Informace o nadmorske vysce

Nepopiram, ze mne inspirovalo jedno pokusne makro pro nejnovejsi GSAK… :wink:

A tak vzniknul plugin pro Geoget, ktery pres webovou sluzbu na geonames.org zjisti nadmorskou vysku kese a zapise ji do tagu Elevation. Projizdi se cela databaze, ale webove sluzby se pta jen pro kese, ktere dosud tento tag nemaji!

(Takze poprve to bude trosku na dele, ale aktualizace jsou pak bleskove…)

Tak zkousejte: http://geoget.ararat.cz/file/elevation.zip

Wow! Pro milovníky mat. oboru jménem statistika další třešnička do GGčka :slight_smile: Díky za upozornění, jdu to hned prubnout.

Ten tag Elevation si mám vytvořit , nebo kde ho mám najít.

Ten ti vytvori ten skript. pustis ho, a on ti projede databazi a ten tag nastavi vsem kesim, ktere jej jeste nemaji.

Skript jsem pustil, jak píšeš trvalo to nějaký čas, ale teď nevím kam se podívat na ten tag v GG2?

  • Podle tagu muzes filtrovat.
  • Obsah tagu si muzes nechat zobrazit jako sloupecek ve vypisu kesi.
  • Nebo se ti take obsah tagu pise v listingu.
  • S hodnotami tagu muzes pracovat ve skriptech.

Proste zalezi jen na tobe, co zrovna potrebujes. :wink:

Tak tohle je pěkný :wink: … určo vyzkouším … uvidíme jestli to MaFa třeba začlení do GGStatu … např. keška s nejvyšší nadm. výškou, s nejnižší, průměrná …

tak v dalsi verzicce geogetu uz pujde numericke razeni na tagovem sloupecku.

to znamena, ze kesky bude mozno ve vypisu take tridit treba podle te nadmorske vysky.

Tak jsem to zkusil, ale padají mi z toho pěkné nesmysly, např.

[cache]GC1D2KW[/cache] Vieste 530m -keš je tak 10m nad mořem
[cache]GC14448[/cache] Jizerské tisícovky - Poledni kameny 979m - to je na tisícovku málo
[cache]GC1CZBW[/cache] Pod oborou - 4m - na kopec nad Libercem to je taky málo

a mnoho dalších…

No, predne data jsem si nevymyslel ja, ale pochazi povetsinou z radaroveho mereni z vesmiru. takze nemohou byt stejne presna jako geodeticky bod. navic vyskopisna databaze popisuje teren jako ruzne velke ctverce s prumernou vyskou. Dalsi duvod pro nepresnost. A co mi sluzba vratila, to jsem tam dal.

Jizerske tisicovky mam take 979m, coz mi vzhledem k vyse uvedenemu prijde jako odpovidajici vysledek.

A Pod Oborou mam ja jako 522m, coz by melo take zhruba odpovidat, ne?

Zkus u zjevneho excesu u te kese ten tag smazat a projed to tim makrem znovu. Uvidis, jestli ti tam da zpet divne cislo, nebo spravnou hodnotu…

Tak mně osobně to jde v pořádku a to po kontrole většiny kešek (poslední verze GG2 2.0.18.400).
Zkoušel jsem stáhnout do databáze GG2 kešku GC1CZBW (Pod oborou) a po spuštění makra mně to ukazuje 522 m n.m.. Podle letmého pohledu do mapy to sedí.

Jinak to řazení (od nejvyšší nebo naopak od nejnišší nadmořské výšky) mně funguje v pořádku v aktuální verzi GG2.

No to prave nefunguje. radi se to jako retezec, takze hodnoty s rodilem radu to zaradi spatne. Schvalne se podivej na kesky s vyskou 100 a 1000 metru, jak jsou zarazene…

To je mi jasné :slight_smile:

Souhlas

Vypadá to tak, že příčina je v tom, že ta webová služba je momentálně asi trochu přetížená a občas neodpovídá no a makro nenuluje načtenou výšku a použije klidně tu předchozí, takže se čísla přiřazují trošku náhodně. Po opravě níže už to vypadá lépe.


    
s:=''; // tohle tam chybí
if not GC.tagHavecategory(tagelev) then
    begin
      p := '?lat=' + GC.lat + '&lng=' + gc.lon;
      if HttpAsk('GET', url1 + p, '', '', s) then


EDIT: opravena oprava chyby :wink:

Tak to mas pravdu, opravim to. Nove makro uz bude standardni soucasti distribuce od dalsi verzicky Geogetu.

…bacha, tu ukazku mas opravy mas blbe! Tak jak to mas tam udelane, tak se to vynuluje jen kdyz ta kategorie u kesky neexistuje a v kazdempripade zjistujes vysky.

To nulovani promenne S dej jeste pred ten IF.

Nojo, jasně, asi šilhám :wink:

zajímavá věc a vypadá, že funguje :wink: dík

Jo takhle to je… já mám právě kešky jen v trojciferných hodnotách, takže ten problém nepoznám. Ok, díky za vysvětlení.

Nejedná se o žádný závažný problém, ale když zaškrtnu Numeric sort, sloupeček se mi netřídí vůbec. Jen se v záhlaví otočí šipka, ale kešule se ani nepohnou.

+1