu je pár slibů, pocit zodpovědnosti a tak. Není nic jednoduššího než uvést pár odkazů a sbohem, ale možná se podaří víc. Navíc spolupráce se v geocachingu vždy cení víc než sóloakce. Tož tak a dík.

Uprimne receno to je vychcanost.

Uprimne receno jsi dost mimo. Proc hned Fretakum prisuzujes nejake spatne vlastnosti? Myslis, ze chteji mit vlastnicka prava kvuli nejake prestizi? Myslis, ze vlastnit cache je jen sranda? zadne starosti a prace navic? … ja to chapu tak, ze vlastnicka prava potrebuji k tomu, aby mohli cache potom poskytovat servis - coz tezko bude delat nejaky ten dobrovolnik, pokud se prihlasi ja nevim z Chomutova… // Kdyz to takhle vyhlasili verejne, tezko se da predpokladat, ze by pak zkouseli publikovat listing bez uvedeni jmena toho, kdo provedl vyzkum a pripravu… no a pokud tam uvedeny bude a vsechna slava mu bude doprana, kde je nejaky problem, nebo vychcanost? … // nevim, Fretaky poradne neznam, ale uz proto jim hned nebudu podsouvat spatne umysly…

Uprimne receno napiste elaborat, uprimne receno vlozte fotky, uprimne receno vlozte mapky, uprimne to nekde schovejte a uprimne receno nam to jen tak prenechejte. Uprimne receno by se meli postarat o to, aby jim fungovalo to, co uz zalozili.

Nechci se zastávat ani jednoho, ale ten Freťácký přístup to fakt může evokovat.

Je nam uplne putna, kdo bude napsan jako vlastnik cache. Kdyz to nebude v nasi serii, vzdavame se samozrejme i snah o jakekoli ovlivnovani (krome toho, ze mame pro vlastni cache “rezervovanu” jednu lokalitu).

Kdyby se ale podarilo spolupracovat na uzavreni serie, radi bychom nejakou formou spolupracovali. Uz jen proto, ze listing cache c. III je jiz nekolik mesicu zalozeny, ceka jen na naplneni obsahem. Marne. Intenzitu spoluprace si muzete urcit sami, my bychom si to predstavovali tak, ze dodate clanek, my jej zhatlamatlime, zalozime pikslu a budeme vse dale kontrolovat a udrzovat. Kdyz ale budete chtit udelat vsechno sami, vyhrazujeme si jen pravo “schvalit” listing, nez bude cache predana ke schvaleni. To jen proto, ze bude zarazena do serie, pod kterou jsme podepsani.

Pisu o tom sem tak rozvlacne, ponevadz me prekvapilo, ze ne kazdy pojem “spoluprace na zalozeni” chape stejne jako my. Ja napriklad slova “vse nam prenechat” chapu jako “vse prenechat p.t. obci cacherske k hledani a nalezani”. Jsem snad sam?

Ještě jinak.

1. Hledáme člověka, který by nam helfnul s článkem o historii Masarykova okruhu. Chceme založit cache na toto téma.
  1. Nabízíme název MasOkrIII pro Vaši cache, která se bude věnovat historii Masarykova okruhu. Jediné, co chceme, je právo “schválit” listing dříve, než jej pošlete ke schválení reviewerovi.

Nabízíme jakoukoli formu spolupráce mezi těmito dvěma extrémy. Spolupráce a seznamování se s fajn lidmi je pro nás to nejcennější, co nám může geocaching nabídnout.

Uf. Co je toto za vychcanost? Že nechcete, abych rezignoval na tendence poznávat své kolegy cachery, že nechcete, abych přišel o chuť s vámi spolupracovat? Že nechcete, abych se definitivně nasral a už nikdy nic nezakládal? Mám k tomu blízko jak snad nikdy.

Když si prolistuješ statistiky Zasázené, tak uvidíš, že zakládání keší několika spoluautory není nic mimořádného. Vlastnická práva k úpravám listingu, disablování a tak podobně ovšem má ve skutečnosti pouze jeden z nich, to je vlastnost systému. Nechápu co se ti nelíbí na tom když někdo ve fóru hledá spoluautora s podobnými zájmy.

Doslova jsi napsal:
Uprimne receno: privitali bychom, kdybychom ke cachi meli majitelska prava (vc. moznosti zasahovat do listingu).

Mezi oběma výroky - ačkoliv zazněly ze stejných úst - jsou nepatrné rozdíly.

Je otázne, jestli to platí i naopak.

