Jak je to se schválením!

My jsme založili novou kešku v sobotu a ještě nám nepřišel e-mail o schálení. Jak dlouho to tak trvá- V emailu psali 36-72 hodin a večer to bude už 72 hodin. Tak nevím. Poraďte!

No vy jste ale bajecni a skveli, ze jste zalozili novou kesku…

Jinak doba schvaleni je individualni - od par hodin zhruba do tydne, ale je doba dovolenych, muzes tam mit chyby ci kolize, ktere je treba sladit, takze to muze klidne trvat dele. Kazdopadne bych z toho nesilel

Ale jen sem s keskou,zacatkem zari jedem pobliz,tak treba potesi. A schvaleni prijde,ty dovolene :slight_smile:

Je fajn, že odpovíš, ale nějak nechápu, kde se bere ta popudlivost, se kterou se v místních diskuzích nesetkávám poprvé. Celkem chápu, že pokud někdo založí svou první kešku, je natěšený na reakce a tak. Myslel jsem, že GC je o radosti, že to není jen uzavřená komunita bývalých nadšenců, ze kterých se stali rutinovaní vševědi.

Odpočítávání minut do schvalovacího deadlinu je sice trošku přehnané, ale každý máme tyhle hranice posunuté. Není přeci nic špatného na tom se zeptat. Ostatně, od toho tu diskuze jsou a pokud někomu to které vlákno vadí, nemusí na něj reagovat.

Asi bych neměl pracovat takhle do noci, reaguju pak možná přemrštěně.

Chce to pokoru a čekání. Reviewer je taky jen člověk, má dovolenou a prázdniny… Ta doba je orientační, ne závazná. A už je krabička na svém místě?

Pokud by jsi si prošel místní forum, pak by jsi odpověď na svůj dotaz již našel, psalo se to tady několikrát!

to Lamanai: každá nová keška je radost a očekávání, než ji reviewer schválí, ale je to také pokara, čekání a porozumění… Ona to není popudivost, ale jednak tento dotaz do poradny nepatří, jednak na něj odpověd najdeš ve Wiki a jednak při hledání na něj najdeš i odpověď tady ve foru.. Ano,je to o radosti, ale 1000x nic umořilo vola.

A proč pak? Můj dotaz sem teda nepatří určitě, ale zvědavost mi nedala. S ostatním samozřejmě souhlas. :slight_smile:

[quote]
alkes napsal/a:

Protože je vše popsáno ve Wiki a taky je to v informacích na gc.com, psalo se o tom již mnohokrát tady v jiných vláknech. Do poradny patří to, co se tady ještě neřešilo nebo na co není odpověd na Wiki nebo gc.com

Ne. Píšeš docela často, že různé příspěvky do poradny nepatří, tak mě jenom zajímá proč a co do ní podle tebe patří. Podle mě sem patří vše, co neodporuje těmto pravidlům
Btw. Což tahle diskuze není, ale fakt by se to už asi mělo vyřešit. :wink:

edit: Psáno ještě před editem, proto to "ne" na začátku. :slight_smile:

Můj dojem je ten, že Poradna vznikla proto, aby mohl kdokoliv napsat svůj dotaz o radu v případě, že nenašel odpověd na foru, ve Wiki, na gc.com, ale bohužel je to o něčem jiném a tudíž Poradna je jako Saly v Mladém světě… a to je špatně.

Díky za vysvětlení, ač s ním teda příliš nesouhlasím a přinejmenším by o tom měl rozhodovat moderátor nebo admin.
Pakliže stávající pravidla nestačí je potřeba je dodělat, ale nejlépe na základě ankety. Přispěvatelé totiž neví, proč poradna vznikla a už vůbec ne, jaké mají o jejím vzniku mínění ostatní uživatelé. Ví jen to, co je v pravidlech a to ještě jen občas.:smiley:

edit: Něco k tomu vzniku… Nové fórum helpdesk

Ano,myslím že z pravidel se vytratilo, že do poradny patří dotaz,na který není odpověď na wiki, ve foru nebo gc.com

