naskytla se mi unikátní možnost založit nebývale velkou cache. Ale jediná možnost jak ochránit finalku je zámeček na klíč. Chtěl jsem se zeptat jak se řeší tyto situace. Ještě jsem takovou nenašel ale určitě někdo budete mít nějaké zkušenosti jak zacházet s klíčem. Mám strach aby někdo klíč nevzal, nebo aby třeba nevyměnil zámek a cache pak byla navždy zavřená. Děkuji za rady jak to vyřešit. Co se týče zámku na kód, který by vyřešil strach o klíč. Tak asi takový není. Je potřeba aby měl přístup ze spodní strany.
Takto resenou cache najdes tady [cache]GC1E4YB[/cache]
Na souradnicich najdes schranku a klicek k ni najdes kousek od ni podle napovedy v textu a vlastne i fotonapovedy
Taky jsem řešil podobný problém. Zámek klidně můžu do keše doporučit, myslím si, že je to příjemné zpestření multinky. Třeba u své kešky mám obyčejnej visací zámek za 30 korun, aby se do ní kačer dostal, musí najít mikrošku s klíčkem. No a když se postupně ztratěj všechny 3 klíčky, příjdu s kleštěma, fik, dám tam zámek novej a hurá odznova;)
Děkuji za rady, ale v mém případě právě zámek za 30 kč asi nepujde použít. Na schránce je trotiž trubkový kryt na zámek, právě proti přecvaknutí. Tudíž ztráta klíčů by vedla k zamknutí navždy. No budu to muset ještě promyslet. Díky
V tom případě to chce fabkový zámek u kterého jdou klíče nechat dodělat a v případě poškození jde vložka bez problémů odvrtat, zámek otevřít a vyměnit.
Tak si nech nabrousit dost klicu do zasoby, pripadne kdyby to neslo, tak az budes mit posledni klic, vymen zamek a dej opet takovy, ke kteremu budes mit klicu vic… ![]()
Doporučuji do poslední stage aspoň dva klíče a ke každému jednoduchý vzorec pro výpočet souřadnic finálky - s využitím předchozích indicií. Tak ani náhodný nálezce znalý nějaké navigace nemá šanci zjistit k čemu ten klíč je. Pravděpodobnost nenalezení se zvyšuje se vzdáleností stage s klíčem od finálky.
Jeden klíč od zámku si nechat a až všechny klíče z poslední stage zmiznou (a oni zmiznou), nechat udělat nové.
Děkuji za nápady, místo abych pracoval přemýšlím nad zámkem…
Asi to jinak nepůjde než dát klíč dostatečně daleko od finálky. Ale zase pak přinutit nálezce, aby šel zpět s klíčem, no nevím. Bude to muset být dost obtížná hádanka, aby se na ní nedostal jen tak někdo z plezíru. díky
A nebo to opravdu vyřešit visacím zámkem s kódem. Nějaké se určitě dělají. Něco jsem jen tak pro zajímavost našel…
http://www.sezam.cz/zamky-visaci/02-kodove-vz/i20670-tokoz-delta-40—visaci-zamek—kod
http://www.eddy.cz/9a.html
takovej off-topic: nevíte někdo, jak ty dlouhý odkazy předělat do klikatelnýho slova? Ve foru to tady hodně lidí používá a já na to eště pořád nepřišel…
Díky.
OT odpověď: {url=http://neco}text{/url}
místo složených samozřejmě přijdou hranaté závorky
LudekV: Díky moc za radu, nakonec to není až tak složitý:)
Aby lidi vraceli klíče, tak by bylo vhodné, aby se kolem schránky s klíči museli vracet od finálky. Pak mají o důvod míň klíč nevracet (lenost).
Ještě i vzdálenost stage s klíčkem od finálky by neměla být příliš velká.
stačí zadat http://tinyurl.cz a tam vložit dlouhou adresu
Take mam jednu takto resenou kes viz. [cache]GC1GH9Q[/cache]
Ale pred tydnem ji bohuzel nekdo ukradl, a zmizela i prvni stage s klickem. Protoze je zamek integrovany, mam obavy ji obnovit, aby se to neopakovalo.![]()
zamek je zacvakavaci,nebo se musi zase zamknout? pokud by byl zacvakavaci tak 1. stage pixlu s 50 klickama a u finalky pixlu na vraceni klicu,a jednou za cas to obejit a klice od finalky zase donest na 1. stage ![]()
Nejsnadnějším řešením je použití kódového visacího nebo lankového zámku nějak chráněného před povětrnostními vlivy, například http://tinyurl.cz/0gd je řešení s kódem na spodní straně, ale je to o ceně takže lepší mi připadá http://tinyurl.cz/0ge kde je podstatně lepší cena i vzhled, ale třímístný kód je u něj již stanoven z výroby, nelze jej změnit, naproti tomu má možnost nouzového odemknutí zámku klíčem, tak jen vybírat ![]()
U zámků s kódem jsem se vždy bál, aby někdo neopatrným zacházením nezměnil kód, to bych musel zámek ucvaknout a pořídit nový…
Zámek, u kterého nejde změnit kód je fakt dobrá volba. Když by byl kód v hintu, tak si myslím, že je to akceptovatelné i jako tradiční keš. Akorát chudáci ti, kteří s sebou nemají hint nebo připojení na net ![]()
A co zapsat ten kod do nazvu kese, ten snad ma sebou kazdy.
Taky dobrý nápad ![]()