Jak dělá průměr 60 csx?

Dělá aritmetickej průměr. nebo váženej kvalitou signálu.
Je lepší s tím při průměrování nehejbat, nebo s tim decentně mávat a lovit signál.
Dík Je.

Já ho většinou položím ke kečce, udělám alespoň 250 měření a souřadnice odpovídají s odchylkou maximálně 1-2m, což je při průměrné přesnosti kolem 5-7m skutečně zanedbatelné :).

rozhodne nehybat, to pak menis polohu :slight_smile: proste poloz/podrz na miste, ktere chces zamerit (pokud je to treba dole u nejake skalky, je lepsi vylezt nad misto) a nech gpsku par minut prumerovat - jak pise cowboy klidne 200 mereni.

A jak je to s tím průměrem, je váženej kvalitou signálu, nebo ne?

no tohle nevim, jen spekuluju - ale rekl bych, ze ne. udela ti prumer a pritom te informuje s jakou odchylkou.

Težko říct. Taky by mě to zajímalo, ale nikde jsem se zatím tuhle informaci nedočetl.
Dalo by se to pravděpodobně vykoumat… nechat delší dobu průměrovat a zároveň přenášet data do počítače pomocí NMEA protokolu a pak vyhodnotit nějakým prográmkem (nechat různými způsoby průměrovat a porovnat, který nejvíc odpovídá výsledku v GPSce).
Průměr se často váhuje činitelem HDOP (činitel znepřesnění daný postavením družic), tak by to mohlo být podobně i v Garminech, taky do toho ale můžou tahat ještě zvlášť elevaci a sílu signálu, fakt nevim.

edit: Jo a neboj se průměrovat aspoň deset minut, čím déle, tím lépe. Např minuta většinou moc nepomůže.

Něco k tomuto tématu má Dryják na GCPM3N a měl i zpracované statistické údaje i s povídáním. Velmi zajímavé, ale už tam nemůžu najít žádný odkaz na ty grafy.