iPhone...používáte někdo na GC?

Tak by mě zajmalo jestli někdo hledáte kešky z iPhonem? Jaké máte skušenosti? Jaké programy…apod.Díky za odpovědi.

to jako skrýš vyrobená Z iPhonu?

Na mobilmanii byl myslim nejaky clanek na tohle tema - o oficialni aplikaci groundspeaku.. Tak se tam zkus podivat.

Geocaching® mobilní aplikace v akci jsem to nevidel.

Jak jsme se provinili,že už i mobilmanie recenzuje aplikace na geocaching?!

ze by proto, ze je to iphone? a ze by proto, ze to pise marekl? ze by proto, ze je to stejny clanek jako na navigovat.cz… :smiley:

Tak to jo, na navigovat jsem si na články o gc už docela zvykl…

Vzdyt navigovat je "podserver", ci jak to rict, mobilmanie (snad me marekl nezlyncuje).

Kámoš si ho asi koupí , tak dám (nebo on)pak vědět :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D.

Já ho používám, prakticky výhradně. A až oslavím malé GC jubileum, tak ho vyměním za něco pořádného. :slight_smile:

Asi největší problém mám s tím, že se lokace vzorkuje z GPS hodně pomalu - přesné číslo nevím, ale podle odhadu to bude tak 10-20 sekund, takže šipka je celkem nepoužitelná - stačí se trochu pootočit a už mířím úplně jinam, aniž by mě jakkoliv varovala. Krom toho kompas je taky jen počítaný z GPS souřadnic, takže it likes to move it, move it B). Co se týče citlivosti přijímače, tak to nemůžu porovnávat - s dospělou GPS jsem zatím nelovil - ale indikovaná přesnost ± 200m není v lese (opadaném) nic neobvyklého.

Na druhou stranu, vyhledávání kešek v bezprostředním okolí je super věc na "ad hoc" caching bez přípravy (hele, mám hodinu volno…), listingy, hinty i last logy jsou vždycky po ruce a teď po zpřesnění ortomapy od Google je zaměření podle fotky snad ještě přesnější než s normální GPS, hlavně v Praze. Hezké je taky to, že můžu rychle zkontrolovat, co má ten který TB/GC aktuálně v plánu a podle toho ho z kešky vyzvednu nebo ne. Takže sečteno a podtrženo, je to docela šikovný nástroj (když má člověk jak dobíjet - výdrž bych odhadnul v plném nasazení tak na 4 hodiny) a budu ho nosit s sebou i nadále, ale už se těším na Garmina…

Programy: Oficiální GC aplikace, Geopher Lite (oficiální program si nenechá vnutit jiné souřadnice - takže na multiny ap. je potřeba něco jiného), původni předinstalovaná Google Map aplikace.

200 m rozptyl v lese? Fakt?

Hmmmm, tak jsem teda zvědavej.Moc pozitivní informace to nejsou.Uvidíme.

Přátelé, kamarádi, mám sice s iPhone odlovenou jenom jednu kešku (Griselda), ale musím říct, že jsem spokojený. Přesnost a rychlost reakce je určitě horší, ale pro hledání naprosté většiny kešek to musí stačit. Použil jsem oficiální aplikaci Groundspeak’s Geocaching iPhone Application, která mi hodně vyhovuje.

Geokešeři na diskusích na gc.com si hodně pochvalují taky aplikaci Geocaching ToolKit, která umí všechny možné konverze, které geokešer může potřebovat.

Takže pokud máte iPhone, stačí vám 8 Euro a můžete vesele hledat. Děkuji za pozornost.

:wink: takže jsi šalamounsky nečekal na 18 nalezených keší a pořídil sis IPhona??:slight_smile:

Kdepak, iPhone mám dlouho, vyfasoval jsem ho v práci. Akorát jsem nevěděl, že se dá z něho za 8 Euro udělat skoronavigace. Těch 18 keší platí. Navíc s iPhone se na některé kešky asi chytat nebudu (opravdu mu všechno dlouho trvá a není moc přesný).

