identity

Všimli jste si také, že se tu stále množí případy, kdy někdo píše příspěvky pod cizí identitou, nebo si dá do jména jen nějakou údernou hlášku?
Původně jsem si myslel, že kdo je tu registrovaný, tak má “výhradní právo” na využívání svého registrovaného jména v příspěvcích, ale bohužel tomu tak není.
Možná by nebylo úplně špatné udělat na gc.cz stejný systém fóra, jako je na gc.com, tj. není registrace => není příspěvek.

Viděl bych trochu problém v tom. že se v současnosti nejde na gc.cz registrovat :frowning:

A pokud vím, tak i na fórech s registrovanými uživateli se diskutuje podobně zmateně :frowning:

Ono se na fórech s registrovanými uživateli dělá zase to že si někdo těch identit zřídí víc, jedna identita hodná a druhá zlá.

Tady by byl asi problém s tím, že každý registrovaný uživatel musí mít alespoň jednu nalezenou keš, takže by ten hodný i zlý museli chodit na keše spolu společně :slight_smile:

A to je nejakej problem? :o))

Hehe to je skoro jako Jekyll a Hyde :slight_smile:

edit: Zase s krizkem po funuse…

Ano, i tak to jde.

Někdo půjde sám na cache, ale virtuálně bude mít s sebou celou partu lidí…

No tak tu ještě potom je možnost IP adresy a nebo Browser identification, to už by bylo psaní pod několika identitama docela stíženo…

Kdepak podle IP adresy, dnes jsou třeba celé studentské koleje za jedním proxy serverem a všichni mají pro okolní svět stejnou IP adresu. Zbavit se prudiče když chce prudit není jenom tak (na jednom fotoserveru takhle jeden magor prudí už pár měsíců a postupně si zřídil asi 20 identit). Zablokuješ mu IP adresu a on bude prudit přes jiného poskytovatele nebo přes veřejně přístupný proxy server (anonymizér) kterých je na internetu plno. Bohužel. Kdyby fungovalo spojení s gc.com tak by se dalo použít pravidlo jeden účet na .com - jeden účet na .cz. Ale na takhle specializovaném fóru jako je gc.cz se myslím moc prudičů nevyskytovalo a nevyskytuje.

Nejjednodussi by asi bylo:

a) povolit registraci komukoliv

b) az/pokud se rozjede znovu komunikace s gc.com, tak zavest pravidlo ze kdo ma ucet na gc.com, ten se muze se stejnym nickem zaregistrovat i zde.

c) a hlavne: zakazat komukoliv neprihlasenemu prispivat pod nickem, ktery ma registrovany kdokoli jiny.

Pak uz se sice muzou vyskytovat uchylaci kteri pouziji “L” misto “i” nebo nulu misto “O”, ale porad se daji snadno identifikovat.

nojo… ale co my, co kesujeme spolecne a mluvime kazdy sam za sebe. Mezi Jarmilou a Robertem je docela rozdil, byť jsme oba Barrandoffská dynastie.

Pod to se podepisuji. Choze

Ja ne, cookies nepouzivam, heslo sem si nejsem schopny zapamatovat, tak ho vyhledam jen vyjimecne. No a obcas neco napsat chci. Pokud by alespon heslo zde slo zmenit na neco rozumne zapamatovatelneho, pak mozna … Ale stejne spis ne. Anonymnich sprostaku je zde fakt docela minumum, a mozek si je jako anonymy tridi sam. Prispevku pod cizim jmenem taky, stalo se co ja vim parkrat, nema cenu resit.

A ono nejde??

Nejsme si jisty. Minimalne je to zmateny tak ze uz ted v podstate pisu bezne bez prihlaseni

Ja si naopak zcela jisty jsem. Jde to… a velice jednodusse na nekolik kliknuti a uhozu do klavesnice. Zmateneho na tom take nic nevidim, snad jen ze automaticke odhlaseni obcas nastane drive, nez by clovek potreboval.