Tím naopak myslíš seznamování se s lidmi kteří nejsou fajn? :slight_smile: Toho se neboj, ti obvykle radši zůstávají v anonymitě a s nikým se neseznamují…

Ano mas pravdu, myslim ochotu k osobnimu seznameni s fretaky. A tech kdo stoji o osobni setkani s nimi je diky jejich aktivitam cim dal mene.

Tak to je teda sila. Ted uz chybi jenom nejaka ta anonymni anketka od Toma na tema kdo se chce s nami seznamit a kdo ne. A budem hlasovat. Podle vysledku se pujdu bud zastrelit nebo odstehovat nebo pri nejlepsim zmenim nick, abych nikoho dal nedrazdil.

Stačí říct :wink:

Prosímtě smaž to.

Dalsi vlakno kde se resi neco nesmirne, nebetycne duleziteho, jen ne to, k cemu bylo zalozeno. Vsem diky, kvuli tomu ctu fora! (Ale fajn, aspon mam casteji pocit ze ztracim cas, zvednu se a jdu delat neco jineho).
Proc tady vsichni krofeme o tom, jestli Fretaci vymysleli blbou a vychcanou nabidku, nebo ne? Komu to pripada koser, muze se jim ozvat a domluvit se s nima na cem se domluvit dokazou, komu to pripada vychcane, at necha byt a naprosto nijak mu to neublizi. / Trosku taky nechapu, proc se tady mluvi o zalozeni cache jako o necem, za co si pak Fretaci koupi karu, z ceho jim pujdou mesicni prijmy, v cem budou bydlet nebo ja nevim jeste co, zkratka z ceho budou hrozne vychcane profitovat. … no nic. Nechci Fretaky hajit, osobne je neznam, nevim jak dobre nebo zlotrile celou vec mysleli, ale tohle vlakno mi pripada trochu hodne pritazene za vlasy. Toto vyjadrivse koncim.

Upřímně řečeno, čím dál tím míň věřím, že Freťáky neznáš, tipoval bych, že spíš jsi srab, který se nechce přiznat ke svojí antipatii pod skutečným jménem.

Heh, tak mimochodem, jestli chcete trhat Fretaky na kusy, mam tady na ne nejakou spinu, ke ktere se sami priznali: ;] Cituji z jejich profilu - prehledu aktivit:

02.08.2006 pětisérie na Sázavsku
04.08.2006 devítisérie v Praze vč. prvních dvou virtuálek, zničení jedné cache, objevení Igiho geošošovky
07.08.2006 jedenáctisérie v Rotterdamu, hned první naše cizozemská cache spojena s FTF!

Teda, znicit cache a jeste si to dat do profilu, tomu rikam hrat dusledne roli superpadoucha!

((Blbej vtip? no asi jo… tak pardoon…:] ale takova nahravka… :]))

Jo, a ted uz budu dusledne mlcet, cegro.

no tak snad neco pro odlehceni, ne? …

kdyz tu kes saman sel spravit, prizval si k tomu barbu. k oprave zvolili cas 14:00, coz na novotneho lavce na nabrezi znamena permanentni provoz lidi, davy turistu… jelikoz je k tomu treba pouzit idealne elektricky sroubovak a nenapadne to proste provest nejde, tak panove nabehli, oblekli si monterske oranzove vesty, rozlozili nadobicko a jali se za husteho provozu, skoro nepovsimnuti opravovat :slight_smile: no ovsem prazske duchodkyne nikdy nespi, jedna zavolala na prislusna mista a pred milymi “opravari” stanula hlidka policie. po vysvetleni a priznani barvy ze jde o hru, museli slibit, ze po skonceni hry schranku odstrani - coz jim saman velice ochotne slibil a ani nekecal :)). pak byli uz jen vyhozeni, at se doprcic vrati v noci, kdy uz je nikdo nebude sledovat a bonzovat.

dobrou noc. :slight_smile:

Proboha, co je tohle za diskuzi? Proč na jasnou, podle mého názoru jednoznačnou a dobře míněnou výzvu reagují lidé, kteří nemají nic k věci?

V tomto fóru to bohužel začíná být podobné jako v diskuzích pod články informačních serverů? Pokud tady někomu jde o to, aby byl vidět a otravoval někomu život, tak si může být jistý, že na iDnes nebo Novinkách najde větší obecenstvo.

Anonyme Jokere, pokud máš s Freťáky nějaký osobní problém, zkus prosím najít lepší způsob, jak ho vyřešit. V opačném případě nechápu, proč na tohle reaguješ.

Už podruhé volám po moderované diskuzi.