Uvodem se omlouvam za zalozeni dalsiho podobneho vlakna, ale ta ostatni jsou prevazne tematicka a vztazena bud ke GeoGetu nebo ke GSAKu.
jak jsem si vsak vsiml, hodnoceni kesi neni jiz jen zalezitosti uvedenych programu, nadsencu a vizionaru, ale tyka se ceskeho geocachingu obecne.
a tak mam jednoduchou otazku:
Co vedlo zdejsi vizionare, ze je hodnoceni anonymni ?
no bojim se, ze nad tim premejslim az moc a ver, ze se na to snazim divat hodne z obecny roviny
a zatim vidim tak 1x PRO a asi tak 5x PROTI
to jsem pochopil.
vis vubec do ceho jdes ?
anonymne tam muze kazdej beztrestne flakat, co ho napadne. ted to myslim hlavne z technicky stranky, ne z formalni
Kolik lidí by si neanonymně trouflo ohodnotit cache za nulu (čili nedostatečnou)? Leda tak kešce nějakého nováčka.
A dovedu si představit výčitky typu: "Proč jsi mi nedal aspoň 75%? Vždyť já tvojí kešce dal 100, myslel jsem, že jsme kamarádi." - a samozřejmě i expresivnější variace téhož scénáře.
Agente tohle tu už vážně všechno relativně nedávno bylo…a je zbytečné zakládat další vlákno.
namátkou:
Proč by někdo schválně dával extrémní a "neodpovídající" hodnocení?
Když už by to udělal, bude to jedinec a při "vypovídajícím" počtu hodnotících to výsledek v podstatě neovlivní
tvá hodnocení ke konkrétní keši se nepřidávají, ale přepisují
Anonymní hodnocení je svobodnější, nemusíš se bát odplaty, můžeš po (své) pravdě ohodnotit záporně třeba i kamaráda
…určitě jsou i další argumenty…ale je zbytečné to znova otevírat, hodnocení se celkem rozjíždí a mám z toho radost, jen je škoda, že třeba Qnik se dnes vyjádřil, že svých 1300 nalezených keší hodnotit nebude, že až ty nově nalezené…to je podle mě škoda a každý kdo se na tom chce aspoň trochu podílet by mohl ohodnotit alespoň nějaké jeho best of …na ty si určitě vzpomene
Hodnocení určitě potřebuje reklamu, ale vzhledem k tomu, že už docela hezky jede, by si zasloužilo reklamu poněkud pozitivnější, než se mu dostalo v minulých vláknech…a rozebíráním rozebraného tomu neprospějeme…
ps: já bych tak rád hodnotil, jen by za mě někdo musel chodit hledat kešky
Tak jsem ty výsledky prolít a dojem je vcelku rozporný
Keší z hodnocením pod 50% tam je sakra málo /to by mohlo být pozitivní, ale při tom jak se ve fóru kritizuje se mi to nějak nezdá/
S něčim souhlasím, s něčim ne a něco je úplně mimo /z mého pohledu/, z toho vyplývá, že se podle toho řídit nemůžu
No já zpětně taky asi hodnotit nebudu /a jestli v budoucnu nevim/, teď jsem rozdal jen pár vysokých hodnocení -průměrné nehodnotim a podprůměrné taky ne /netroufám si být soudcem, co když mám špatný vkus já a zbytečně ji uškodím?/ no a na ty nejhorší jsem už zapomněl…
A jedna technická - bylo by skvělé, kdyby se v přehledu nechalo seznam keší srovnat podle autora, hodnocení, názvu… jak je komu libo a co se snaží najít
ja bych tak rad kesoval, jen by za me nekdo musel hodnotit
asi tak… je pravda, ze mne zajima v podstate absolutni hnus (vyhnout se mu) a bezvadny kese (budu vyhledavat a prijedu treba i ze zdali) jinak samozrejme budu brat vsechny ostatni…
Tak chce to brát v úvahu, kolik už proběhlo hlasování a podle toho tomu přikládat váhu.
