na IRCnetu jsme zalozili kanal Geocaching.cz jste vitani
super
super, dobrej napad
diky - hned sem se pripojil a sem tam - chtelo by to vic lidi - do ted se resi jake kese sou nove atd… softy
jelikoz kanal zatim zrovna nepraska ve svech tak pro ne-irc-znale kesery: na irc se da pripojit napr. pres klienta
mIRC, pod linuxem irssi nebo BitchX, webove rozhrani http://www.irc.cz/cgi-bin/irc.cgi, ceske IRCNET servery jsou napr. irc.i.cz, irc.felk.cvut.cz…
nebo krapet lepsi webove rozhrani http://webchat.xs4all.nl/
ale client je stejne nejlip www.mirc.cz nebo miranda
A co takhle kdyby to tam nebyl samý cajzl ? ![]()
(tímto se omlouvám všem přítomným na kanále :-))))
no tak to prrrrrrrrr ja su z moravy ! ![]()
Tož a jak to rozjedu na mirandě?
bez do menu- Options, pak na karte plugins zaskrtni IRC a chat, vypni zapni mirandu a pak zase vlez do options a tam na karte IRC vyber server IRCnet CZ EU prague, zadej nick a muzes se prihlasit, akorat jeste zadej druhej nick nejakej nahodnej aby byl unikatni, jelikoz je spousty lidi prihlasenejch je velka pravdepodobnost ze tam nekdo uz ma ten tvuj
Až na to, že je pořád offline ten návod funguje… ![]()
kdyz se das online tak si pres menu IRC klikni na zobrazit server a tam ti napise co je za problem
[12:00] Connecting to IRCnet (irc.felk.cvut.cz: 6667)
[12:00] Disconnected
takze bez do menu option a IRC a tam nastav port 443 a adresu irc.i.cz , filemonovy to tak funguje tak snad to pujde.
Tak pres Mirandu na prvni pokus, bez problemu fungujeme
, bezva pokec, pro cca deset vyvolenych stale stejnych lidi
, kdyby se to rozmohlo, bylo by to fajne
Nevím, ale kdykoliv zavítám na Geocaching.cz tak tam nikdo není
Nevím jestli IRC je zrovna ideální pro tuhle komunitu, možná by to mohl být námět pro tenhle server, aby zde zprovoznil standardní chat.
IRC je v pohodě, vždy když tam vlezu, tak to tam žije
Posledně se třeba hecovalo řešení mysterek ![]()
zalezi pres jaky irc server se pripojujes dulezite je aby to byl server na IRCNet u (napr. irc.i.cz) jinak na gc kanale tam je stale nekdo pripojenej
Zkus to ted, je tam dobrejch 15 lidicek, a hadaji se o popularite :))
Jo, tak ted to vidim, byl jsemna EFnetu a tam to nefrcelo.Jen jsem zase zjistil, ze mi moc nefacha nějakej www klient, budu muset pohledat neco funkcniho. Mam omezene moznosti instalace na sluzebni notebook :-/