ikonka ceskeho geocoinu

Ahojte prace na ceskom geocoine pokracuju, moj kamarat Riki Watzka nam urobil navrhy na ikonku ceskeho geocoinu, vyjadrite sa, ktory navrh sa Vam najviac pozdava :slight_smile: Ikonka bude v profiloch geocacherov, na stranke cache, ked tam bude vlozena, atd., podobne ako su TB, us geocoiny atd.

A


B


C


D


jakoze hlasovani? :slight_smile: tak ja rikam prvni varianta (lev a vlajka), nebo mozna druha (jen lev). urcite ne jen vlajka …

Radsi bych tam videl jesterku, jink D.

Tak tedy asi za B, pac to vypada jako ikonka mince a ne jako ikonka knofliku nebo hopiku, jako napr. nemecka ikonka. Mozna by na pusobivosti dodalo spis stribrne, ci zlate zabarveni.

Nicmene varianta E (jesterka) by byla asi taky velmi zajimava…

Samotný lev je OK, ale z hlediska ikonografie a čitelnosti je nejlepší poslední typ vlajky. Z ikony by mělo být vidět, že jde o Czech geocoin což ještěrka nesplňuje… Bijte mne ale stojím si za tím (ale můj názor je názor člověka, který se léta jako “second job” živí aplikovanou grafikou a DTP…)

Michal

Ja jsem pro A

Podle me je moc fajn A a rozhodne bych pro nej hlasoval vsemi svymi moznymi hlasy.. ;))))

Kdybych to mela hodnotit jenom podle toho, co se mi libi, tak by to bylo B, ale fakt je, ze to ma byt Czech geocoin a pro tento ucel podle meho mineni nejlepe vyhovuje D,. Asteris

B - je nejhezci a nejvic odpovida vzhledu mince (vlajka na ni neni, lev ano).

A.

Libi se mi varianta B, ikdyz barva je takova smutna. A diky autorum za Vasi praci.

Jsem fšemi XX pro D=ještěrka.
Když jinak nedáte, tak záložní varianta je B (nějaká veselejší barvu by se nenašla?)

B

Me se nejvic libi A.

P.S: Nemoh by mit ten lev aspon vocas z jesterky??? ;o)))

IMHO jsou navrhovane symboly prilis vazne a ceske putovni minci tak stale chybi jedna dimenze reprezentace a tou je bezpochyby nase ceske pivo. Proto navrhuji ikonku pekne napeneneho pulitru zlataveho moku. At ve svete vidi, ze mame krome nejhezci mince take smysl pro legraci :wink:

no a co takhle neco jako je B akorat ten lev mensi a kolem nej jesterka :wink:
jiank hlasuju pro A je to takove veselejsi

Přátelé, lvi jsou sice hezcí, ještěrka také určitě mooc fajn, jenže ikonka v geocaching.com je bimapa o pevných max. rozměrech 32 × 32 pixelů. Zkuste si zdejší ikonky vměstnat ve Photoshopu do uvedeného rozměru (zde mají ty malé nejmenší rozměr 44 pix) a uvidíte jakej je to maglajz… někdy je méně více a v PC grafice to platí dvojnásob. Takže 4 geohlasy D-teamu pro variantu D. Osvětlení a “reliéf” typu DE coinu by navíc ještě ikonu vylepšilo…

M+P+A+E

PS: podívejte se na některé ikony geocoinů států USA, například Michigan je z podobného důvodu naprostá hrůza, narozdíl od jednoduchých typů Tennesee či New Mexico. Kromě toho jsem ochoten vsadit flašku něčeho dobrého, že další evropské národní geocoiny, které jsou v “očekávání” budou následovat německý příklad a budou odvozeny od vlajky ( tj. Británie bude mít Union Jack a Norsko kříž… )

pravdu díš, vůbec mě nenapadlo podívat se na ty malé verze, v tom případě volím trapné C nebo D

Taky Decko. Dorcadion ma pravdu, bitmapy teto velikosti moc detailu nesnesou.

Me by se libilo bud B v nejake “mincovnejsi” podobe - treba takhle:

a pokud to neprojde, tak jsem pro D :slight_smile: