Zatítm nemám PDA a tak jsem se pokoušel Wherigo rozchodit na odemčeném PNA MIO C 510. Bohužel po spuštění se start programu zastaví a vyžaduje noou verzi net framework. Ten jsem ale pro Windowc CE 4.2, které v MIU je, nennašel. Nemáte někdo zkušenost ?
mám Win CE 4.21. a Framevork jsem nainstaloval v pohodě (užil jsem link na wherigo.com)
Nevim jak je to s C510, ale ja jsem si do MIA A701 stahnul nove windowsy i net framework a normalne to facha. Treba to s 510 bude podobne.
Mám Pocket Loox C550 s OS Microsoft Pocket PC v. 5.1 a externí -tec BT 339. WherigoPlayer neumí najít GPS. Auto Detect GPS nezabere. Test GPS Settings na správném Comportu vypadá, že projde, ale při odchodu za GPS Settings trvale to hlásí Error starting GPS nebo jiné podobné hlášky.
Nainstaloval jsem Wherigo na svůj stařičký Acer N30 a tam mi nešlame. Instalace proběhla, ale když dám spustit, tak se nic nestane ? Ví někdo proč ?
Zkus zda se to tak chová i v případě když nemáš přítomnou žádnou cartdridge (ani jiný soubor v adresáři s cartridgemi).
Může to dělat vadná cartridge, nebo i cartridge která má dlouhé jméno či obsahuje nějaké nevhodné znaky (zdá se že vadí podtržítka).
ZCh
Dnes jsem zkusebne nainstaloval na LOOXe N520 s vestavenou GPS a zda se, ze player chodi. Uz se tesim do Zameckeho parku. Ale vidim to tak az za mesic-dva. Mozna, ze do te doby neco vymysli litovelaci. Ti jsou hodne aktivni ;).
Tak nějak mi to šlape, nainstaloval jsem i včerejší novou verzi Playeru. Jediný problém mám se zobrazením. Chybí mi kusy řádků. Neřešil jste to někdo? Zkoušel jsem i emulátor na čtvercové displeje, ten se však odmítá spustit. [color=blue]Edit: emulátor Nyditot se musí instalovat přímo do PDA - nikoli na kartu. Ovšem žádné nastavení nic na zdrcnutém řádku nemění.[/color]Toto je ukázka podobně blbě zobrazujícího PDA:

Kolik užírá Werigo Player z RAMky v PDA?
Stejný problém na Acer n311. Kromě toho jsou v textech poslední řádky "za rohem" a nedá se k nim dorolovat. Zatím to přičítám VGA displeji. Většina hloupých aplikací pro PDA totiž počítá jen s polovičním QVGA displejem, který je více rozšířený. Narozdíl od tebe mě to ale padá hned po vstupu do zóny. Mion a Fénix mi psali, že jsem měl vypnout zvuk, protože to prý kolabuje při pokusu o přehrání zvukového doprovodu. (Zajímavé. Dosud mě nenapadlo, že by třeba puštěné autorádio mělo mít tak zásadní vliv na 100% nehodovost :p)
Hm, zajímavé to je. A spoustu podivných reakcí playeru i překladače jsem taky nečekal. Byl to boj jak s dvanáctihlavou saní. Překonal jsem jeden problém a vyskočil další. Celý týden jsem vychytával naslepo možné mouchy, aby to bylo přehratelné i ve wig-playeru pro PPC, a když už se skoro zadaří, vydají Amoci nový player, který nedokáže aktualizovat souřadnice v zóně a builder-destroyer, který nedokáže můj předchozí script ani uložit, natož zkompilovat.
Bohužel další týden svého volného času tomu už dát nemohu, takže je cartridge hratelná jen v předchozí verzu wig-playeru.
Jen nechápu, proč to na Coloradu šlape od začátku jak víno, a na PPC se není schopen player pořádně trefit do zóny o velikosti 400 m2 !!!![]()
Edit: Možná za to může ta podivná komunikace GPS s playerem v PPC, nebo příliš necitlivé GPS antény v PPC - viz udaj o přesnosti z jednoho z logů - čtvrté číslo zleva je přesnost GPS:
49.89276|14.40100|270.000|19.685|Zone: Proximity - uvodni pozice
49.89295|14.40096|266.000|-1.000|Zone: Distant - uvodni pozice
49.89293|14.40092|264.000|19.685|Zone: Proximity - uvodni pozice
49.89284|14.40086|261.000|19.685|Zone: Enter - uvodni pozice
49.89284|14.40086|261.000|19.685|AttributeChanged - uvodni pozice, Description
49.89293|14.40069|261.000|98.425|Zone: Exit - uvodni pozice
49.89293|14.40069|261.000|98.425|Zone: Proximity - uvodni pozice
49.89293|14.40069|261.000|98.425|ZCommand: exec - info:zobrazit
PPC tam mivaji neuveritelne velka cisla, zatimco Colorado ve stejném místě údaj kolem 3-9 metrů max.
