Hromadny maillist pro IL cachi Dragon Riders

Zdravim,

jiz od me prvni zalozene cache se potykam s problemem. Casti cacherstva se libi jake jsou a druha cast je nesnasi a pomlouva kde jen je to mozne. Zajimave je, ze uplne Ti stejni lide meli stejny nazor na vsechny moje nasledujici cache. Mam rad konstruktivni kritiku ale pokud je to trvaly stav az poza, tak uz mi to prijde nekonstruktivni.

Nyni jsem konecne prisel na to, jak situaci vyresit.

Pred publikaci kazde sve nove cache poslu hromadny mail vsem, kteri vedi ze se jim ta nova cache bude hnusit a ze by jim vytvorila negativni pocity. V tomto mailu je osobne poprosim o ulozeni teto cache na Ignore list.

Nezakladam cache proto, aby se vkladaly do IL, ale aby se lidem libily. Vetsine se libi a chteji dalsi. Bohuzel neni mozne se zalibit vsem. Je mi lito ze nektere lidi moje cache popouzeji a nerad bych jim svym konanim kazil pozitek z GC.

Bohuzel me nenapadlo jine reseni nez toto. Puvodni reseni - ze kazda cache je uvozena tucne psanym upozornenim, ze cache je dobrovolna a nikdo neni nucen k jejimu odlovu se nesetkalo s uspechem.

Proto bych Vas touto cestou poprosil - pokud vite ze jakakoliv cache od Dragon riders Vam hne zluci - prosim poslete mi pres profil vasi mailovou adresu a zaradim Vas do Maillistu kterym nasledne budu rozesilat mail s zadosti o ulozeni na IL. Me vnimani Vasi osoby ci Vasich cachi tim nebude nijak ovlivneno.

Myslim si ze spolecnou snahou pak vytvorime hezci geosvet pro vsechny. Dekuji za spolupraci.

Dragone a co ty co nemaji PM a samozrejme IL?

Jinak pokud clovek nemuze rici vlastni nazor, jaky dojem na nej misto/cache/clovek.. udela, tak kde to zijem?

PS: Pro uplnost, patrim k 50% tech ti tech. Nemuzu rici, ze mas Dragone hnusne kese, ale nemuzu rici, ze se mi vsechny libili.

Myslím, že geosvět musí být vyvážený. Nemůže se nám všechno jen líbit, to by vedlo k devalvaci chápání kladných zážitků a ty bychom si pak nedokázali plně uvědomovat a vychutnat . Takže s kešemi, které se nám nelíbí, se potřebujeme také setkávat. I když to jejich majitelé obvykle neocení :wink:

[i]…Přečetl jsem si recept. Stálo tam:

"1 libra bifteku s
1 pintou piva - každých šest hodin. 1 desetimílová procházka každé ráno.
1 postel přesně v 11 hodin každou noc.
A nepřecpávej si hlavu věcmi, kterým nerozumíš."

Řídil jsem se tím předpisem, což mělo ten šťastný následek - mluvím o sobě - že můj život byl zachráněn a pořád ještě neskončil.
/i J.K.Jerome - Tři muži ve člunu :wink:

2 Lukadolar

Nevim ktere z techto pismenek

" … Mam rad konstruktivni kritiku ale pokud je to trvaly stav az poza, tak uz mi to prijde nekonstruktivni. … "

neni v Hradci srozumitelnych. Nazor si rad poslechnu, ale vim, ze jsou lide kteri maji na moje cache nazor jeste nez ta cache vubec vznikne. Ze nemam sanci udelat cache vuci ktere by zaujali alespon neutralni stanovisko.

Pokud je to pul na pul ze se Ti cast libi a cast ne - pak vidim ze u Tebe mam sanci a budu se snazit zlepsovat sve cache dle Tvych pripominek.

Zajimava skutecnost je takova, ze lidi, kteri nejsou PM nejsou mymi cachemi znechuceni, takze u nich to zatim resit nemusim.

Tak nevim kdyz je trvala konstruktivni kritika tak pak uz to je nekonstruktivni poza? :slight_smile: Neres ale prislo mi to ftipne.