Dle mého názoru do Poradny patří jakýkoliv dotaz týkající se gc, tj. i ten, na který je odpověď na wiki nebo kdekoliv jinde.
Poradna byla založena (jak uvedeno ve výše uvedených odkazech) pro každého, bez ohledu na triviálnost dotazu!
Zcela s tím souhlasím, když se někdo ještě neorientuje v ne úplně zcela jednoduché problematice, protože je třeba nový a má v tom zmatek, tak si nezaslouží jakékoliv dehonestujicí odpovědi!!!
A to i když si to mohl třeba najít sám v encyklopedii.
To znamená, že když někdo napíše dotaz "co je to prosím vlastně ta cache?", tak se maximálně nedočká žádné odpovědi, protože se na to nikomu odpovídat chtít nebude.
Takže hlasuji poradnu zachovat za stávajících pravidel a mazat příspěvky, které jim odporují!
Což je samozřejmě i ten můj, omlouvám se za něj, taky patří do koše! :wink:

Odpověď na prvotní dotaz:
Po aktivaci listingu většinou do 72 hodin dojde ke schválení a nebo reviewer napíše poznámku, že je třeba něco doladit či je jiný problém (keš vypadá, že není v souladu s pravidly, je tam kolize s jinou schránkou atd. atd.).
Vzhledem k aktuálně velkému počtu nových keší se může lhůta o něco prodloužit.
Doporučuji sledovat pravidelně listing své aktivované keše (nebo maily) aby jsi mohl rychle zareagovat na případnou reviewer note.
Pokud se však nic neděje více dní, neboj se napsat přes profil někomu z našich reviewerů slušně formulovaný dotaz s uvedením waypointu Tvé nové kešky (GCXXXX), zda-li ji vidí ve frontě na schválení a není třeba problém jinde.
Více informací najdeš nejlépe zde na fóru v rubrice Reviewer, kde se k této problematice kluci již vyjadřovali.
Přeju Tvé kešce zdárný život :slight_smile:

Tak to by chtělo, aby se při kliknutí na "new thread" v Poradně zobrazilo upozornění, že se tazatel má prvně podívat na Wiki, přečíst pravidla, prohlédnout fórum…
Ale to je asi trošku náročnější naprogramovat. :wink:

Mas pravdu, nemusel jsem byt tak tvrdy, ale veta: My jsme zalozili novou kesku mi prisla ve smyslu - my jsme tak dobri, ze jsme ji zalozili, vsichni nas chvalte… Pokud to bylo mysleno jinak, tak je mi lito. I dotazy do fora by se mely umet psat strucne, jasne a vystizne. Toto rypnuti jsem si proste neodpustil, ale na samotny dotaz v klidu odpovedel (i kdyz se to tu na foru resilo jiz nekolikrat)

Jak deti.. podle me je kazdy z nas hrdy na svou novou kesku a chce se s ni pochlubit, jen me nekamenujte za muj osobni nazor.

My jsem se jen zeptali - je to naše první keška. Nevíme kde se teda zeptat, když tady to někomu překáží.

Koukam,ze misto odpovedi na dotaz je tu dost jinych odpovedi,ale k nicemu, prece,kdo odpovedet nechce,at dotaz necha byt,
A uz je kes schvalena? Mas vse zaskrtnute,ze je aktivni?
Drzim palce a popudlivych pisatelu bych si nevsimal. Na moji prvni kes jsem se tesil jak male dite a na gc,com byl tak 20x do hodiny.U dalsich kesi jen 10x :slight_smile:
Tak napis jak dopadlo schvaleni:))))))))))))))))

Diskuze je již naprosto mimo téma, takže zámek.

btw.
Prvotní motivace pro vznik poradny bylo to, že se lidi opakovaně ptali na dohledatelné informace a ostatní se rozčilovali Tak to mělo být místo, kam lze položit jakýkoliv gc-dotaz. Kdo bude chtít, tak na něj odpoví, kdo odpovědět chtít nebude, tak ho bude ignorovat.

Nevytratilo, nebylo to tam dáno naprosto úmyslně.

Ten text je v každém formuláři pro založení nového vlákna nebo odpovědi.

Fakt nechápu, proč některý lidi nedokážou respektovat pár jednoduchých pravidel. To neuměj číst nebo co?