I tohle je nejspíš příčina té tvé první připomínky. Není třeba se bát. Když bude tvůj názor ojedinělý, tak se v průměru ztratí, když bude většinový, tak škodit nebude. A nebudeš soudcem, ale jen členem mnohačlené (snad časem) poroty.
Samozřejmě to celé počítá s tím, že bude mít keš více hodnocení, ale to chce čas, zatim to neběží moc dlouho. I proto u průměru uvádim i počet hodnotících, aby bylo jasné, jak moc je výsledek reprezentativní.
To bude největší problém hodnocení, oznámkovat minulost 2-3 roky zpátky.
Když jsem tu nadnesl, že oznámkuju extrémy do + a do - a zbytku dám 50%, tak bylo spousta řečí. Chci vidět, kdo jednotlivě oznámkuje jeden až tři tisíce keší, jednu po druhé …
Tihle lidé bych řekl, že budou známkovat především extrémy, což taky není úplně na škodu.
Pěkně se nám to rozrůstá (přes 6000 hodnocených, nejvíc hodnotitelů jsem viděl myslím 14), představuju si, že do dvou měsíců už bude mít 95% keší alespoň jedno hodnocení.
Tak já jsem zpětně ohodnotil všechny svoje keše. Pravda, není jich v porovnání se "služebně staršími" kačery tolik, ale udělal jsem to. A HaLuMa má v tom svém jednoduchém principu pravu. I já jsem dal ke spoustě padesát procent, protože mne ani nenadchly, ani neurazily. na druhou stranu už pan Gauss a jeho křivka přeci tvrdili něco o pravděpodobnostním rozložení a tohle zkrátka jen odpovídá realitě…
ano, ja se tu kdysi k hodnoceni vyjadroval taky. muzes si to najit, ty to urcite zvladnes
prave hodnoceni kesi, resp. verejna a věčná pochvala autoru paradnich kesi formou verejneho Bookmarku, to byl muj hlavni duvod, proc jsem do PM sel - verejne chvalit autory. cert vem 30 dolaru pro GS. tohle je totiz jediny zpusob, jak autorovi verejne podekovat za tu praci, kterou kesi venoval. a ver, nekdy to jsou i mesice prace - prace zadarmo, jen pro poteseni ostatnich.
a z pohledu kacera-hledace je pro me bookmark jako verejnej a neanonymni seznam konkretnich hodnotitelu perfektnim voditkem, jestli je kes dobra nebo ne. kdyz to uvedu imaginarnim prikladem, tak vic dam na bookmarky od Petra nez na bookmarky od Pavla, protoze Petr je moje krevni skupina. tuhle skutecnost zadnym percentualnim hodnocenim na tri desetinna mista proste neobsahnes, notabene kdyz je hodnoceni anonymni a ja jako hledac vidim jen cislo v procentech.
jestli je svobodnejsi, to si nejsem jist. rozhodne to ale napomaha k nezodpovednosti.
kdyz to bude muj skutecny kamarad, tak mu to reknu na rovinu;) porad existuji lidi, kteri negativni kritiku umi prijimat a co vic, dokazi si z ni vzit i ponauceni. ale takhle ? takhle akorat spoustu lidi nakrknete, pac podle Found It logu je jejich kes OK, ale podle hodnoceni bude podprumerna.
jinak ja jsem toho nazoru, ze hodnoceni musi byt jednostavove: LIBI nebo NIC
Co si pamatuju, tak některý lidi chtěli hodnocení jako další parametr pro hromadné filtrování keší bez nutnosti pročítání stovek listingů. (Samozřejmě to neznamená, že pak nemusí číst listing a logy vůbec, jde jen o předběžný výběr.) O tom že by se tím měla autorovi vyjadřovat pochvala si nic nepamatuju. Oba tyto účely jsou poněkud o něčem jiném a stávající hodnocení je děláno s ohledem na první.
Není mi jasné, jak bych chtěl vyfiltrovat mizerné kešky pokud jediné přípustné hodnocení bude pozitivní.