To vis ze ti reknu svuj nazor a nejen tobe. Ja rikam vsem svuj nazor na kese. At uz je kladny nebo zaporny. To zda nekdo muj nazor bere nebo nebere je vec kazdeho.

S tim PM me celkem zarazis. Protoze PM users jsou neco vice nez Members? Uz mi to prijde jak reakce na moje FTF od Mufika (GC1B90T - note uz tam ale neni.)

Mno, u Dragonovek se vztekam vzdycky kdyz je lustim a lovim (jenze to je spis moji povahou nez keskama) a nerikam ze mam vsechny uz, takze hodnotit muzu jen ty ktery mam. Hm, to sem asi nepatri. Proste jasne a strucne: nemam s tvymi PPMky a dalsimi kesemi osobni problem. Takze na ignore maillist nechci:). A hlasim to verejne.

Nerozumím smyslu tvého příspěvku tady na fóru. Jestli máš s několika lidmi problém, proč nepošleš tuto zprávu přímo jim ? Tak si ji snad přečtou spíš, než tady na fóru, řekl bych.
A pokud jich je fakt tolik, že bys nezvládl jim to poslat, tak by to svědčilo o tom, že něco není v pořádku …
Ještě poznámka - GC přeci říká, že do logu máš pravdivě uvádět svůj názor na kešku. To tedy po nich chceš, aby lhali ? Jseš si opravdu jistý, že ti to dělají schválně, že jim třeba jen nesedí styl, v jakém svoje kešky děláš ?
Nic o tom nevím, neznám tvoje kešky, ale rozhodně mi toto připadne jako výkřik do tmy. Chtělo by to sdělit spíš přímo oněm zapózovaným lidem :wink:
Kdo je bez viny, hoď kamenem - jen tak na okraj, ty jsi taky odsoudil moji kešku jen proto, že jsi se zasekl a nemohl jsi přijít na řešení :wink: Co tak být víc tolerantní a vzít i negativní ohlasy …

zajimave ze nekteri lide hodnoti kesky hned po published, aniz by si precetli celej listing a NEDEJ BOZE ji odlovili…
pak uvadeji pravdive svuj nazor na kesku o ktere nic nevi
divne…

Jelikoz mi chvilku nefungovalo gc.cz tak ted vice odpovedi najednou - i kdyz tedy - jsme jiz totalne OT, zamykat vlakno ale nechci protoze nerad odchazim do nakousnute veci.

2Lukas: Nedelim lidi na PM a BM - jen je s podivem ze zatim zadny BM nenapsal log ktery by me privedl na myslenku cache archivovat. Coz muze byt tim ze nemaji pocit ze sezrali vsechnu moudrost sveta a nebo tim ze jim nikdo nerekl ze ta cache je hnusna. A nebo je to tim ze si jeste umeji uzivat GC bez toho aby hledali chybu za kazdou cenu

2Medomys:

  1. Rad bych to poslal jen par lidem. Bohuzel se ke me donesli zpravy ze me cache maji negativni jmeno az v Praze a tam nevim komu vsemu vadi a posilat to vsem prazskym cacherum mi prijde silenost.
  2. Pokud clovek cache vylusti a projde a napise negativni log - tak se snazim ho vzit k srdci. Pokud ale vim ze jsou lide kteri maji negativni postoj ke cachi kterou jeste nezacali ani lustit natoz ji odlovit (bohuzel stejna zkusenost jako Onovy) tak tam nevim jak si to brat k srdci. Rozhodne nestojim o nejake lzive mazani Medu kolem huby. Rad bych aby se kvalita mych cachi postupne zvysovala a to bez fungujici zpetne vazby opravdu nejde
  3. Cache Sobotka - pokud se nepletu - tak muj log je pomerne pozitivni. Rozhodne nenabada ostatni cachery aby se dane cachi vyhnuli. Uznavam ze jsem se na ni zaseknul, bohuzel za nazorem ze to cacher ktery jen projizdi nema moc sanci bez napovedy dat si stoji a je to skoda, protoze jak jsem napsal - je to propracovana a cista cache.

Dalsi prispevatele bych prosil aby se drzeli tematu nebo aby me kontaktovali mailem - nerad bych stepil myslenku vlakna. Diky.