Zdravím všechni geocacheři. Já jsem tady možná trochu lama, protože jsem popravdě ještě žádnou keš nehledal a k těmto stránkám (a celkově ke geocachingu) jsem se dostal teprve před třemi dny. Chci jen reagovat na toto téma. Osobně mám iPhone3G již delší dobu a co se týká integrované navigace, tak si nemůžu stěžovat. Měl jsem i jiné telefony s externími GPS moduly a nebyl jsem s jejich přesností tak spokojený jako s ajfounem. Možná svou reakci za pár dní doplním o opačné názory na tento přístroj (až budu někde bloudit v lese a tápat a marně hledat nějaký náznak skrýše), ale co mám otestované zaměření polohy nanečisto, tak jsem se vždy trefil na +/- 5m a to je oproti jiným přístrojům celkem slušné. Ještě jsem tedy nebyl v lese, ale vždy jsem to zkoušel ve městě. Každopádně jsem si stáhl skvělý soft geocaching 1.0 od Groundspeaku a zdá se mi to clekem přehledné a na ovládání jednoduché. Musím trochu oponovat uživateli Kicune, jelikož moje šipka na kompasu v této aplikaci změní směr ihned potom, co udělám krok stranou a přepis aktuální pozice je naprosto okamžitý. Uvidíme o víkendu, kdy chci vyrazit na první lov. Každopádně sem ještě hodím další postřehy s funkčností nebo nefukčností iPhonu jako navigace pro GC.

Zatím se s Vámi loučím a přeji všem lovu zdar :smiley:

Dovolil bych si přidat také trošku do mlýna.

iPhone jsem měl před tím než jsem se do Geocachingu pustil (3G) ten má asistovanou GPS - ne klasickou. Což je jistý rozdíl. Signál se získává z GSM vysílačů, ne z družice. takže místa kde je dobré pokrytí signálu, klidně i interier budov, apod je naprosto bez problémů.

Hledání outdoor - mimo město jsem ještě neměl možnost zkusit, ale ve městě jsem celkem pohodlně odlovil 27 keší za týden a kousek.

Používam pouze oficiální aplikaci přímo od Groudspeaku a funguje dobře. Lze jí vytknout pár věcí, ale doufám, že bude ještě další vývoj ..
Konkrétněji: Aplikace pomalu načítá keše. Tím že je dostupné jen Edge nebo GPRS, tak to občas chvilku trvá, ale je to stále velmi použitelné. Jen to není hned. Neumí zobrazit mapu s blízkými kešemi, pouze jako textový výpis.

Výdrž je rozhodně dostatečná, protože to nemusí běžet stále, ale občas se podívám na mapy kudy přesně, listing a případně hint si na tu chvilku zapamatuju (obvykle ;)) a je to. Takže po mi to vydrželo na celý den pobíhání všude možně a odlov většího množství kešek.

Takže obecně mohu iPhone doporučit. Bohužel jsem se ještě také nepotkal s dospělou geo (turistickou) navigací a až potkám napíšu jak si stojí vzájemně. Myslím, že jakmile vyrazíme někam s haraldem, tak příležitost bude.

Družice potřebuješ vždycky, pomocí ničeho jiného řádově metrové přesnosti zatím nedocílíš. (Jen pomocí BTSek jsou to i při hustém pokrytí desítky až stovky metrů, při špatném i kilometry.)
U A-GPS jde o to, že z těch družic nemusíš přijímat datovou zprávu (efemeridy a almanach), tu si právě můžeš stáhnout přes mobilní síť. Další možností je, že pomocí mobilní sítě kromě datové zprávy přijímač zjistí také svou přibližnou polohu a může si pak lépe dopočítat, jaké signály s jakými dopplerovskými posuvy má zkoušet přijímat.
A ještě další možnost (tzv. snapshot GPS) spočívá v přijetí fragmentů signálů… opět z družic a v jejich zaslání výpočetnímu serveru, který z nich určí polohu a pošle ji zpět.
Která z těchhle možností má momentálně vůbec šanci být využívána a kterou používá iPhone bohužel netuším, bez dálkoměrných signálů z družic se ale určitě neobejde (v rámci AGPS).

Take bych chtel malinko oponovat clanku od degarda. To, ze by asistovana GPS urcovala polohu podle bunek operatora, je pekna blbost. A-GPS je klasicka GPS s tim rozdilem, ze ma navic moznost stahovat polohu satelitu z netu a tim urychlit pripojeni na druzici. Tato funkce jde u nekterych telefonu vypnout. U iPhone tato funkce samostatne neni, ale pokud nechcete pri navigovani stahovat data z netu, jednoduse vypnete edge a gprs a pak jiz mate pouze klasickou GPS navigaci. Otazka presnosti urceni polohy je druha vec. Uvidim jak pracuje v terenu, az odzkousim, ale ve meste jsem byl naprosto spokojen.

Tak to jen kratce k predchozim reakcim a ted zase hura do prace :wink:

V něčem máte pravdu, ale jak vysvětlíte, že jsem schopen určit svou lokaci indoor? Klidně i pod zemí, bez jakékoli možnosti vydět satelit? Stejně tak v hustě zalistěné oblasti, kde se normální GPS nechytne a já tam mám GSM signál .. ?

Ale rozhodně nejsem odborníkem v této oblasti.