HTC Touch Cruise - zkušenosti

(ještě jednou PŘEJMENOVÁNO, díky za vaše příspěvky o Mio a E-ten :slight_smile:

Má ho někdo? Jaké zkušenosti s ním jsou, především pak ohledně geocachingu? A jaké jsou alternativní přístroje ?

Díky moc !

Mám model A701 a nemůžu si ho vynachválit. Rychlost, přesnost GPS čipu, neomezené možnosti různého SW a paměťových karet. Jediné mínus je, že není v outdorovém provedení, ale to není snad žádné PDA. I když už je to starší model, nadšenci pro něj vyladili systém (WM6) a rozhodně nemám jediný důvod měnit za jiný :wink: A702 by měl být velmi podobný s mnoha vylepšeními, takže bych ho hodnotil kladně.

… ještě dodám, co se týče výdrže baterek. Při rozumném zapínání / vypínání GPS vydrží i celý den. Nicméně tento problém vůbec neřeším - protože má napájení přes USB, použil jsem olověný 6V akumulátor + stabilizátor s USB kabelem, celé to za pár korun, a výdrž je nekonečná :wink: Těch 800g navíc mě nezabije.

díky, to zní dost dobře, na outdoor provedení stejně nejsem zvyklý (hp iPAQ 6515) U současného stroje mě deptá pomalý procesor, prehistorické zabugované WM, prapodivný GPS čip a křápovitý HW (i tak s ním ale rok a půl spokojeně kešuju:)

jaký SW na té 701čce jedeš ?
A co Wherigo player, zkoušels ?

Rozhodně OZI, umí vše, i zobrazit listingy přímo z mapy, což je strašně pohodlné.
Whereigo player funguje bez nejmenší chybičky :wink:

Ozi + BeelineGPS = naprosta spokojenost

Plánování jsem rozšířil o stroje E-Ten Glofiish X800 a M800, tak bych vás ještě jednou rád poprosil o vaše zkušenosti s nimi. Díky moc !

P.S. vděčný jsem i za návrhy alternativních přístrojů.

No já mám X500+, což bude hodně podobné X800. U OZIho jsem žádné problémy neshledal, u Wherigo je jeden problém, a to že z posledního řádku na stránce je vidět jen horní půlka (to je asi způsobeno VGA displejem). Jinak listingy, mapy, on-line připojení přes GPRS je OK. Navigace je super, nikdy jsem s ní neměl problémy, ale defaultně je výrobcem zapnutá statická navigace, takže tu doporučuji vypnout nějakým externím prográmkem (i když to vypnutí nemusí být zrovna bez zádrhelů). Pokud jde o problémy, tak ty jsou dva. Problém s malou pamětí RAM lze eliminovat výběrem a vhodnou konfigurací nainstalovaných aplikací ale výdrž baterky, to je tragedie. Pokud chceš vyrazit na celodenní výlet tak při použití GPS to je nemožné. Já to řeším tak, že kdykoliv jsem v autě tak dobíjím a pokud je to možné, tak v terénu vypínám GPS. Pokud chci v terénu vydržet co nejdýl, tak GPS zapínám jen při dohledávání a nepravidelně na kontrolu, zda jdu správným směrem.
Toť vše, chceš-li vědět něco dalšího ptej se.

Zdar, tento týden budu mít X600, tak dám vědět jak to maká :slight_smile:
ještě k těm bateríím, dá se sehnat "náhradní baterie" připojitelná přez usb, jsou to lionky. Co třeba tohle?
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/102PBA-212/zalozni-nabijecka-s-usb-konektorem.html

já používám M700 necelý rok a spokojenost, akorát tu HW klávesnici zas až tak často nevyužiji. Taky mě vadí ten skládací stylus, už jsem ztratil 3 :slight_smile:

c[color=blue]aw, mam E-ten Glofiish X650 a jsem velmi spokojeny, sice pouzivam i oregona, ale kdyz jsem nekde jen nahodou tak jedu s etenem a pouzivam LOCIFY a to nema chybu !!
jenom klasicky musim tak dvakrat dene delat meky restart, no proste windows[/color]

Díky, díky! tak teď už naposled - ještě jsem se chtěl zeptat na vaše zkušenosti s HTC Touch Cruise. Údajně by měl být model zaměřený na navigaci, tak by mě zajímalo, zda je v tom lepší než třeba nové modely Diamond nebo Rafael.

Osobně naprostá spokojenost až na výdrž baterie se zapnutou GPS (2 hodiny max a je po ní) takže je potřeba dodatečný doping šťávy :slight_smile:
jinak OZI Explorer a GeoScout a CacheMate a není víc třeba :slight_smile: naviguje dostatečně přesně a spolehlivě… nicméně není to tak operabilní jako přímo na navigaci dělané přístroje je to pořád PDAčko :slight_smile: zase ale to má výborný výpočetní výkon plno nástrojů no má to víc plusů než mínusů :slight_smile:
osobně sem spokojenej… B)