Mám podobně nešťastnou zkušenost, a to že jsem tak nějak pochopil že log je hlavní místo pro kritiku a pro pochvalu.
Ale jakmile jsem se dopustil kritiky na některých keších, které skutečně nebyly nejlepší, rázem jsem byl ten nejhoší, nazývali
mě "kritikem co nic nepochválí", jiní mě nabádali abych to nikdy nepsal do logů ale jenom mailem majiteli apod hlouposti.
Je fakt, že pokud XY kačerů napíše na shitozní keši obligátní TFTC, TNLN aby neurazili, tak owner nabude dojmu že vlastně nezaložil až tak špatnou keš.

Jinak jsem žádnou cache od DR teamu nenašel, takže je tento příspěvek v mezích mírného offtopicu.

Se omlouvam ze neumim citovat:)

Ono jde dost o to, ze se objevi nova keska od DR a urcita komunita kaceru si rekne: jezisi zase nejaka naprosto kes na nic, tezka, blba, nesmyslna atd…Nebo se proste doslechnes ze tvoje kesky vadi. Je jedno jak proc, proste jsou toho a toho autora (ted to myslim obecne) a mam ho zafixovanyho jako spatnyho (arogantniho, liknavyho, jakyhokoliv) autora, takze to predem odsoudim. Aniz se podivam o cem to je. Co mi to muze nebo nemuze dat. Proto tohle forum, at se ozvou lidi, kter chteji byt varovani, ze jde na svet dalsi "svihla dragonovka". A jestli se pletu mazte mi prispevky:)).

Smyslem tohoto vlakna nebylo desit lidi nebo si rikat o neutralni logy. Ja chci opravdu kritiku a slibuji ze se ji budu v ramci moznosti ridit, ale bohuzel toto vlakno bylo kvuli problematice, kterou presne shrnul Cherubinek.

Jestli to je opravdu tak, že je nějaký gang "AntiDragonRaiders" :wink: , tak to potom ano. Jen se mi nějak nezdálo, že by se hodně lidí jen tak pro nic za nic zaseklo proti někomu.
Tak jsem si tak prošel pár listingů DR keší a musím říct, že mě docela zaujaly. Vypadají na pěkné oříšky a nejsou jen o googlování jako většina jiných mysterek. Tak takové mám rád a jen škoda, že to je tak daleko :frowning:
Stejně si ale stojím za tím, že se to na fóru ani v nejmenším nevyřeší. Jestli je to tak, tak takoví lidi určitě budou zvědaví na další kousky, které by mohli poplivat B)

Co se týká mojeho přístupu, taky často kritizuju (a poslední dobou hodně často), když se mi nelíbí prostředí umístění nebo ničím zajímavé místo. S rostoucím počtem keší je takových čím dál víc a bohužel předem nevím, do čeho jdu. Tak to dělám proto, aby si autoři uvědomili, že keška by měla nakonec potěšit, ne znechutit ošklivou schovkou. Ale nikdy nesoudím dopředu téma, mysterky už vůbec ne, protože se nad jejím listingem můžu rozhodnout, zda do toho jít …

Pridam se s konstruktivne - nekonstruktivni kritikou … ale nejen Dragona…
Tvoje cache jsem odlovil (bohuzel) pouze dve. PPM 9 - tu jsem v prvnim kole odlozil jako dalsi nevylustitelnou, nebot nesly jednoznacne urcit nektere vlajky, teprve po case, az se objevil odkaz na zdroj, jsem mohl vlajky dolustit. PPM 14 - ta mne opravdu pobavila, jak pri lusteni, tak pri hledani skutecne o pulnoci s vybitymi baterkama v GPS. :smiley: To ze mi nesedelo zamereni a nemohl jsem nejakou dobu najit byl urcite muj problem, protoze kdyz GPS vydrzi po zapnuti jen tak dve minuty nez se sama vypne, tak moc satelitu nepochyta… :o

Takze ta konstruktivni :wink: … pro nas, co nejsme mistni by se u mysterek hodilo doplnit overeni souradnic. Kdyz lovis na cestach, je dobre vedet, ze nebudes hledat na nesmyslnem miste.

