My jsme s tim uz par set kesek odlovili. Citlivost je ve srovnani s kolegy spis lepsi. Problem je "staticka navigace" at to je co to je. Proste bezet terenem 4 dostatecne rychle aby navigace nezamrzla je nekdy srandovni, obzvlast pro prihlizejici mudly. Ale vetsinou to neni problem. Zkouseli jsme externi modul se SIRFem, navigace byla lepsi, ale kdo se o to ma starat?
Jojo, hlaska "Pockej tady na mne, zajdu to rozbehnout"
byla v terenu velmi casta. Na louce to nevadi, ale na miste, kde je premudlovano, je to minimalne podivne a clovek prestava byt nenapadny. ![]()
Kazdopadne jsme s Kaiserem odlovili nekolik desitek prvnich kesi a nebyt neho, asi bych s geocachingem nikdy nezacal.
Jeste jedna poznamka, ktera je i neni mimotema, duvodem, proc jsem presel na Oregona, byla prave ta nutnost rozbihat se a to, ze jsem ocekaval, ze mne GPS zavede na metr presne ke kesi. To druhe byla samozrejme iluze, oregon neni o nic moc presnejsi, jen ukazuje smer porad a neseka se. Ma samozrejme milion dalsich vychytavek, ale presnost by rozhodne nemela byt duvodem k upgradu z Kaisera.
Trochu bych toto téma obnovil. To "static-navigation-like" chování někdy není úplně žádoucí a rád bych se zeptal, kdo z vás si ke Kaiserovi koupil externí GPS bluetooth modul a jak je spokojen.
Ono se strojem v ruce před tělem si člověk stíní (právě svým tělem) a protože jsme hromada celkem vodivého rosolu, tak elmag. záření stíníme docela dobře. V lese to může znamenat značné zhoršení DOP. Kdysi jsem tak spolehlivě lokalizoval polohu BTSek v terénu - stačilo se na místě otáčet a sledovat na mobilu intenzitu zamknutého kanálu. Až jsem se divil, jaký stín jsem v elektromagnetickém poli vrhal.
Takže bych uvažoval v některých případech hodit na čepici/pod čepici nějaký útlý GPS BT modul se SirfIII (nebo lepším chipsetem) a mít tak k dispozici stále nejlepší možný signál a hlavně bez té proklaté jakoby statické navigace.
Ale který? Ne vše chodí optimálně se vším…
No ja si kupoval Kaisera s tim, ze sice interni GPS ma, ale ze mam svuj osvedceny BT modul, na ktery jsem zvykly, a ktery me jeste nezklamal. Jedna se o i-Tec BT-339, coz je sice uz docela postarsi kousek, ale nemam duvod menit.
Kdyz jsem ho nedavno nechal doma protoze byl vybity, rikal jsem si, ze ta integrovana GPS pujde prezit - chyba. Kdyz je na jednu stranu skalni stena a na druhou kopec nahoru, nejake "rozbihani" nepripada v uvahu.
Takze za sebe muzu urcite ten iTec doporucit, dneska (pokud uz ho neprestali prodavat) se da sehnat za nejakych 450,- Kc… ja ho kdysi kupoval za necele 3000,-.
Ja na tom byl podobne jako niximor, jen jsem mel modul BT-338 coz je v podstate to samy.Ten modul je opravdu spickovej a vydrz baterky az 16 hodin.
Ale covece ted kdyz pisu o te vydrzi baterky tak jsem si uvedomil, ze jsem videl nejaky modul co mel solarni dobijeni, a pokud by jsi to mel pridelane na cepici, tak je to idealni na dobijeni, pres den by jsi asi nemel problem s tim, ze by ti dosla baterka
. Ale nevim jaky tento modul byl co do kvality ani nevim co to bylo za typ a co mel za cip.
Ja ho kupoval pred 4 rokama za 4500kc.
Kdyz jsem onehda doma prochazel stare faktury, ktere schovavam kvuli zarukam, myslel jsem, ze prdnu do gati.