Zakladam nove tema na stejny predmet - snad se nezvrtne…
Hodnoceni v % je v Geogetu jasne, neda se to poplest. Bude jen kazdeho problem jak treba ocenit kesku, ktera je sice skvele zpracovana, ale misto ulozeni je o nicem, nebo naopak.
Nevim jestli to bylo uz rozebirany, ale zajimalo by me, kam to znamkovani na gc.cz jde, je mozné ho videt na listingu? Uvidi ho autor, pokud nebude mit GeoGet? Nemuze nekdo "naklikat" treba 20 at uz kladnych nebo zapornych hodnoceni?
Snad mohu odpovedet…
Predpokladam, ze je ulozeno v databazi na GC.CZ
Pepa pripravil statusbary, ktere se (alespon si to tak myslim) daji jako obrazek do listingu vlozit.

I v GSAKu a tusim ze i v MOZIGO uz neco takoveho je
Tusim, ze kazda zmena automaticky prepise predchozi hodnoceni.
Mejstro tusi spravne.
To, jak jsi kese hodnotil, muzes videt jen ty. To proto, aby te pak nepronasledoval nastvany autor kese, proc jsi mu zrovna ty dal tak nizkou znamku. ![]()
To, co vidi ostatni, je uz prumer ze vsech hodnoceni. A ten prumer muzes videt v Geogetu, GSAKu, Mozigo, zde na webu, nebo kdekoliv, kam nekdo nalinkuje ty obrazky s vysledkem hodnoceni.
System je otevreny, tedy pokud jsi autor nejake te geocachingove aplikace, nic ti nebrani se zapojit!
když se tu zmiňují ty statusbary, byl by zájem o statusbar ownera? Tedy průměr přes všechny jeho ohodnocené kešky?
Mozigo hodnotenia zapracuje priamo do listingov a teda aj do PDA.
Námatkovo som sa snazil vybrat vzorky od 0..100% hodnotenia.
Priklady - snažil som sa vybrať z každého druhu 0..100%
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/HC%20Slavia%20Praha_GC1GY24.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Hitchhiking%20cache_GC13FX8.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Brno-Praha%20Praha-Brno_GCQCN3.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Jewish%20cache_GCV17D.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Kostel%20sv.%20Antonina_GCWJJH.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Liliovy%20pramen_GC101DZ.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Marianina%20skala_GCZHWG.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Stary%20Patnik%20-%20Oldest%20Corner%20Stone%20in%20Prague_GCZT10.htm
http://galeria.geocaching-sk.info/htm/Brno-Praha%20Praha-Brno_GCQCN3.htm
Priklady boli vytvorené pred časom a sú uložené ako "demo" a teraz už nemusia zodpovedať skutočnosti.
Cez MoZiGo sa daju ohodnotit len uz najdené kešky, jednoducho do ponuky na hodnotenie sa dostanú len tie ktoré sa načítajú z page
http://www.geocaching.com/my/logs.aspx
Viacnasobne alebo opakovane hodnotenie skonci prepisanim povodnych hodnot a tak vysledne hodnotenie sa da vzdy ovplyvnit len "jednym hlasom".
Myslim, ze vymyslene je to jednoducho a dobre…a
No, nevím, zatím jsem koukal, že hodnocení běží jen v některých oblastech a na počet aktivních kačerů tomu moc počet hodnocených keší neodpovídá.
Jak k tomu přijdou kačeři z venkova, kam ty stovky městských lovců nikdy nedojdou?
Doplněno:
Teď na to koukám, na 12ti keších mám 10 hodnocení celkem a třeba ta, co je nejvýše v Best of z bookmarků nemá ještě ani jedno hodnocení, má jen 45 logů, asi ani jeden z nálezců neboduje.
A nikde zatím nemám více jak 2 hodnocení.
Mají smůlu
tak zatím to vzniká. Taky je potřeba brát v úvahu, že celé to stojí na tom uživatele nějak zaujmout, aby hodnotili.
Takovy statusbar mozna ano, byl by zajimavy i zebricek owneru. ![]()
Určitě ![]()
Jen dotaz: Nestálo by za to přidat link na hodnotící statusbary do návodu? Ať se předejde dotazům kde to najít a jak to udělat…
kolombo
Ono bude chvilku trvat než se to rozšíří i mezi lidi, kteří nehcodí na forum a tak…
Už máš 3. ;)![]()
je to takový na začátku a uvidíme co nám to přinese. dnes jsem si dal třeba hodnocení v HK kraji..a přijde mi zcestné. Tak nějak bych více pixel hodnotil jinak…ale…ja si vubec nastavil v hlave takovej slozitej system hodnoceni.
Kazdopadne treba ja nehodlam tech mejch 1300 pixel zpetne hodnotit..takze zacinam az od doby kdy to znam, ale hodnotit hodlam..celkem me to bavi, resp. bavilo by me koukat jak se pohybujou moje pixly, takze…no to je fuk..
statusbary..ano;)
Uz je na ty statusbary nejaky greasemonkey skript? ![]()
DOTAZ: ohodnotim v GG keš. Ve sloupci tag: mám nastaveno Známka. Po ohodnocení keše se mi neaktualizuje hodnota ve sloupci Tag: Musím znovu načíst všechny keše nebo pouze tuto jednu. Je to chyba nebo vlastnost??
Ja bych jenom tak pro vecne stezovatele, pokud opravdu potrebujete hodnoceni treba po 1 %, nic vam nebrani. Staci: prave mysitko na kesce, Edit tag, Add tag, Znamka a tam si napsat strba 91.
Takova znamka by ale nemela jit nahrat na server.
už jsem to taky řešil. Použij F5 proaktualizaci všech
Dá se odkázat na formulář pro hodnocení tak, aby bylo vyplněné pole s waypointem? To by se dalo použít do listingu jako přímý odkaz pro ty lenivé.
Díky
jeef
Vidiš, to mě nenapadlo
Teď to nejde, ale dodělám
V GG u kese GC1E8MM mam tag Hodnoceni 2x. jeden je 100% (1x) a druhy je 75% (1x), rikal jsem si, ze asi nejaky problem pri zavadeni, tak jsem ty tagy u kese vymazal oba a dal import z gc.cz a jsou tam opet. Potom bude problem nejspis v databazi na gc.cz.
Makro pred importem novych hodnoceni veskery stary obsah z databaze vygumuje, takze to musi byt dvakrat v datech z gc.cz. Tipnu si, ze to bude zase nejaky problem s malymi ci velkymi pismeny v kodu kese.