Ted ale ta nekonstruktivni, souvisejici i s tim (bohuzel) nahore v textu.
To se totiz netyka jen tebe. V kazde "oblasti" v republice se casem vytvori nejake mistni "klany", "zvyky", "styly" a podobne. Nekde jsou to cache ve sklenicich od zavarovacek, nekde zase "mikro-atypy" vymakane vymyslene a vyrobene, ale bez "mistnich znalosti" skoro neodlovitelne.
V Pardubicich jsou to bohuzel mysterky. Jejich podil vuci ostatnim typum je tak vyrazny (a pred nedavnem byly jedine !!) ze to vede prave k ruznym debatam o "prodavani" souradnic, kritikam "zase tezka, nesmyslna… " a kdovi co jeste.
Verim ze Pardubice jsou hezke mesto, jezdil jsem do letoska pravidelne okolo a nekdy i pres. Ano, znam "obligatni" stred mesta, jeste z dob pred GC a tem par tradicionalkam. Ostatni pekna mista (PPM :stuck_out_tongue: ) mi zustala utajena. :frowning: Nechci hodnotit zadani mysterek, od toho to jsou mysterky, ale spis to, ze v takto velkem meste je jich totalni prevaha. Pak je jasne, ze takova "normalni GC rodinka" ktera bere cestu ke cache jako namet na vylet, prochazku a pod. si jen povzdechne. Zase dalsi Dragonovka, Luckovka, nebo proste jen MYSTERKA. Vlastne bez "sedeni" u PC nemaji kam jit. :frowning: No a my co "projizdime" zdaleka jsme na tom podobne. Navic bez moznosti overeni si v evince spravnost lusteni, to ani "nelaka" si to lustit "do supliku".
Tohle neni jen na tebe, a ted ve meste zabranem mysterkama, se s tim uz asi moc neudela… Proto nekonstruktivni kritika.
Zaverem: I kdyz jsem si taky mnohokrat, kdyz jsem pred cestou koukal co v Pardubicich pribylo, povzdechnul "zase Dragonovka" a u mnohych nerozumim casti zadani, nechci na IL. V IL i jako PM nemam a nikdy jsem nemel nic. Ze je nekde cache ktera se mi nelibi, tak je, no a co. Vzdyt jiny nad ni muze jasat, ze je podle jeho gusta.
A ze nekde nekdo rika ze "Dragonovy" nestoji za nic? Mas u vas v hospode kvuli tomu drazi pivo? Tak nad tim proste mavni rukou a neres to…

Proto vznikly proklinane a vetsine lidi nic nerikajici PMO, mestske obvody. A ze jsme si kuli tomu vyslechli veci. Aby se zredily mysterky. A to sem taky nepatri:). (vice informaci o teto serii poskytuji prec contacting cherubin na gc.com:)) )

to Dragon: kdyz chces jako tu zpetnou vazbu jo, tak kolega s tim overovatkem souradnic ma docela pravdu:), obcas by bodlo:) a lidi by te nemuseli tak casto otravovat ;).

Taky nejsem místní. Mysterky lovím až jako poslední, když už mi v oblasti nic nezbývá, pracovně sedím u počítače času až dost. Když už nějakou vyluštím, tak se mě víc líbí ty bez ověření souřadnic, protože nejistota nálezu je dobrý adrenalin navíc. Je to pro mě pak jiný rozměr hledání než na tradicionálce. Např. na jedné Dragonově jsem hledal dost dlouho skoro o minutu jinde. Keška by tam šla taky dát. O to je pak silnější zážitek z nálezu než když jde člověk na jistotu.

No já nevím, školy nemám ale jestli je to jenom pár rejpalů tak bych se jejich řečmi nijak nezatěžoval.

Tohle Petegeo vystihl dobře. Přesně tak si připadám na Českolipsku :wink: - hromada mysterek se zadáními nad kterými marně bádám co chtěl básník říci. Ale nadávám kvůli tomu autorovi? Ne, protože je očividně řada lidí kterým se to líbí.

