Posledni dobou se me nekdy stava ze si sipka ukazuje kam chce. Jdu treba na nejaky cil, metry se odpocitavaji dobre a ja vim ze jdu spravnym smerem, sipka ukazuje take spravnym smerem, ale sipka ukazuje stejnym smerem i pokud se otocim dozadu a chvilku pockam, tzn ukazuje uplne z cesty a na druhou stranu. Metry se vsak odpocitavaji, pricataji v pohode.
Pouzivam Garmin Vista HCx, projevuje se me to i v lokalitach s dobrym signalem.
Nevite prosim kde by mohl byt problem, nastaveni, vada, spatne pouzivani…
Zkus zkalibrovat kompas.
Jednou me to pomohlo, ale treba zrovna vcera se to chovalo stejne pred i po kalibraci.
Mám zkušenost, že je třeba někdy zkalibrovat i dvakrát po sobě. Proč, to netuším.
V některých případech elektronický kompas vůbec nejde použít a to zejména v blízkosti staveb vyzažující elektromagnetické pole. Například u vysílačů.
Elektronický kompas je vždy jen náhražka za klasický kvalitní kompas. Ale ve většině případů jej lze velmi dobře využít, jen je potřeba dát pozor na jeho podstatně větší citlivost na blízké kovové a magnetické předměty a na to, že bez nutnosti nové kalibrace může vydržet několik dní, ale i jen několik hodin.
Já už v 60CSx vůbec šipku nepoužívám, prostě jdu tam, kam se odečítají metry a hlavu si s tím ani moc nelámu ![]()
Jo, mě to dělá taky. Lehce kmitá sem a tam. Nevím přesně čím to je (asi částečně kvůli citlivému čipu). Už jsem to různě zkoumal a navedu se radši z mapky, ta je většinou super přesná.
Mám 60tku Cx a stavá se to,když změním směr.Šipka chvíli trucuje,ale po pár metrech už ukazuje správně.Jak už tu bylo napsáno,pokud se odečítají metry,je to dobré. ![]()