Zdravim,
mam takovy problem. Kdyz do GPS naistaluju Topo Czech + Atlas10, tak mi GPSka ve volbe Hledani adresy nenabidne ulici. Kdyz vyberu ve slozce kde se zadava Mesto, aby pouzila mapu Altas10, tak tak dokonce zadne mesto neni (!) Pokud tam ale naistaluju samotny Atlas10, tak je vse OK, mesto tam je, ulici me to nabidne a vsechno je OK.
Asi vim kde je mozny problem, Topo Czech je routovaci a ATLAS10 taky a nejak se tam ty routovaci data zrejme perou, pri hledani adresy
si to bere data z TOPO Czech a pokud tam ulice neni (v mensich mestech u TOPO nejsou), tak nic nenabidne. Napadlo me jedno reseni - nahrat TOPO Czech bez routovacich dat a Atlas10 s routovacimi daty.
Jenze… Vcera jsem si s tim hral v MapSource (posledni beta verze) a neslo me to. Kdyz jsem vybral tim mnohouhelnikem obe mapy, tak to slo
prepinat bud vsechny mapy bez nebo vsechny s routovacimi daty i kdyz jsem oznacil jenom mapy ATLASU v tom vyctu map v levem sloupci… Nevite pls nekdo co s tim? Diky vsem za pripadne reakce. Tomas
Reseni je jednoduche. Do GPS nahraj obe mapy a v nastaveni map si jednu vypni a druhou zapni.
To jsem zkousel a nejde mi to. Nastaveni “ukazani” map v Nastaveni mapy nema myslim zadny vliv. I kdyz vypnu vsechny mapy, tzn. na displeji nemam zadnou mapu, tak pokud jdu Find a dam Hledat adresu, tak to funguje zcela nezavisle, tzn. nabidne mi to Mesto atd. Pokud jdu do te volby Mesto a dam Menu a vyberu jakou chci mapu, tak kdyz vyberu Atlas10, tak tam zadne mesto nemam. Pokud tam dam Topo CZ tak to funguje, mesta se mi tam zobrazi a ja mohu zadat mesto. Kdyz teda zadam mesto a prejdu do Ulice, tak tam nenamam nic, protoze v Topo ulice mensich mest nejsou. Nebo se myslim a fakt to nastavuju nejak blbe???
Nechci zakladat nove vlakno, chci se jen zeptat na jednu vec. Mohu mit nainstalovany mapsource s mapami TOPO Czech na dvou ruznych strojich? Mam to ten na desktopu a chtel bych to pouzivat s GPS i v notebooku.
[quote] JedlaTeam: Nechci zakladat nove vlakno, chci se jen zeptat na jednu vec. Mohu mit nainstalovany mapsource s mapami TOPO Czech na dvou ruznych strojich? Mam to ten na desktopu a chtel bych to pouzivat s GPS i v notebooku. [/quote]
Já mám MapSource nainstalovaný na dvou strojích. Nevím, jak je to s licencí, zda je jen na jeden, ale rozhodně to funguje.
Jo to fungovat bude.
2 Tom1305: Aha uz jsem pochopil co jsi myslel. Kdyz dam vyhledavat adresu s vyberem v urcite mape, tak se zobrazuji mesta i v R10v6. Vsechno funguje jak ma. Nikdy me nenapadlo vypnout vsechny mapy a dat hledat adresu. Je videt, ze vyhledavani je opravdu nezavisle na zapnute mape. Kazdopadne mi v Picodasu rikali, ze pokud se nechavam navigovat, tak musim mit zapnutou jen jednu mapu, jinak bude navigace fungovat spatne. A v MapSource opravdu nejde vybrat routovaci data jen u vybranych map. S problemem vyhledavani zkus nahrat mapy znova, restart GPS, preinstalace map a MS v pc, dotazat se v Picodasu. Vic me nenapada. Asi jsem ti moc nepomohl.
2 JedlaTeam: Ja to tak pouzivam bez problemu. Ted jsem schvalne znovu nakoukl do licencnich podminek a presne je tam uvedeno:
2. MUZETE:
c) pouzivat kopii Produktu na druhem pocitaci, pokud tato kopie není soucasne nikdy spustena s prvni instalaci Produktu.
Inri: Diky. Vcera jsem odinstaloval Mapsource, nainstaloval TOPO CZECH spolecne s Mapsource a pak jsem naistaloval jeste ATLAS10. GPS pripojil jako USB Mass Storage a smazal jsem ten soubor s mapama *.img nebo jako to ma priponu. Pak jsem GPS vypnul/zapnul a nahral jsem tam TOPO CZECH + ATLAS10 s routovacimi daty. A nepomohlo to. Porad mam problem s tou Adresou, me se tam proste u mensich mest neobjevi. Kdyz vejdu v teto slozce do Mesta a vyberu si mapu Atlas10, tak to napise Nenalezeno nebo tak neco. Je zajimave, ze kdyz jdu do Find a Mesto, tak to normalne s ATLAS10 funguje. Jo, GPS fw mam ten nejnovejsi 3.10 a sirf3 fw mam taky ten posledni, tusim 2.90.
Mohu se zeptat, jakou verzi Mapsource pouzivas ty a jaky fw mas na GPSce?
Diky