Rano jsem si dovolil napsat jednu poznamku a nasledna reakce DR byla telefonat a zalozeni tohoto vlakna. Tedy ne ze by to byla ciste moje zasluha, ale asi jen ta posledni kapka :wink: Kazdopadne se mu zdarilo odfiltrovat prvotni emoce a musim rici, ze [gc]GC1D6G0[/gc] je nyni alespon dle listingu uz ta prava obalkova - tedy prava dle meho soukromeho nazoru. Jeste bych smazal ten text "TATO CACHE JE DOBROVOLNA. NIKDO NENI NUCEN K JEJIMU ODLOVU !!! ODLOVU SE KAZDY UCASTNI NA VLASTNI NEBEZPECI." ze vsech kesi. Mam dojem, ze to nic neresi a trosku rusi esteticky dojem z listingu /i u PPM/.

Co se tyce otazniku v pernikove, jiz to zde bylo napsano. Nekdo s tim zacal, pak vznikla serie PPMxx a nyni, kdyz zacina novacek zakladat kesku, tak to vetsinou je zase otaznik, protoze to je prece dle mistniho vzoru zadane a pak je dost rozcarovan, kdyz od casti mistnich sklizi negativni reakce a vlastne nepravem. Tedy mel urcite pockat az nalezne alespon 100. Co se tyce kvality PPMxx, nemam k nim co rici, ja je neresim stejne jako ostatni otazniky. Ale rozhodne to neni z duvou, ze je autor DR a nebo, ze jsou spatne. Taky jsem mel par napadu, ale proste badani a sezeni u PC, je jina cesta nez cekam od GC a taky jina hra nez jsem zacinal hrat. Kdyz se obcas k nejakemu otazniku dokopu, kolikrat musim uznat, ze to bylo treba vtipne ci zajimave reseni, ale ten ztraceny cas :frowning: Proto mne mrzi, ze takto blokuje sve kese i treba OSPO a ten je ma pritom ulozene v pekne prirode. Nazor, ze mam neco lustit a finalka je pak za odmenu, me proste nesedi.

To Onovy+Cherubin - mam dojem, ze dost nazoru vam sdelil Wexicek v sobotu. Tedy moc jsem neposlouchal, ale vim, ze se o to snazil dost inenzivne :wink: Co se tyce otazniku v obalce [gc]GC1D23Q[/gc] je tam tech nazoru uz popsano dost. Sice patrim k tem, co ji nemaji odlovenou a uz pisou WN, ale to se tyka typu kesky. Vlastni provedeni schranky vam prece kazdy pochvalil, tak muzete byt spokojeni. Serie PMO - prvotni ulozeni nekterych kesi nebylo zrovna to prave. Cast byla ulozena na peknych mistech. Pokud vim, doslo k presunum tak by to melo byt uz OK. Chapu vas problem, ze vetsina atraktivnich mist uz byla blokovana jinou keskou. Jen je otazka zda BMC je ten spravny namet. Treba stacilo udelat jen ty zajimave jako klasicke tradicni (a alespon small), ale pak by to nebyla serie PMO. Nema cenu nad tim dal badat. Zkuste nejakou prirodni.

Je skoda, ze GC neprinasi jen zabavu, ale i takoveto trable. Je treba to ignorovat nebo bude nutne si najit jinou zabavu. Starosti mame prece jinde dost!

PS: Na IL jsem si nikdy nic nedaval a ani nehodlam.

Možná tak na východní předměstí, ale dál už rozhodně ne :smiley: O Dragon Riders v Praze přece ještě nikdo neslyšel. Kdo to je? :pB)


Soudruzi, bratři a návštěvníci Perníkova, co to řešíte za ptákoviny? Poslední zajímavou informací, kterou jsem si tady na fórech přečetl, bylo před dvěma měsíci, jak zavázat tkaničku, aby se nerozvazovala. Od té doby zas abych jen litoval, že jsem ten gc.cz ze zvyku otevřel…:expressionless:

To: Dandra - jaké ptákoviny. Prostě dolaďujem kešky :slight_smile: A náhodou se to občas podaří! Něco se dá u piva a něco je lepší si v klidu párkrát přečíst :slight_smile: Ale to vázání tkaniček bylo asi užitečnějsí, to máš určitě pravdu i když moje nové boty se nerozvazujou ani s tou zažitou klasickou kličkou.