Je-li ten ctvrty udaj opravdu presnost, pak v souboru, ktery jsem ti poslal, je uvadeno take neco kolem 40 metru. Tento udaj je ale nejaky divny. Mam externi GPS na Nemerixu pripojenou pres BT a jeji presnost je srovnatelna nebo i o chlup lepsi nez u 60CSx (vyzkouseno). V jinych programech moje externi GPS uvadi EPE bezne kolem 3-4 metru. Davelska cartdridge mi kolabovala vzdy na fyzicky stejnych mistech, tj. presne na hrane zony +/- 1 metr. V te uvadene "presnosti" bych zakopaneho psa nehledal. Je to spis nekde ve strevech toho zmetku s nazvem WIG player 2008-03-27.
BLIK! Mně to právě došlo… wig player pro PPC neumí metry, zobrazuje vše ve stopách a mílích. Takže to budou stopy…
V Coloradu se dají jednotky globálně pro celý systém přepnout na metry a vypadá to, že wig-player v Coloradu toto přepnutí akceptuje, proto tam jsou údaje v metrech.
Jo, to mám také, problém bude asi opravdu v tom VGA. Jenže, co s tím? Žádný pakvilátor na QVGA jsem zatím nenašel.
Po martyriu preinstalovani vetsiny programu z main memory do file store a updatu .net CF zacalo Wherigo slapat bez obtizi i s temi 64MB… Huraa ![]()
Tak ani nejnovější verze 2.0.5004.4972 si nedokáže poradit s VGA.
Na HP iPAQ 614c taky jede, akorát se pere s ostatními programy využívajícími GPS. Zejména s VisualGPSce se nesnesou, proto jsem musel Visual vyhodit úplně pryč. iGO 2006 + mu ale nijak nevadil…
Jinak ten iPAQ má 520MHz procesor a 128 MB hlavní paměti SDRAM. Celkem slušný stroj, akorát GPSka má pravděpodobně čip od firmy Qualcomm, takže pravděpodobně nedosahuje kvalit SIRF III (ale neporovnával jsem to…)
Pojede to Aceru N 35 s integrovanou GPS ? jeto starší kousek a rrád bych aspoň jednu ulovil. Díky
netuším čím to je ale před rokem mi na PDA wherigo player šlapal bez jedinýho problému. Pak jsem musel kvůli potížím přeinstalovat celé PDA. Před dvouma měsícema jsem se pokoušel opět nainstalovat wherigo plaer. Instalace neproběhne celá kus před koncem zahlásí že program wherigo nebylo možné nainstalovat. Paměti je volný dost, jak na kartě tak v paměti, zkoušel jsem to instalovat na obě místa výsledek stejný. Nedaří se nainstalovat.. netuším čím to. Jediné co mne napadá je že:
měl jsem tam oficiál TomTom6 a i tak nebyl problém jenže když mi řekli kolik chtěj za přejití na novou verzi kvůli aktuálnosti map tak jsem řekl že si raději pořídím TT7 nový.. nakonec to tak nějak dopadlo jenže nový TT přepisuje ovladače BT takže pak nejelo nic musel jsem nainstalovat program pro úpravu ovladačů nainstalovat TT, následně vrátit originální ovladače TT už šlapal tak jak má. Wherigo player ale instalovat nejde Sice nevím jak by přeinstalovaný ovladač mohl mít vliv na instalaci Wherigo playeru ale nic jiného mne nenapadá. Dělat celý reinstal PDA se mi moc nechce.. takže to zatím řeším Opewnig +N96 8g + externí modul. Máte někdo nějaký nápad?
Abych nezapoměl PDA acer N311 BT modul Nokia LD3W. zbylé programy s tím šlapou jak víno.
Zkousel jste nekdo real VGA? Melo by to odstranit problemy s rozlisenim a tim neviditelnym spodnim tadkem v playeru.
Real VGA | XDA Forums)